VPI і VCI — що це і як налаштувати?

Зі значеннями VPI і VCI зазвичай стикаються користувачі ADSL-Інтернету, коли заходять в налаштування свого модему. Ще ці дані часто потрібні для підключення послуг інтернету і телебачення від провайдера Ростелеком, причому комбінації для VPI і VCI різняться в залежності від області проживання.

Огляд параметрів VPI і VCI

Провайдер інтернету надає значення параметрів для налаштування з’єднання

Давайте дізнаємося, що ж означають ці параметри, яка з роль і як їх знайти для настройки інтернету від Ростелекома.

Як працює зв’язок ADSL?

Щоб отримати відповідь на це питання, потрібно розглянути загальний процес роботи технології ADSL. Перше, що ми про неї знаємо — за допомогою такого підключення можна одночасно користуватися телефоном та інтернетом. А адже ще років десять тому це здавалося абсолютно неможливим.

З’єднання такого роду створюється за допомогою DSL модему у користувача і DSLAMа з боку постачальника послуги інтернет. Чим відрізняється ADSL від DSL? Перша літера означає англійське слово асиметричний. А це означає, що канали з’єднання мають різну пропускну здатність, тобто у абонента швидкістю закачування вище, ніж віддачі даних.

Модем використовує високий діапазон частот — вище, ніж телефон. Саме тому і можна говорити по телефону одночасно з тим, як хтось сидить в інтернеті. Ми знаємо, як виглядає підключення у нас вдома — з’єднуються модем, комп’ютер і телефон, а далі працюють сплітери, які і поділяють діапазони частот.

Побудова мережі ADSL

Такі сплітери є з боку клієнта і провайдера, після чого дані надходять до DSLAM провайдера.

Як передаються дані між провайдером і користувачем?

Для передачі даних використовується технологія ATM. Вона являє собою протокол комутації осередків. В осередках, які мають встановлений розмір, передаються дані різного роду. Чому для передачі інформації використовується саме ATM? Тому що цей протокол розрахований на з’єднання невеликій швидкості (до 2 Мбіт / сек) і підтримує кілька з’єднань одночасно в одному каналі.

Тобто, через одну систему зв’язку або канал завдяки цій технології передається різного роду інформація — цифрові, мультимедійні або голосові дані.

Коли ATM встановлює з’єднання між користувачем і провайдером, завжди створюється віртуальний канал, в якому і міститися цікавлять нас значення VCI і VPI. Вони потрібні для наступного:

 • Значення VPI вказує, для якого віртуального маршруту призначений канал і являє собою 8 або 12-бітове поле заголовка параметра ATM.
 • Поле VCI необхідно для вказівки конкретного каналу в мережі і є 16-бітовим полем заголовка для ATM.

Віртуальні шляху і канали АТМ

Ці значення повинні бути однаковими в налаштуваннях пристрою у користувача і на порте DSLAM у провайдера, щоб встановити інтернет-з’єднання. Тому, якщо ви користуєтеся послугами інтернету, телебачення і телефонії від Ростелекома, вам потрібно дізнатися цифри для значень VPI і VCI, щоб правильно налаштувати свій модем.

Як дізнатися VPI і VCI?

Щоб налаштувати ADSL модем від Ростелекома, перевірте свій договір про постачання послуг від цього провайдера — необхідні значення повинні бути вказані там. Якщо цієї інформації ви не знайшли, дізнатися її можна в такий спосіб:

 • Зателефонувати в службу техпідтримки для клієнтів.
 • В інтернеті ви з легкістю знайдете таблиці зі значеннями (зверніть увагу, що комбінації чисел різняться для кожної з областей країни).

Налаштування мережі Ростелеком

Як внести дані в налаштування модему?

Є два способи відкрити настройки модему та встановити послугу інтернету від Ростелекома:

 • Вхід за допомогою інсталяційного диска. У багатьох роутерах в комплекті поставляється завантажувальний диск, який зробить налаштування максимально простими. Все, що потрібно для цього — перед запуском диска підключіть мережний кабель від комп’ютера до будь-якого LAN-порту модему, увімкніть його в мережу. Після цього вставте диск і дотримуйтесь інструкцій — так ви швидко і легко підключіть послуги від Ростелекома.
 • Вхід через веб-інтерфейс. Для цього введіть в адресному рядку браузера IP-адреса 192.168.1.1. і у вікні авторизації введіть в полях логіна і пароля admin.

Тепер слід уточнити, що на маршрутизаторах різних марок меню налаштувань виглядає по-різному, тому ми розглянемо три пристрої, які в більшості випадків надає провайдер Ростелеком для своїх послуг.

Заповнення налаштувань в модемі

Щоб внести дані VPI і VCI в модем марки D-Link, зробіть наступне:

 • Виберіть розділ «Мережа» і в меню «З’єднання» додайте нове підключення типу PPPoE.
 • У меню введіть дані VPI і VCI в розділі «Фізичний рівень». Крім того, в цьому ж меню ви вводите дані з договору в «Настройках PPP», введіть для рядків логіна і пароля, увімкнітьАрхів Keep Alive і в значеннях LCP поставте «15» в інтервалах, і цифру «2» — в провалах.

Внесення даних на модем марки QTech робиться наступним чином:

 • Вводимо комбінацію IP-адреси в рядок браузера, переходимо в меню обладнання.
 • Вибираємо розділ «Interface Setup», в рядку «Transfer Modes» вибираємо «ATM» і вносимо цифри VPI і VCI відповідно до свого регіоном та інші дані з договору.

Додати значення VPI і VCI в обладнання Sagemcom можна наступним чином:

 • Після введення IP-адреси і авторизації в меню виберіть розділ «Додаткові настройки», пункт «WAN-сервіс», видаліть всі з’єднання.
 • Перейдіть на вкладку інтерфейсу другого рівня і знову видаліть всі форми, потім клацніть на «Створення нового підключення».
 • У вікні ви зможете ввести дані VPI і VCI, далі ви вносите інші дані з договору для настройки послуг від компанії Ростелеком.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector