Відновлення системи Windows 7

Часто у користувачів трапляються ситуації, коли через установки якогось драйвера, утиліти або зараження вірусами, ОС починає жахливо гальмувати або зовсім не функціонує. Завдяки опції відновлення програми, системні файли можна реанімувати до нормального стану. Таким шляхом вам вдасться уникнути тривалого процесу виправлення поломок. В одних випадках питання можна вирішити, лише покопавшись в системі БІОС, в інших допоможуть більш прості інструменти, наприклад, завантажувальний диск. Щоб зрозуміти, як відновити Windows 7, витративши мінімум часу, вивчіть цей матеріал до кінця!

Способи відновлення системи

Найпростішим варіантом відновлення є відкат системи

способи відновлення

Експерти виділяють ряд методів, за допомогою яких ОС можна повернути до коректного стану. Список виглядає так:

 • резервна копія системи (бекап);
 • застосування останньої вдалої конфігурації системи;
 • диск з файлами інсталяції системи або використання safe mode (нештатний механізм);
 • штатний механізм «Відновлення системи».

Остання вдала конфігурація

Це самий елементарний спосіб відновити роботу Windows 7. Для цього потрібно завантажитися через safe mode (комп’ютер перезавантажують, а на етапі включення ОС натискають F8). У вікні, яке з’явиться перед вами, будуть перераховані різні варіанти завантаження. Вам допоможе розділ «Остання вдала конфігурація», вибравши його, натисніть Enter.

Робочі параметри системи

Розділ потрібен для того, щоб користувач міг завантажити ПК із застосуванням останніх, адекватно працюють параметрів. Часто за допомогою таких нехитрих маніпуляцій вдається відновити параметри налаштувань драйверів і дані системного реєстру. Функція допомагає, коли завантажити ОС в стандартному режимі не можна через неправильні змін.

Відновлення з безпечного режиму

Спочатку необхідно перейти в safe mode Віндовс (клавіша F8). Дочекавшись, поки машина завантажиться повністю, переходимо в «Пуск» — «Пошук» і шукаємо програму «Відновлення системи». Залишилося вибрати точку і підтвердити рішення. Про те, що таке точка відновлення, ми поговоримо пізніше.

Відкат в безпечному режимі

Якщо спосіб допоміг, то на останньому етапі комп’ютер перезавантажиться самостійно, а потім відновить свою роботу вже в звичному для вас режимі.

завантажувальний диск

Спосіб чудово підійде для тих, у кого під рукою є оригінальний диск з ОС Віндовс 7. Він допоможе виконати відновлення системи, коли не допомагає навіть safe mode. Розглянемо порядок дій:

 • натисканням F8 перейдіть в safe mode;
 • виберіть «Пошук та усунення несправностей комп’ютера», а потім «Параметри відновлення системи»;
 • вставте диск, завантажити з нього (читайте нижче, як це зробити);
 • виберіть мову, перейдіть в розділ «Відновлення системи» у вікні «Установка Віндовс».

Використання завантажувального диска

Після цих нескладних маніпуляцій ви потрапите в розділ з параметрами відновлення Windows 7, де зможете повернути все на свої місця, вибравши коректну точку.

Пріоритет завантаження в БІОС

Порядок завантаження дає можливість комп’ютеру зрозуміти, з якого пристрою завантажувати ОС. Вибравши порядок, користувач може завантажитися з різних носіїв: з флешки, диска, по мережі.

Отже, щоб поміняти порядок, потрібно в першу чергу зайти в систему БІОС. Найбільш часто для цього потрібно натиснути F2 або Del. Натискати її необхідно, коли на екрані буде повідомлення типу «Press Del (F2) to access the BIOS».

На деяких машинах використовуються інші поєднання: Ctrl + Alt + Esc, F1 або ж просто Esc.

Потрапивши в БІОС, необхідно перейти в закладку Boot. Переходи між пунктами меню виконуються за допомогою клавіш «вліво» і «вправо». Підтвердження рішення відбувається натисканням клавіші Enter.

Далі, важливо знайти пункт Boot Device Priority. Тепер залишилося вибрати черговість пристроїв, помінявши їх натисканням кнопок «-» і «+». Виставивши необхідні параметри, важливо зберегти зміни і залишити БІОС (закладка Save Exit).

Налаштування завантажувального меню в Біос

Відновлення за допомогою бекапа

Якщо ви раніше створили образ системи, то метод стане дійсно рятівним. Знайдіть бекап і виконайте наступне:

 • підключіть флешку, на якій є бекап;
 • виберіть пункт «Відновлення» в меню «Панель управління» (відкривається через «Пуск» в safe mode);
 • виконайте відновлення Віндовс 7.

Якщо завантажити систему неможливо, то використовувати бекап вдасться тільки при завантаженні через safe mode (F8) і виборі пункту «Відновлення образу системи».

Установка образу Windows 7

При установці образу через safe mode важливо вибирати параметри «Розширені методи відновлення», а там знайти пункт використання образу системи. Комп’ютер запропонує зробити архівацію, цей момент можна пропустити і просто виконати перезавантаження. Якщо залишити налаштування відновлення за замовчуванням, то ОС Windows відновиться після перезавантаження.

Вікно «Параметри відновлення системи»

Неважливо, яким методом ви скористалися, щоб відновити ОС, ви перейдете саме в це вікно. Тут є ряд функцій, про можливості яких важливо знати:

діагностика пам’яті Віндовс — вибравши цей пункт, комп’ютер перевірить на наявність помилок системну пам’ять;

відновлення системи — повернення Windows на період, коли ніяких дефектів не було;

відновлення запуску — аналізує дефекти, через які не може відбутися звична завантаження системи;

командний рядок — можливість видалити файли, які не дають системі завантажитися;

відновлення образу системи — дозволяє відновити нормальну роботу ОС з раніше підготовленої копії.

Після переходу в «Відновлення системи» з’явиться нове вікно, де буде повідомлення про те, що усунути всі поточні проблеми допоможе «Відкат системи». Натисніть «Далі» і виберіть точку.

Вибір точки відновлення Windows 7

точка відновлення

Коректно працює ОС створює такі точки без вашої допомоги, відбувається це кожні 7 днів. Вони також створюються при оновленні драйверів, встановлення програмних компонентів. Такі точки при бажанні можна встановлювати і вручну. потрібно:

 • зберегти і закрити всі файли;
 • перейти в «Пуск» — «Знайти програми та файли», де ввести «Створити»;
 • перейдіть в «Створення точки відновлення»;
 • натисніть «Створити» у вікні «Захист системи»;
 • опишіть назву точки, щоб в майбутньому можна було її знайти.

Після вибору опису для ідентифікації точки почнеться процес створення, після його завершення система видасть відповідне повідомлення.

Повернення до заводських налаштувань

Якщо домогтися явного результату не вдалося, то потрібно «обнулитися» до початкових налаштувань. Варіант застосовується на ноутбуках. Він дуже спірне, адже всі дані на машині будуть втрачені. Крім того, метод можна реалізувати, якщо на вінчестері є прихований том (передбачається ще з заводу). Дізнатися, чи існує такий тому можна шляхом натискання на ярлик «Комп’ютер» і вибору «Управління» — «Управління дисками».

Щоб повернути Windows до заводських налаштувань, необхідно затиснути певну клавішу (для кожної моделі пристрою алгоритм відрізняється).

Ось список клавіш:

 • для ноутбуків MSI — затиснути кнопку F3 при запуску;
 • Samsung — F4;
 • ASUS — F9;
 • Acer — Alt + F10 (затиснути);
 • Toshiba — F8;
 • HP, LG — F11;
 • Dell — Ctrl + F11.

Сервісне меню ноутбука

підсумки

Відновити роботу Віндовс 7 нескладно. Один з методів, представлених тут, неодмінно допоможе відновити працездатність системи і домогтися її коректного стану. Це використання останньої вдалої конфігурації, відновлення через safe mode, завантажувальний диск і бекап. Крайні заходи — перевстановити Віндовс заново або відкотитися до початкових налаштувань, але ви втратите дані на диску, де раніше була ОС.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector