Потяги онлайн в реальному часі на мапі

Багато хто з нас користуються поїздами. Це досить надійний, комфортний і зручний вид транспорту, що дозволяє порівняно швидко доставити нас з точки А в точку Б. Користуючись його послугами, багато хто з нас хотіли б знати, де знаходиться той чи інший поїзд в поточний момент часу. Відповідь на це питання ви знайдете на спеціалізованих сервісах, які дозволяють відстежувати електричку на залізничній карті онлайн. Нижче ми розберемо, які сервіси відображають поїзда онлайн в реальному часі на карті, і як з ними працювати.

Відстежуємо ЖД транспорт

Відстежуємо ЖД транспорт

Особливості роботи мережевих сервісів для відстеження поїздів

У мережі існують достатню кількість сервісів, які дозволяють відстежувати рух поїздів в режимі онлайн. Вони працюють на основі відстежування місцеположення поїздів по GPS (GPS-маячки встановлені на локомотивах таких електричок). А також на підставі приблизного розрахунку місцезнаходження поїзда згідно з його розкладом.

Робота з сервісами такого плану досить проста. Ви запускаєте потрібний ресурс, в якому на карті в онлайн-режимі відображається рух поїздів у вигляді фігурок-піктограм. Клікаєте на потрібну фігурку, і система відображає інформацію про даний поїзді. Початкову і кінцеву точку проходження, приблизний час прибуття, час запізнення (якщо є затримка), номер рейсу і інші дані. Деякі сервіси дозволяють відразу ж придбати квиток на обраний вами рейс.

На просторах РФ існують всього два сервіси, що дозволяють відстежити поїзд в реальному часі онлайн. Розберемо їх пильніше.

Рекомендую ознайомитися: Як відстежити рейс літака онлайн за номером рейсу.

Pass.rzd.ru — мережевий ресурс від РЖД

Інструментарій відстеження руху поїздів в реальному часі на сайті pass.rzd.ru був введений ВАТ «Російські залізниці» ще в 2012 році. Можливості зазначеного сервісу дозволяють відстежити місцезнаходження будь-якого електропоїзди РЖД онлайн, вирахувавши приблизну його місцезнаходження поїзда відповідно до розкладу.

 1. Для отримання інформації про потрібний поїзді досить перейти на pass.rzd.ru.
 2. Ввести до відповідних поля інформацію про станції відправлення і прибуття.
 3. Дату (і час) відправлення, а потім натиснути на «Знайти».
 4. Буде виведена інформація про номер поїзда і маршруту. Час відправлення та прибуття за розкладом, а також фактичний час прибуття.

Отримання інформації про потяг на pass.rzd.ru

Отримання інформації про потяг на pass.rzd.ru

Яндекс.Распісаніе — визначення місця розташування поїздів онлайн від компанії Яндекс

Вітчизняна компанія Яндекс також володіє сервісом, що дозволяє відстежувати на мапі літаки, автобуси і поїзди згідно їх розкладу. У нас цікавить зрізі доступна інформація як по приміських електричок, так і по потягах далекого прямування. Територія покриття сервісу включає РФ, Україна, Білорусь, Казахстан і ще ряд країн ближнього зарубіжжя.

 1. Запустіть https://rasp.yandex.ru, клікніть на карті на потрібну піктограму поїзда.
 2. Зліва відобразиться його початкова та кінцева точка, номер поїзда і кількість часу до прибуття на кінцеву точку.
 3. Також пошукове меню зліва допоможе вам знайти потрібний рейс по його номеру, станції або місту.

Відображення поїздів на мапі Яндекса

Відображення поїздів на мапі Яндекса

Зарубіжні ресурси зі спостереження за рухом елетропоездов

У зарубіжному сегменті мережі існує достатня кількість ресурсів, що дозволяють переглянути поїзда на мапі онлайн. Зазвичай розвинені країни світу мають один або більше таких сервісів, розглянемо деякі з них:

 • TRAVIC — популярний міжнародний ресурс, назва якого є скороченням від «TRANSIT VISUALISATION CLIENT». Ресурс обробляє і виводить на карту інформацію, одержувану від транзитних агентів і операторів залізничного руху по всьому світу. При цьому на ресурсі представлені дані по країнам західної Європи і США, аналогічні дані по інших країнах світу практично відсутні;

  Інформація по напрямку на ресурсі TRAVIC

  Інформація по напрямку на ресурсі TRAVIC

 • oebb-live.hafas.de — карта руху ÖBB поїздів Австрії. Ресурс заснований в 1996 році і працює донині;
 • provoz.szdc.cz — карта поїздів Чехії, яка відображає поїзда чеського залізничного органу (SŽDC);
 • junatkartalla.vr.fi- карта електричок Фінляндії. По кліку на потрібний потяг ви зможете не тільки переглянути дані про нього, але і купити на нього квиток (Buy tickets »);

  Рух електричок Фінляндії онлайн

  Рух електричок Фінляндії онлайн

 • sncf.com — карта поїздів Франції. Крім відображення поїздів на карті присутній пошукова форма, що дозволяє знайти потрібний потяг онлайн;
 • apps-bahn.de — карта залізничного сполучення Німеччини;
 • spoorkaart.mwnn.nl — дозволяє знайти електричку на мапі онлайн в реальному часі в Нідерландах;
 • railyatri.in — карта поїздів Індії онлайн.

  Скріншот паровозних маршрутів в Індії

  Скріншот паровозних маршрутів в Індії

Практично всі перераховані ресурси працюють за схожим принципом, дозволяючи вивести інформацію по поїзду онлайн.

висновок

Перераховані вище ресурси дозволяють переглянути маршрут поїзда онлайн в реальному часі на карті. І якщо у випадку вітчизняних сервісів відображення поїздів носить апроксимувати характер (дані виводяться на основі розкладу їх руху), то багато закордонних ресурси працюють на основі досить точної GPS-навігації. Використовуйте перераховані сервіси для перегляду карти поїздів і знаходження потрібного вам поїзда онлайн.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector