Як розділити слова на склади

Для того, щоб розділити слова на склади, необхідно з’ясувати що таке склад і знати деякі правила, які допоможуть вам успішно це зробити. Це буде корисно учням початкових класів для самоперевірки або вчителям для перевірки робіт учнів. У даній статті ми навчимося з вами визначати правильні склади, а також розглянемо спеціальні Інтернет-сервіси, які можуть розділити слова онлайн, відповідно до цих правил російської мови.

Приклади поділу слів

Приклади поділу слів

Що таке склад?

У російській мові є два типи звуку букв — голосні і приголосні. Голосні звуки більш тривалі і мелодійні, ніж приголосні.

Склад — це основна частина слова, в яку входить голосний звук і згідний. Іноді склад може бути заснований тільки на одній голосною букві, наприклад, «Равлик» — [у], [чи], [тка]. Голосні звуки є складотворної, без них склад існувати не може. Згодні літери в складі не є складотворної, вони можуть лише спільно з голосними формувати склад. Є в російській мові і слова, які не мають складів зовсім, ці слова складаються тільки з приголосних букв, наприклад, «Хм», «Тс-с». Є й слова, які складаються тільки з однієї голосної «Я», «А». Звідси можна вивести правило, що склад є частиною слова в вимові. Так часто кажуть: «Мовлення по складах» або «Читати по складах».

Для того, щоб правильно переносити частини слова на інший рядок, необхідно правильно розділяти слово по складах. Варто вивести ще одне правило для розуміння формування складу — коли склад має в своєму складі два і більше звуків, то починатися склад повинен обов’язково з гласного. Вони також розподіляються на закриті і відкриті. Відкритий склад закінчується на голосний звук, закритий — відповідно, на приголосний. Можна відзначити, що закритих складів в російській мові набагато менше, ніж відкритих. Закриті найчастіше можна зустріти на кінці слова.

Випадки з «ться», «ться» — «Гнути-ся», «в’є-ся» відносяться тільки до переносу слова на наступну сходинку, але не до роз’єднанням на склади, оскільки поєднання «Тьс», «Тс» вимовляються як один звук «Ц». Не варто думати, що поділ на склади і паювання слова для переносу на інший рядок — це одне і теж. Часто ці два ділення значно різняться. Наприклад, слово [Ра], [ссчі], [та], [ний] ділиться таким чином на склади. При перенесенні його частини зміняться [рас], [вва], [тан], [ний].

Читайте також: Орфографічний розбір слова.

Онлайн-сервіси визначення складів

Для того, щоб ви не витрачали багато часу на вивчення правил визначення і знаходження складу, в мережі Інтернет, були створені спеціальні сайти. Відвідавши їх, ви зможете легко розбити слово по складах, відповідно до правил з російської мови.

Одним з таких онлайн сервісів є Slogi.su. Це один з найбільш зручних і швидких сервісів, який допоможе вам поділити будь-яке слово на склади. Ви можете ввести слово в будь-якому роді, відмінку, числі і сервіс точно впорається із завданням. Сервіс використовує поділ слів за сучасними правилами, які діють на сьогоднішній день в школах та інших навчальних закладах. Якщо існує різниця між розподілом двох шкіл, то ви отримаєте додаткові пояснення наприклад.

Поділу слів за правилами російської мови

Поділу слів за правилами російської мови

Сервіс має 2 види поділу слів на склади — поділ одного слова і розподіл пропозиції або тексту. У першому блоці, поділ слова на склад, ви зможете визначити складу слова, для цього:

 1. Введіть слово в форму.
 2. Натисніть кнопку «По складах».
 3. Після цього ви зможете побачити результат під формою, де будуть складу наведені через дефіс.
 4. Ще нижче ви побачите кількість складів, які надані у вигляді посилання. Якщо натиснути на неї ви потрапляєте у вікно, де перераховані всі склади і кількість букв в них. Тут же ви зможете знайти все слова, які мають таку ж кількість складів, однокореневі з шуканим словом, а також синоніми. Для їх пошуку досить натиснути відповідне посилання.

Другий спосіб поділу всього пропозиції або словосполучення знаходиться нижче в тому ж вікні, що і розподіл по словам. Цей спосіб поділу слів по складах буде доречний, якщо вам потрібно розділити слова для пісні в караоке або підготувати текст казки для дитячого ранку в дитячий сад для дітей. Розділити слова для кращого засвоєння російської мови іноземцями і т.д. Цей спосіб працює також просто, як і перший.

 1. Введіть в поле пропозицію, текст, словосполучення.
 2. Натисніть кнопку нижче «Розділити на склади».
 3. У цьому ж вікні ви побачите ваш текст зі словами вже розбитими на склади.

  Визначаємо склад на slog.su

  Сервіс визначення складу в слові slog.su

Опустивши сторінку в самий низ, ви зможете побачити блок вибірки слів і складів. Тут вам надані різні слова зі складами від 1 до 9. Слова з певними складами (для отримання слова з певним стилем — виберіть один з наданих). А також слова, які найчастіше шукали на цьому сервісі.

Рекомендую: Як перевірити наголоси в словах онлайн.

Поділяємо слово на склади за допомогою сервісу Youryoga.org

На сторінці http://www.youryoga.org/article/rus_slova3.htm ви також можете розділити слова на склади. Тут розташоване одне вікно для введення слів або цілих пропозицій. Якщо вам необхідно визначити склади для великого тексту:

 1. Введіть текст в центральне поле.
 2. Натисніть синю кнопку під формою введення «Розбити слова на склади».
 3. У цьому ж вікні ви побачите слова, поділені на склади через дефіс. Слова тільки з одним складом, залишаться «недоторканими». Під формою також знаходяться визначення поняття склад і приклади простих складів.

  Визначаємо склад онлайн

  Сервіс youryoga.org — сервіс визначення складів в слові

Perenosslov.ru допоможе переносити слово з одного рядка в іншу

Perenosslov.ru — це ще один простий у використанні сервіс, який допоможе вам визначити склади з актуальних правилам російської мови на сьогоднішній день. Працювати в ньому дуже просто:

 1. Введіть слово в єдину форму на сторінці http://perenosslov.ru/slogi/index.php і натисніть велику кнопку «Склади слова онлайн».
 2. У наступному вікні ви зможете побачити результат розбивки відразу під формою.
 3. На цій сторінці наведено покроковий пояснення, чому саме таким чином розбите слово, виходячи з правил. Наприклад, склади починаються з приголосної, яка слідує за гласною; м’який і твердий знаки (ь, ь) не можна відривати від попереднього складу (Жень-ка, об’єк-езд). Згодні, які мають глухий звук, передаються наступного складу, дзвінкі — попереднього; поєднання приголосних, які разом утворюють один звук, не можна розділяти на два склади.

  Perenosslov.ru - визначаємо склади в слові

  Визначення складу через сервіс perenosslov.ru

Syllables.ru — сервіс для перевірки перенесення слова

Щоб розділити на склади, перейдіть на сторінку http://syllables.ru/syllable.html. Робота цього сервісу не відрізняється від попередніх сайтів, серед вікна ви побачите поле для введення тексту. Введіть в нього пропозицію або слово, яке потрібно розбити по складах. Перед формою ви зможете за посиланням відвідати сторінку з правила з російської мови, які відповідають цій темі.

 • Перейдіть по посиланню, введіть слово в форму і натисніть «Розділити».
 • Тут же ви побачите поділ слів тексту на склади через дефіс.

  Визначаємо склад за допомогою syllables.ru

  syllables.ru — сервіс визначення складу в слові

 • Якщо вам потрібно розбити тільки одне слово, то введіть його в верхньому полі і натисніть «Знайти». Користуючись цим способом, ви отримаєте більш детальну інформацію — кількість складів, способи перенесення, відкриті і закриті склади, а також число складів, що містять тільки одну букву. Цей спосіб відмінно підійде для навчальних цілей вчителям або матерям, які вдома займаються з дітьми російською мовою.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector