Радар літаків онлайн

Незважаючи на те, що повітряний транспорт вважається досить безпечним, в новинах раз у раз з’являється інформація про різні аваріях в небі. З огляду на природне для багатьох занепокоєння, хотілося б «з перших рук» отримувати інформацію про те, де знаходиться той чи інший літак. У здійсненні цього завдання неоціненну допомогу може надати спеціальний мережевий ресурс «Flightradar24», на якому в прямому ефірі відображається більшість здійснюють свої рейси авіасудів. В даному матеріалі я розповім, що таке радар літаків в режимі онлайн. А також опишу його можливості і функціонал.

Flightradar24 — онлайн-радар літаків

«Flightradar24» — це шведський інтернет-сервіс, що відображає на карті в реальному часі інформацію про повітряні польоти по всьому світу. Його дані включають в себе маршрут повітряного судна, точку початку польоту, номер рейсу, тип судна, його положення, висоту, швидкість, інші відповідні параметри. Крім відображається в режимі online інформації, на сервісі зберігаються дані про попередніх рейсах в розрізі повітряних суден, авіакомпаній, і аеропортів.

Функціонал «Флайтрадар24» доступний як через стаціонарну веб-сторінку www.flightradar24.com, так і у формі додатку для мобільних пристроїв (Андроїд, iOS)

Статистика сервісу виглядає вражаюче:

 • найбільша світова мережа на основі ADS-B (понад 17 тисяч підключених приймачів по всьому світу);
 • понад 150 тисяч польотів, що відображаються на протязі дня;
 • більше 1,5 мільйона користувачів в день;
 • додаток №1 в AppStore в більш ніж 120 країнах;
 • використовується більшістю авіакомпаній та інших підприємств в авіаційній індустрії, включаючи «Airbus», «Boeing», «Embraer».

Сайт збирає дані з багатьох джерел. Але за межами США це переважно краудсорсінговая (добровольча) інформація від волонтерів, що володіють ADS-B передавачами.

ADS-B

Приймач ADS-B

Читайте також: Як відстежити рейс літака онлайн за номером рейсу.

Історія створення сервісу для відстеження повітряного транспорту

Сервіс був заснований в 2006 році двома шведськими ентузіастами, які вирішили створити мережу для відстеження авіаперельотів на основі ADS-B передавачів в Північній і Центральній Європі.

З 2009 проект онлайн-радара придбав форму публічної мережі, в яку кожен бажаючий з ADS-B передавачем міг би завантажувати отримані дані.

У 2014 році сервіс активно використовувався світовими новинними виданнями для відстеження розбилися літаків (судно малазійських авіалінії над Україною, зниклий літак індонезійських авіаліній та інші).

В ході свого поширення мережу «Флайтрадар» швидко покрила багато географічні регіони, але пік її розвитку ще попереду.

Як працює онлайн-сервіс Flightradar24

«Flightradar24» збирає дані з різних джерел, включаючи ADS-B, MLAT і дані радарів. Всі ці дані агрегуються в одне єдине ціле, і відображаються на відповідній карті в онлайн-сервісі.

Основною технологією, завдяки якій сайт отримує інформацію про польоти, називають «ADS-B» (англійська абревіатура, яка розшифровується приблизно як «залежне автоматичне спостереження-мовлення»).

Система працює наступним чином:

 1. Літак отримує дані про своє місцезнаходження за допомогою супутника (GPS);
 2. Наявний на літаку передавач «ADS-B» передає сигнал, що містить місцезнаходження судна (та інші супутні дані);
 3. Приймач, підключений до «Flightradar24», отримує ці дані і передає їх на сайт;
 4. Дані відображаються на онлайн-карті (як на сторінці сайту, так і в мобільному додатку)

ADS-B — відносно нова технологія, яка перебуває в стадії девелопменту. За оцінками експертів, близько 70% всіх комерційних повітряних рейсів (80% в Європі, 60% в США) обладнані передавачем ADS-B. Для інших видів авіації цей показник становить приблизно 20%.

Технологія ADS-B

Технологія прийому сигналу ADS-B

Як користуватися радаром літаків через Інтернет

Щоб скористатися можливостями сервісу:

 1. Перейдіть на Flightradar24.
 2. У центрі екрана ви побачите велику карту, на якій в режимі онлайн відображаються аеропорти і літаки.

  Флайтрадар24

  Робочий екран «Флайтрадар24»

 3. Клікнувши на кожен такий літак, ви отримаєте досить деталізовану інформацію про літак, включаючи його фото, маршрут, розклад, дистанцію від початкового до кінцевого пункту, висоту, швидкість і так далі. На деяких літаках детальна інформація може бути недоступна, особливо в разі, якщо це приватний літак з непублічним рейсом.

  Обраний рейс

  Інформація про обраний рейсі

 4. Також на карті краплевидними значками відмічені аеропорти, клікнувши на які ви можете отримати дані про заплановані на них авіарейсах.

  Інформація про аеропорт

  Вибравши будь-якої аеропорт, ви можете отримати інформацію про заплановані на ньому рейсах

 5. Для пошуку інформації про будь-якому літаку або рейсі існує рядок «Search» вище.
 6. Справа відображаються кнопки настройки інформації. Зокрема, ви можете перемикати режим відображення карти ( «map view default» — звичайний, або «multiselect» — відображення інформації по кільком літакам одночасно).
 7. Також доступний режим даних по затримок літаків (Delay view), які відображає дані по запізнілих рейсам. Інші види переглядів доступні тільки в платному функціонал.

  Режими відображення даних

  Режими відображення даних на Флайтрадар24

Крім того, мобільна версія радара має унікальний режимом відображення даних. Досить запустити цю програму на смартфоні, направити камеру на летить в небі літак, і ви отримаєте інформацію про нього з «Флайтрадар24».

Інформація про літак

За допомогою програми «Флайтрадар» ви можете отримати інформацію про летить угорі літаку

Це може бути корисним: Карта опадів онлайн в реальному часі.

Сервіси-аналоги для відстеження літаків

Інші мережеві ресурси, що надають інформацію про авіарейси, зазвичай отримують інформацію саме з «Флайтрадар24». Проте, в мережі існує досить конкурентоспроможний аналог — сайт flightaware.com, є американської альтернативою розглянутого мною шведському ресурсу.

Даний сервіс працює за тим же принципом що і «Flightradar24», збираючи дані з «ADS-B» передавачів, і переробляючи ці дані за допомогою приймачів, наявних у ентузіастів. Він орієнтований переважно на країни Північної Америки (що закономірно), тим не менше, він є досить гідним інструментом для відстеження авіарейсів по Європі і Азії.

Робота з даними сайтом схожа на вже описаний «Флайтрадар». Присутній російськомовний інтерфейс.

Flighaware.com

Ресурс для відстеження літаків Flighaware.com

висновок

Сайт «Флайтрадар24» — це радар літаків, що працює в режимі онлайн. Він надає інформацію про безліч повітряних рейсів по всьому світу. Популярність сайту обумовлена ​​його унікальним характером і багатством можливостей для отримання необхідних даних в реальному часі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector