Фонетичний розбір слова онлайн

Вивчення фонетики як структурного елементу лінгвістики зазвичай не обходиться без вивчення методології фонетичного розбору слова. Подібний аналіз зазвичай виконується за певним планом, що дозволяє виділити структуру складів і звуків в потрібному слові, а потім і охарактеризувати їх. При цьому зазначену операцію можна виконати як самостійно, так і вдатися до допомоги різних мережевих сервісів, що дозволяють швидко провести згаданий «звукобуквенний аналіз», і отримати шуканий результат. У цьому матеріалі ми розповімо, що таке фонетичний розбір слова, який алгоритм його реалізації, і можна здійснити його в режимі онлайн.

Особливості фонетичного розбору слова

Нагадаю читачеві, що під фонетичним аналізом частини мови зазвичай розуміють характеристику структури складів і складу слова зі звуків.

При цьому розборі зазвичай використовується транскрипція, що реалізується за допомогою квадратних дужок (наприклад, слово «ялинка» записується як [йолка]).

Також тут використовуються наступні спеціальні позначення:

 • М’який приголосний звук позначається апострофом — [ ‘], а ударний — знаком наголоси [‘];
 • У транскрипції зазвичай не використовуються літери алфавіту «Е», «Е», «Ю», «Я», «Ь», «Комерсант»;
 • При подвоєнні приголосних використовується знак довготи вимовляння звуку — [:];
 • Також рекомендую звернути увагу на наступну пам’ятку при розборі:

  Пам'ятка при розборі

  Пам’ятка при фонетичному розборі слова

Читайте також: Орфографічний розбір слова.

План звукобуквенного аналізу частини мови

Реалізація фонетичного розбору зазвичай реалізується по шаблонного плану, що складається з наступних дій:

 1. Записуємо на папір потрібне нам слово;
 2. Вважаємо, скільки в слові голосних і приголосних букв;
 3. Виставляємо наголос (визначаємо ударний склад);
 4. Справа записуємо транскрипцію даного слова;
 5. Поділяємо слово на склади, вказуємо загальна кількість складів. Кількість складів зазвичай збігається з кількістю наявних в слові голосних букв;
 6. Перераховуємо всі букви в слові шляхом їх запису зверху вниз, праворуч від кожної букви в квадратних дужках пишемо, як вона чується (т. Е. Звукове визначення). Пам’ятайте, що між буквою і її звуком може бути різниця;
 7. Досліджуйте кожну з наявних фонем, і вкажіть її властивості через кому.

Також врахуйте, що:

 • якщо звук голосний — пишемо, що звук голосний, а також вказуємо який він — ударний або ненаголошений;
 • якщо звук приголосний — то пишемо, що звук приголосний, а також вказуємо, твердий він або м’який, дзвінкий він або глухий, парний або непарний по твердості або м’якості, і дзвінкості або глухість.

В кінці нашого звукобуквенного розбору підраховуємо кількість букв і звуків, і пояснюємо їх невідповідність (при наявності).

Приклад розбору слова за звуками

Для прикладу давайте розглянемо слово «люблю»:

 1. В даному слові 2 голосних і 3 приголосних букви, наголос падає на останній склад.
 2. Транскрипція слова виглядає як [л’убл’у].
 3. У слові «люблю» два склади — люблю.

Перераховуємо зверху вниз всі букви в слові:

л [л ‘] — приголосний звук, дзвінкий (непарний), м’який (парний), сонорні;
ю [у] — голосний звук, ненаголошений;
б [б] — приголосний звук, дзвінкий (парний), твердий (парний);
л [л ‘] — приголосний звук, дзвінкий (непарний), м’який (парний), сонорні;
ю [у] — голосний звук, ударний.

Це може бути корисним: Звуковий аналіз слова — схема розбору.

Онлайн-сервіси для фонетичного розбору слова

Також в проведенні звукобуквенного аналізу нам можуть допомогти спеціальні мережеві сервіси, що працюють online. Робота з ними досить проста: ви переходите на такий ресурс, пишете в спеціальному полі потрібне для розбору слова, а потім тиснете на кнопку «пошуку». Практично відразу ж ви отримуєте шуканий результат, при цьому його якість безпосередньо залежить від рівня даного ресурсу, і не завжди буває коректним.

Зокрема, рекомендую звернути увагу на наступні інструменти:

 • distance-teacher.ru — даний ресурс крім стандартних рекомендацій щодо проведення фонетичного розбору також містить інструментарій для проведення фонетичного розбору онлайн. Просто перейдіть за посиланням, перейдіть до самого низу, вставте потрібне слово в поле для пошуку, а потім натисніть на «Виконати»;
 • slovonline.ru — популярний в Рунеті ресурс, що дозволяє проводити звукобуквенний розбір online. Досить виконати вхід на ресурс, в рядку пошуку вгорі набрати потрібне слово, а потім і натиснути на «Шукати» праворуч;
 • yznaika.com — алгоритм роботи з даним сайтом не відрізняється від інших описаних вище аналогів. Форма для фонетичного аналізу знаходиться внизу сторінки;
 • russkiy-na-5.ru — даний ресурс являє собою словник фонетичних розборів, що включає базу з 2500 слів, відібраних за пошуковими запитами. Для пошуку потрібного вам слова введіть його в пошуковий рядок, а потім натисніть на «Знайти».

висновок

Виконати фонетичний розбір будь-якого слова в режимі онлайн ви можете за допомогою сервісів, перерахованих нами вище. Всі вони мають простий і зручний інтерфейс, дозволяючи отримати результат буквально за кілька секунд. Також відзначимо, що не завжди якість подібних online-розборів виявляється на прийнятному рівні. Тому не забудьте пробігтися поглядом по отриманому результату, і при необхідності виправити допущені сервісом огріхи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector