Як відстежити рейс літака онлайн за номером рейсу

У процесі життєдіяльності у нас може виникнути необхідність відстежити будь-якої літак, що виконує комерційні або приватні рейси в різних куточках нашої неосяжної планети. В першу чергу це може бути пов’язано з авіаперельотом близьких або знайомих нам людей, інформацію про місцезнаходження яких нам хотілося б отримати. Для відстеження рейсів літаків в режимі онлайн неоціненну допомогу можуть надати спеціалізовані мережеві сервіси. Що дозволяють не тільки дізнатися точне місцезнаходження будь-якого літака, а й отримати все супутню цьому інформацію — початкову і кінцеву точку рейсу, швидкість, висоту, інші супутні параметри.

Розбираємо мережеві сервіси, що дозволяють дізнатися місце розташування літака

Розбираємо мережеві сервіси, що дозволяють дізнатися місце розташування літака

Як проводиться моніторинг літаків в онлайн-сервісах

Незважаючи на різноманіття представлених в мережі сервісів для відстеження рейсу літака, абсолютна більшість з них черпає інформацію з двох основних джерел. Це ресурс flightradar24.com (домінуюче кількість сервісів), а також ресурс flightaware.com (мале число сервісів). Саме посилання на дані ресурси ви побачите на абсолютній більшості пропонованих в мережі онлайн-карт.

В цілому ж відстежувати інформацію про рейси літаків дозволяють чотири мережевих ресурсу, про які я розповім трохи нижче. Всі вони мають налагоджену систему стеження за літаками на основі передавачів і приймачів «ADS-B» — модерної технології, що дозволяє відстежувати місцезнаходження повітряного судна в тій чи інший момент.

Користуватися такими ресурсами (переважно англомовними) досить просто. Ви переходите на такий сайт, знаходите рядок «Search» (пошук), і вводите в ній номер вашого рейсу (в деяких випадках без пробілів). Після цього система досить швидко знаходить такий рейс, і відображає по ньому всю наявну інформацію, включаючи місцезнаходження, швидкість, висоту і так далі.

Виконувати стеження можна як на ПК, так і на мобільних пристроях

Виконувати стеження можна як на ПК, так і на мобільних пристроях

Сам же номер рейсу потрібного вам літака ви можете отримати, відвідавши сайт аеропорту, з якого буде (або був) здійснено виліт. Також такі дані можуть бути взяті з інших релевантних сайтів, наприклад, з allclose.ru.

Давайте детально розберемо сервіси, що дозволяють нам виконати стеження за літаком онлайн.

Flightradar24.com — потужний ресурс для стеження за авіапереліт онлайн

Сервіс flightradar24.com — популярний міжнародний ресурс, що дозволяє відстежувати авіаперельоти по всьому світу. Сервіс не тільки надає інформацію про те, де знаходиться більшість літаків в даний момент, але і дає всі супутні дані по даному судну, по аеропортам, по затримок рейсів, а також історії польотів.

Сервіс має як стаціонарної версією (у вигляді інтернет-сайту), так і мобільного реалізацією, у вигляді додатків для мобільних ОС. При цьому частина функціоналу сайту має платний характер, і доступна лише при придбанні відповідного абонемента.

Робота з даними ресурсом будується наступним чином:

 1. Виконайте перехід на flightradar24.com;
 2. У рядку «Search» вводите номер потрібного вам рейсу, і трохи нижче відразу ж висвітиться інформація по знайденим рейсам;

  Інформація по знайденому рейсу

  Інформація по знайденому рейсу

 3. Натисніть на ній, і система відразу ж вкаже на потрібний літак на карті, а також відобразить зліва наявну по ньому інформації.

  Повна інформація про знайдений рейсі

  Повна інформація про знайдений рейсі

Ви зможете відслідковувати рейс приблизно півгодини, після чого безкоштовна сесія на даному ресурсі закінчиться. Рекомендується перезавантажити сторінку, знову знайти потрібний рейс, і продовжити необхідне вам відстеження.

Flightaware.com — допоможе відстежити рейс повітряного судна

Ресурс flightaware.com є гідною альтернативою згаданим «Флайтрадар24», хоча популярний він, переважно, в Канаді і США. Як і «Флайтрадар24», він працює на основі передавачів-приймачів «ADS-B» і мережі гиків-ентузіастів, розкиданих по всьому світу. Сайт може похвалитися частковим російськомовним інтерфейсом, що полегшить користування його функціоналом для багатьох вітчизняних користувачів.

Робота з сервісом не відрізняється від аналогів:

 1. Перейдіть на flightaware.com;
 2. В поле «№ РЕЙСУ» ввести номер потрібного рейсу і натисніть «Відстежити»;
 3. Буде відкрита сторінка з усіма даними вашого рейсу, включаючи його місце розташування на карті.

Дані про знайдений літаку на ru.flightaware.com

Дані про знайдений літаку на flightaware.com

Radarbox24.com — дозволить швидко знайти рейс літака

Сервіс radarbox24.com розроблявся за участю фахівців авіації (повітряних пілотів, інженерів і авіадиспетчерів). І покликаний стати гідною альтернативою домінуючих в даному сегменті «Flightradar24» і «Flightaware». Як і перераховані вище ресурси, «Радарбокс24» працює на підставі сигналів з «ADS-B» -передавача, дані з яких підсумовуються на сервері, і відображаються на онлайн-карті сайту. Особливо добре сервіс працює на території США, отримуючи дані безпосередньо з американської FAA ( «Federal Aviation Administration»), і додаючи до них дані «ADS-B».

 • Запустіть radarbox24.com;
 • Натисніть на кнопку пошуку (праворуч зверху) і введіть там номер рейсу;
 • Сайт відразу ж виведе знайдений рейс трохи нижче, залишиться клікнути по ньому, і отримати доступ до всієї наявної інформації.

  Відстеження рейсу на radarbox24.com

  Відстеження рейсу на radarbox24.com

Planefinder.net — зручний мережевий інструмент для відстеження рейсів в мережі

І останній ресурс, про який я хочу розповісти — це planefinder.net. Як і в разі інших, перелічених вище, ресурсів, це глобальна мережа, яка об’єднує радіолокатори і антени, за допомогою яких можна відстежити літак за номером рейсу онлайн. Базовими технологіями, на підставі яких працює planefinder.net, є «ADS-B», «MLAT» (мультілатерація), згадана вище «FAA», а також «FLARM» (електронна система, що запобігає зіткнення між літаками).

В цілому ж даний ресурс схожий на інші аналоги даного типу, надаючи інформацію про запитуваній користувачем рейсі. Досить запустити planefinder.net, в рядку «Search Plane Finder» набрати номер цікавить вас рейсу, і натиснути на введення.

Стеження за літаком на planefinder.net

Стеження за літаком на planefinder.net

висновок

Перераховані мною сервіси дозволяють легко відстежувати рейси літаків онлайн за наявним у вас номером рейсу. Найбільшу популярність серед них має ресурс «Flightradar24», і саме його можливостями користуються багато медіа-агентства для отримання інформації про той чи інший повітряному судні. Використовуйте функціонал Flightradar24.com для швидкого і зручного відстеження потрібного літака онлайн.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector