Відеоредактори для монтажу і обробки відео безкоштовно

Коли у нас виникає потреба в обробці наявного у нас відео, ми зазвичай звертаємося до допомоги спеціалізованих програм відеоредакторів. Останні володіють необхідним функціоналом для створення і редагування відео, і використовуються як в професійних студіях Голлівуду, так і домашніх аматорських проектах. Такий софт ділиться на два основних типи — платні і безкоштовні, при цьому деякі безкоштовні редактори за своїми можливостями не поступаються платним конкурентам. В даному матеріалі мною будуть розібрані кращі безкоштовні відеоредактори для монтажу і обробки відео, описана їх специфіка та функціонал.

Ілюстрація монтажу відео

Ілюстрація монтажу відео

Безкоштовний софт для обробки відео — перелік альтернатив

При розгляді наявних безкоштовних відередакторов важливо розуміти, що безкоштовний софт часто не володіє тим же рівнем підтримки та документації, який мають платні продукти. Це може бути викликано відсутністю необхідних коштів на утримання команди підтримки, яка є в наявності у платних альтернатив.

Якщо ви маєте намір користуватися професійними безкоштовними розробками, усвідомите, наскільки робочий функціонал такої програми відповідає стандартам, існуючим в цій індустрії.

Детально ознайомтеся з тим, які експортні платформи підтримує даний софт. Переконайтеся, що використовуваний відео редактор може експортувати відеоролик в необхідному вам дозвіл і файловому форматі. А вже потім приступайте до детального вивчення і монтажу в обраному програмному продукті.

Приступаючи до монтажу кліпу переконайтеся, що обраний вами софт відповідає вашим завданням

Приступаючи до монтажу кліпу переконайтеся, що обраний вами софт відповідає вашим завданням

Також вас може зацікавити огляд відеоредакторів онлайн на нашому сайті.

«Lightworks» — кращий безкоштовний редактор відео зробить з вас Режисер

Безкоштовний редактор відео «Lightworks» поєднує професійну якість обробки і вільний доступ бажаючих до своїм функціоналом монтажу. За оцінками багатьох фахівців це кращий безкоштовний софт для монтажу мультимедіа, створений, щоб стати «професійним якісним відеоредактором для кожного».

Його можливості включають просунутий інструментарій для редагування відео, використання ефектів в реальному часі, добротний дизайн користувальницького інтерфейсу. Незважаючи на свій поважний функціонал, програма добре працює навіть на скромних ПК, гарантуючи високу якість монтажу.

Як і в більшості таких програм, ви починаєте з створення власного проекту і вибору частоти кадрів — 30 або 60 fps, після чого починайте створення. Ви можете записувати відео з камер, або використовувати вже наявні у вас відео і аудіо файли, які додаються на тимчасову шкалу. Функціонал редактора відео може спочатку здаватися досить складним, але попрацювавши з даними софтом деякий час ви переконаєтеся, наскільки він легкий і зручний у використанні.

«Hitfilm Express» — потужний безкоштовний редактор відео з істотними вимогами до ПК

«Hitfilm Express» — це потужний безкоштовний едітор, можливості якого можуть бути розширені при бажанні користувача. Продукт має досить високими вимогами до апаратної частини ПК, і піде далеко не на всіх призначених для користувача машинах. Функціонал редактора включає просунутий інструментарій для обрізки відео, безліч аудіо і відео фільтрів, шарів і масок, набір складних опцій і хромакей для створення ефектів зеленого екрану.

Додатковий інструментарій доступний за додаткову плату (близько 10 $), у вигляді пака колірної корекції, регулювання експозиції, маскування розділеного екрану і різних креативних фільтрів.

Робоче вікно Hitfilm Express

Робоче вікно Hitfilm Express

При роботі з програмою переконайтеся, що ваш PC відповідає системним вимогам, що пред’являються продуктом.

Інтерфейс програми не відрізняється від інших програм для відео обробки, c центральним полем для експортування відео та тимчасової шкалою. Якщо ж ви губитеся при роботі з програмою, на сайті продукту представлено безліч навчальних video для підтримки недосвідчених користувачів.

«DaVinci Resolve» — інструмент високої якості

«DaVinci Resolve» — це софт високої якості для «просунутого» відео і аудіо редагування. Даний продукт є безкоштовним варіантом преміум-версії редактора відео для монтажу і обробки відео. Як і у випадку з «Lightworks», дана програма настільки добре «упакована», що ви не помітите відсутність в її арсеналі ряду платних інструментів.

«DaVinci Resolve» має приємний дизайн, повноцінний функціонал для аудіо обробки, ефективний інструментарій для корекції кольору. Є інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс для редагування відео, колірної корекції, зручного імпорту та експорту файлів. Представлена ​​стандартна шкала часу для підстроювання аудіо і відео, контекстно-залежна обрізка, і просто величезна кількість фільтрів і ефектів.

Корекція кольору — це один з важливих бонусів програми, що дозволяє редагувати як все відео, так і його частина. Також тут є підтримка HDR, ви можете безпосередньо обробляти raw-файли з вашої камери.

Максимальна роздільна здатність експортованих файлів становить 3840 x 2160, але це єдине обмеження подібного роду.

«Shotcut» — безкоштовний софт для монтажу відео з безліччю фільтрів

Яскравою особливістю редактора для монтажу відео «Shotcut» є величезне різноманіття просунутих, підлаштовуватися під потреби користувача фільтрів. Залучення останніх може істотно поліпшити загальну якість сприйняття редагованого відео.

При цьому фахівці часто називають цю програму «Steep learning curve» (англійська ідіома, що означає «що-небудь, важкий для засвоєння»). І це не випадково, так як вміння працювати з даною програмою дається не відразу. Особливо це стосується досить незвичного інтерфейсу, що пояснюється первісної розробкою цього додатка під Лінукс (вихід програми на Віндовс в цьому плані мало що змінив).

При першому запуску інтерфейс програми може здатися досить суворим. Вам буде потрібно не тільки завантажити ваше відео, але і вибрати режим редагування, а також які програмні інструменти ви хочете використовувати. Але проявивши трохи терпіння і бажання вчитися, ви досягнете необхідних результатів в обробці і монтажі свого відео.

Зовнішній вигляд програми

Зовнішній вигляд програми «Shotcut»

Можливо, вам буде цікаво, як вирізати музику з відео онлайн.

«VSDC Free Video Editor» — швидкий редактор для створення відео

«VSDC Free Video Editor» — редактор з великою кількістю допоміжних інструментів, число яких при бажанні легко збільшується. З продуктом легко працювати, він швидкий, і це не дивлячись на те, що в ньому не підтримується апаратне прискорення.

Як і більшість інструментів даного плану, редактор має в своєму функціоналі безліч ефектів і фільтрів для обробки відео. Підтримується як напівавтоматичне налаштування параметрів редактора (Wizard), так і ручна, відповідна більш просунутим користувачам.

Редагування відео має високу працездатність, і здатний давати хороший результат. Остання його версія поповнилася додатковими художніми ефектами, включаючи дим. Також тут є спеціалізований профіль для роботи з Інстаграмм, і автоматична стабілізація зображення.

«Machete Video Editor Lite» — зручний безкоштовний інструмент для «нарізки» відеофайлів

Редактор «Machete Video Editor Lite» дозволяє проводити безліч базових операцій при роботі з відео — різати, копіювати, додавати, клеїти. За заявою розробників, даний софт «створений для швидкої і зручної нарізки ваших відеофайлів».

Програма має інтуїтивний інтерфейс, що вбереже ваш час від зайвого вивчення технічної документації. Оскільки відеоредактор НЕ перекодує ваші файли при обробці, вам не потрібно турбуватися про втрату якості робочого відео.

Недоліком в монтажі є підтримка тільки форматів AVI і WMV, а також неможливість аудіо редагування. При цьому якщо у вас відсутній досвід монтажу відео, і вам необхідна лише найпростіша обробка, вибір «Machete» є хорошим варіантом.

функціонал редактора

Функціонал редактора «Machete»

«Avidemux» — програма для базового редагування відео

Як і «Machete», програма «Avidemux» дозволяє вам виконати базову обробку відеокліпу (без можливості редагування музики). При цьому «Avidemux» має ще кілька козирів у своєму рукаві, і стане в нагоді в основному новачкам.

Редагування відео підтримує безліч відеоформатів, включаючи AVI, DVD, MP4, MPEG, QuickTime. Також в арсеналі продукту є кілька фільтрів, що дозволяють виконувати різні дії з відео, починаючи від різних поворотів відео, і закінчуючи додаванням субтитрів, регулюванням кольору і рівня яскравості.

При цьому знайомство з можливостями програми вимагає часу і терпіння, особливо в порівнянні з згадуваної вище «Machete Lite».

«Blender» — повноцінний відео редактор з підтримкою 3д-анімації

Програма з відкритим вихідним кодом «Blender» — це набагато більше, ніж просто відео редактор. Це повномасштабний 3D-анімаційний пакет, який дозволяє виконувати моделювання, рендеринг, відстеження рухів і багато іншого. У разі редагування відео програма вміщує величезну кількість можливостей, включаючи різноманітні переходи, контроль швидкості, фільтри, коригувальні шари і інше. Є 32 слота для додавання відео, аудіо, зображень та ефектів, що є хорошим базисом для створення дійсно стоїть мультимедіа.

Для початківців користувачів функціональність даного редактора може бути надмірною. Але якщо ви бажаєте створити свій фільм дійсно професійної якості, і без водяних знаків, то використання «Blender» буде вірним рішенням.

Редактор з можливістю 3Д-моделювання

Редактор з можливістю 3Д-моделювання «Blender»

висновок

В даному матеріалі мною були розібрані відеоредактори для монтажу і обробки відео в безкоштовному режимі. Серед усіх перерахованих альтернатив найбільш високу оцінку заслуговує програма «Lightworks», що має професійний інструментарій, зручний інтерфейс і приємний дизайн. Тому якщо вас цікавить безкоштовний професійний редактор, рекомендую придивитися до можливостей даної програми — вони, як мінімум, заслуговують нашої пильної уваги.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector