Озвучка тексту чоловічим голосом

Ще десяток років тому програми для озвучування пропозицій були рідкісними і дорогими. Звучав в них тембр був металевим, погано підтримував інтонацію і наголоси в словах, прослуховування озвученої ними тексту часто перетворювалося на муку. Сьогодні ситуація змінилася, на цифровому ринку представлено безліч сервісів і програм для перекладу тексту в мову. При цьому якість їх відтворення знаходиться на хорошому рівні. У нашому матеріалі ми розберемо, як виконується озвучка надрукованого тексту чоловічим голосом такими програмами і сервісами, а також перерахуємо найбільш відомі з них.

Перелік мережевих сервісів по озвучці тексту чоловічим голосом

Сьогодні в мережі представлено безліч онлайн-програм, що дозволяють озвучити текст голосом. У більшості випадків такі сервіси мають іноземне авторство, і акцентовані переважно англійською, французькою та німецькою мовою. Якщо такий сайт і підтримує російську мову, то тут зазвичай представлені жіночі російські голоси (Elena, Irina і інші). Чоловік російський голос досить рідкісний, і зазвичай представлений як Dmitri або Yuri.

Якість читання текстів на таких сервісах коливається від середнього до високого. У разі російськомовних чоловічих голосів вони, на нашу думку, знаходяться на середньому рівні.

Оскільки більшість таких озвучек мають платний характер, то безкоштовний обсяг читаного ними тексту обмежений невеликою кількістю символів. За більшу кількість тексту доведеться доплатити авторам сервісу.

Давайте розберемо перелік мережевих сервісів, що дозволяють озвучити будь-який текст чоловічим голосом в режимі онлайн.

Читайте також: Голосовий перекладач онлайн.

linguatec.de — німецький сервіс для відтворення тексту голосом онлайн

Ресурс linguatec.de є продуктом компанії «Linguatec Sprachtechnologien GmbH». Остання спеціалізується на розробці мовних технологій, машинний переклад, розпізнаванні та синтезі мови. На даному ресурсі представлені демо-зразки голосів мови, що дозволяють прочитати текст віртуальним голосом онлайн (максимум 250 символів).

Для озвучення виконайте наступне:

 1. Перейдіть на linguatec.de;
 2. У вікні введення тексту в поле «Select Language» виберіть «Russian», а в поле «Select voice» виберіть «Yuri» (чоловічий голос);
 3. В поле «Enter your text» введіть ваш російський текст (до 256 символів);
 4. Для відтворення натисніть на відповідну кнопку нижче.

  linguatec.de

  Озвучка тексту на linguatec.de

Oddcast.com — американський ресурс для озвучення

Ресурс oddcast.com є дітищем американської компанії «Oddcast», що займається різними маркетинговими напрямками онлайн. У тому числі переклад тексту в мову online.

Щоб озвучити надрукований текст віртуальним чоловічим голосом, виконайте наступне:

 1. Перейдіть на oddcast.com;
 2. В поле «Enter text» введіть ваш російський текст;
 3. В поле «Language» виберіть Russian, поле «Voice» залиште як Dmitri;
 4. Для запуску прочитання тексту натисніть на «Say It».

  oddcast.com

  Американський ресурс oddcast.com

Це може бути корисним: Говорилка онлайн з чоловічим голосом російською мовою.

Ispeech.org — переведе надрукований текст в мову онлайн

Ресурс ispeech.org пропонує своїм користувачам движок для озвучення тексту, що підтримує 27 мов і три швидкості мови. Безкоштовна демонстраційна форма обмежена розміром тексту приблизно в 200 символів. Є тут і чоловічий російський голос досить хорошої якості.

Порядок дій:

 1. Перейдіть на ispeech.org;
 2. Зліва в панелі мов виберіть «Russian», зверху клікніть на зображення чоловічої голови, праворуч введіть ваш текст;
 3. Для запуску натисніть на кнопку «Play».

  ispeech.org

  Текст в мову на ispeech.org

Naturalreaders.com — різноманітність іноземних чоловічих голосів

Сайт naturalreaders.com спеціалізується на відтворенні голосом мов країн північної і західної Європи. Тут представлена ​​величезна кількість чоловічих і жіночих озвучек, здатних зацікавити поліглотів і лінгвістів. Російські голосу тут відсутні.

Для промовляння тексту англійською мовою тембром виконайте наступне:

 1. Перейдіть на naturalreaders.com;
 2. В поле зверху виберіть потрібний голос, в широкому полі знизу введіть ваш текст;
 3. Для відтворення тексту голосом натисніть на кнопку «Play» в самому верху.

  naturalreaders.com

  Англомовний сайт naturalreaders.com

Альтернативні програми для озвучення

Крім мережевих сервісів, доступних онлайн, є також ряд програм, здатних промовляти голосом потрібний нам текст. Зазвичай вони не мають власних голосових движків, а використовують вже наявні на комп’ютері SAPI 4 і SAPI 5, в обоймі яких є чоловічі і жіночі голоси.

Давайте розберемо кілька програм даного типу.

Balabolka — безкоштовна програма для озвучення тексту

Гнучкість налаштувань програми Balabolka роблять її мало не найкращою безкоштовною програмою для перекладу тексту в мову. Крім безпосереднього промовляння і вибору різних тембрів для озвучення, вона дозволяє зберігати текст в якості аудіофайлу, що стане в нагоді багатьом авторам.

Є два шляхи використання «торохтійка». Перший полягає в копіюванні та вставці потрібного тексту в програму. Другий — в завантаженні в програму файлу підтримуваного формату з текстом (включаючи DOC. PDF і HTML). Для промовляння ви можете використовувати движок SAPI 4 (має вісім різних голосів) або SAPI 5 (два голоси). Також ви можете використовувати Microsoft Speech Platform, для чого знадобиться завантажити і встановити на ПК відповідні файли.

Програма дозволяє налаштувати тон і тембр мови, а також гучність голосу для більш зручного прослуховування.

Безкоштовна програма «Balabolka»

Natural Reader — програма для читання з власним браузером

«Natural Reader» — ще один безкоштовний софт зі своїм власним веб-браузером, що дозволяє озвучити текст чоловічим голосом.

Програму можна використовувати двома основними способами:

 1. Завантажити документи в бібліотеку програми, і потім прочитати їх. Кількість підтримуваних програмою форматів дійсно вражає, включаючи формати ebook. Також тут є OCR, що дозволяє завантажувати в програму фото або відсканований текст, а потім і відтворювати написане в них голосом;
 2. Плаваюча панель інструментів. В цьому випадку ви зможете виділити текст в будь-якому додатку, і за допомогою даної панелі зачитати голосом вказаний текст.

У програмі також є вбудований браузер, що дозволяє легко конвертувати веб-вміст в мова.

Natural Reader

Безкоштовна програма Natural Reader

Panopretor Basic — зручний софт для конвертації тексту в чоловічу мова

«Panopretor Basic» — це зручна програма для озвучення тексту, з можливістю запису отриманого аудіо в mp3 або wav. Програма дуже проста і легка у використанні, підтримує безліч вхідних форм. Працює з різними видами тексту, веб-сторінками та документами Майкрософт Ворд.

Для ознайомлення з програмою доведеться затратити трохи часу, ви зможете змінити мову, папку для збереження файлів і колір інтерфейсу. Софт може програвати музику після закінчення читання тексту, що стане приємним бонусом для користувача.

Налаштування програми «Panopretor Basic»

WordTalk — надбудова в панелі інструментів MS Word

Розроблена університетом Единбурга, WordTalk є надбудовою в панелі інструментів Word, що дозволяє озвучити чоловічим голосом потрібний нам текст. Візуально вона виглядає не дуже привабливо, за своїм дизайном нагадуючи роботу дитини. Функціональність кнопок не ясна відразу, для виникаючих питань є мануал.

WordTalk підтримує голоси SAPI 4 і SAPI 5, звучання яких може бути змінено. Програма може озвучувати окремі слова, пропозиції та параграфи, що, безсумнівно, буде оцінено користувачами.

WordTalk

Надбудова в панелі інструментів WordTalk

Рекомендуємо до прочитання: Програма для обробки голосу.

висновок

Озвучка надрукованого тексту чоловічим голосом може бути здійснена як за допомогою мережевих сервісів, доступних онлайн, так і за допомогою спеціалізованих програм. Функціонал online-ресурсів зазвичай обмежений кількома сотнями символів, перераховані ж програми (зокрема, Balabolka) позбавлені даного недоліку. Тому, якщо ви працюєте з великими обсягами тексту, рекомендуємо завантажити і встановити на комп’ютер одну з описаних нами програм, і в подальшому користуватися її можливостями.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector