Кешбері що це таке

26 вересня 2018 року Центробанк Росії передав в МВС і Генпрокуратуру дані про групу вітчизняних і зарубіжних компаній, що працюють під брендом Cashbery. Регулятор звинуватив зазначені компанії в незаконній діяльності на російському фінансовому ринку, в якій були угледівши явні ознаки фінансової піраміди. У відповідь засновник проекту Артур Варданян заявив, що влада злякалася бурхливого зростання його компанії, і вирішила задавити розвивається структуру. Що ж це таке Кешбері, на яких принципах працює дана структура, чи реально заробити в проекті — про все це розповімо в нашому матеріалі.

Що таке Cashbery?

Під брендом «Cashbery» заявлена ​​робота трьох компаній — ТОВ «Кешбері», МФО «Кешбері» і зареєстрована у Великій Британії «Cashbery Limited» (примусово ліквідована реєстратором Англії в кінці жовтня 2018 року). Перші дві вітчизняні компанії діяли від імені третьої (зарубіжної), що додавало проекту солідності перед потенційними клієнтами.

Вперше про бренд Кешбері заговорили в січні 2017 року, коли в Інтернеті почав свою активну роботу сайт Cashbery ( «платформа взаємного кредитування») по залученню інвестицій. Всім бажаючим творці сайту обіцяли великий прибуток від вкладених в проект грошей (265% річних і більше), з приблизною прибутком до 1% в день від вкладеної суми.

сайт Кешбері

сайт Кешбері

Все що було потрібно — це пройти швидку реєстрацію на сайті, вибрати одну з програм інвестування з точними планами прибутку і терміном вкладення грошей і перерахувати свої кошти на розрахунковий рахунок.

переваги проекту

Заявлені переваги проекту

Успіх такого проекту не змусив себе чекати. Залучені смаком легких грошей люди масово кинулися «інвестувати» в інтернет-проект, вклавши буквально мільйони рублів. Реєстрація в Кешбері не вимагала ніяких паспортних даних, не проводилося процедури ідентифікації людини — досить було відправити потрібну суму (від 1 тисячі рублів і більше) на рахунок платіжної картки Ощадбанку, що належить фізичній особі.

Cashberry оголосив, що такі високі відсотки виплат окупаються за рахунок кредитування компанією інших фізичних і юридичних осіб (під 1-2% на добу, що становить 360-640% річних). Навіщо брати у цій компанії кредит під 360% річних, якщо банки дають кредити в середньому під 20% річних на сайті Кешбері не пояснюється. Не кажучи вже про те, що для роботи з позиками потрібно було наймати цілий штат економістів, юристів, фахівців по роботі з проблемними кредитами та ін. — всім цим фірма займатися і не збиралася.

Рекламний коментар

Сплачений Кешбері рекламний коментар в мережах

Засновником Cashbery Limited заявлений росіянин Артур Варданян, який нині мешкає в Лондоні. Людина з філософським складом розуму, з серйозним і проникливим видом віщають відверту брехню і патетику — він заслужив довіру багатьох людей, які вирішили вкласти в Кешбері кровно зароблені гроші.

Читайте також: Що таке ЕДАДІЛ ?.

Як працює Кешбері?

Після того, як ми розібрали, що ж це таке Кешбері, розглянемо специфіку роботи даного проекту. Cashbery є аналогом фінансових пірамід, створених на початку 20 століття в США заповзятливим італійцем Чарльзом Понці. У Росії цю схему в 90-х роках успішно «обкатав» відомий підприємець Сергій Мавроді, залишивши без багаторічних накопичень мільйони росіян.

Схема фінансової піраміди працює приблизно так:

 1. Потенційним вкладникам обіцяється величезний прибуток за вкладення грошей в проект (від 300 — 500% і більше річних);
 2. Піраміда повинна постійно зростати, так як їй потрібен приплив нових грошей для виплат по заявленим нею відсоткам. Ці гроші можна взяти тільки у нових вкладників, які несуть свої гроші в піраміду в надії на швидке збагачення;
 3. Піраміда не може рости вічно — приплив нових бажаючих рано чи пізно вичерпується, і тоді платити по виплатах стає нічим;
 4. Починається хаос, піраміда закривається, творці беруть зібрані гроші і зникають.

  схема пірамід

  Схема роботи більшості фінансових пірамід

Особливістю Кешбері є оновлений характер піраміди, ряд принципів якої були задекларовані Сергієм Мавроді після його виходу з в’язниці.

Вони полягають у наступному:

 • Робота з потенційними вкладниками і перерахуванням грошей ведеться через інтернет;
 • Вкладникам пропонується купити акції Кешбері, яких в реальності не існує (про ISIN акцій і будь-якому депозитарії тут ніхто не чув);
 • На сайті є згадка про криптовалюта «Cashbery Coins», якій Артур Варданян збирається розплачуватися з вкладниками. Автор обіцяє зростання Кешбері КОІНС в сотні разів;
 • Інші фінансові проекти, абсурдність яких видно неозброєним оком.

Особливістю роботи Кешбері є неможливість одномоментного виведення вкладеної вами суми. Ви можете вивести лише відсотки, нараховані по даній сумі. Наприклад, якщо ви внесли 100 000 рублів, то за місяць ви можете вивести 30 тисяч рублів (по 1% за день, за місяць — 30%). Таким чином, повністю відбити свою суму і вийти в плюс ви зможете лише за 4 місяці, що дає Кешбері час на пошук нових «інвесторів».

Для залучення нових вкладників Cashbery веде активну рекламну кампанію як в мережі, так і «реалі». Активно використовуються копірайтери і блогери, знімається реклама та відео від уже «збагатилися» інвесторів. При цьому створені рекламні ролики дуже нагадують рекламу АТ «МММ» середини 90-х років.

Бажаючим додатково заробити людям Кешбері пропонує скористатися реферального програмою, і отримувати відсоток за кожного приведеного ними вкладника. При цьому структура піраміди, її поділу на регіональні відділення та відповідальних людей також нагадує структуру «нової МММ» Сергія Мавроді.

Це може бути корисним: Кредит Сервіс що за організація.

призупинення проекту

Восени 2018 року діяльність чергової фінансової піраміди істотно стурбувала Центробанк, який подав у прокуратуру і МДВ дані про діяльність Кешбері. Це дало можливість Артуру Варданяну заявити про підступи «могутніх ворогів» і призупинити роботу з постійно зростаючими виплатами на сайті. Решта борги своїм вкладникам Варданян збирається погашати щомісячними крихітними виплатами (приблизно 2-5% від суми боргу в місяць), при цьому ¼ цих виплат він збирається виплачувати криптовалюта Cashbery Coin.

Сам же Варданян нині проживає в Англії, що дає йому можливість піти від переслідування російськими органами. З огляду на суму збитку вкладникам (до 1 мільярда рублів), своє майбутнє життя шахрай забезпечив на довгі роки.

Артур Варданян

Артур Варданян заявив про згортання виплат за проектом

висновок

Вище ми розібрали, що таке проект Кешбері, які принципи його роботи, і чи варто вкладати гроші в цю структуру. Незважаючи на фактичне закриття піраміди Cashbery з 1 листопада 2018 року, автор обіцяє запуск нового проекту «GLOBAL DECENTRALIZED COMMUNITY» — фінансової піраміди вже в світовому масштабі з використанням технології блокчейна. Наскільки вистрілить черговий скам, ми дізнаємося вже через кілька місяців.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector