Як зробити антену для модему своїми руками

Швидкісний інтернет в сучасному світі є невід’ємною частиною життєдіяльності людини. Відомо, що підключення до Всесвітньої павутини на комп’ютері відбувається за допомогою модему, який поділяється на стаціонарний і бездротової. Якщо це кабельне обладнання, тут все досить просто і швидкість висока. Якщо використовується переносний модем (2G, 3G або 4G), то не завжди виходить отримати якісне високошвидкісне з’єднання. І тут на допомогу може прийти банальна антена.

Антена для 4G модему

Інструкція по виготовленню антени для 4G модему самостійно.

Не варто відразу підривати і купувати промислово виготовлений підсилювач. Він досить дорогий і підходить ні до кожного модему, так як вимагає вбудований роз’єм або додатковий адаптер, який можна порівняти за вартістю з самим 3G або 4G-роутером. І тут, природно, виникне питання, як зробити антену для модему своїми руками, не маючи при цьому певних навичок.

Навіщо потрібна антена для модему

Перед тим як розібрати способи самостійного виготовлення підсилювача слід знати причини поганого інтернет-з’єднання, від яких багато в чому залежить і якість зв’язку.

 1. Звичайний перевантаження мережі.
 2. Велика відстань від модему до станції провайдера.
 3. Знаходження 4G-пристрої в певній частині будинку.
 4. Перешкоди між роутером і роздавальної станцією.

Приклад 4G модему

Як можна збільшити сигнал роутера

Якщо ви придбали 4G-модем, наприклад, Мегафон, на зміну старому маршрутизатора, а заявлена ​​швидкість залишилася колишньою, то проблема, швидше за все, полягає в слабкому сигналі цієї місцевості. В цьому випадку можна виготовити компактну антену своїми руками.

 • Для початку варто визначити зону покриття оператора стільникового зв’язку, якщо вона лежить на кордоні, значить, в будь-якому випадку потрібно скористатися зовнішньою антеною. Так як такі пристрої не передбачають можливість підключення зовнішнього обладнання, доведеться скористатися безконтактним методом (переизлучение сигналу). безконтактний адаптер
 • Для цього потрібно з’єднати зовнішню (S 12 / 1900-2170) і внутрішню (AP-800 / 2500-360) антени коаксіальним кабелем (8D-FB) з частотою 2100 МГц. Внутрішня антена являє собою маленьку платівку розміром з візитку, яку потрібно прикріпити до самого модему.
 • Зовнішній пристрій слід направити на розподільну станцію Мегафон, при необхідності знайшовши її заздалегідь.

Як зробити своїми руками антену для модему

Не секрет, що головним критерієм ефективної роботи сучасного 4G-роутера, будь то Білайн, Мегафон, МТС та ін. Є не кількість показаних керуючої програмою відсотків, децибел і паличок на шкалі wi-fi, а реальне збільшення швидкості. І невідповідність параметрів швидкісного режиму з натуральними показниками набутого модему ще не причина відмовлятися від того чи іншого постачальника інтернет-послуг. Якщо є сигнал, то цілком реально підсилити його, підвищивши при цьому швидкість і якість, за допомогою антени, зробленої своїми руками.

Антена для 4G

дротова антена

Це найпростіший і примітивний варіант посилення сигналу своїми руками. Необхідно взяти звичайну мідний дріт і одним його кінцем на 3-4 витка обмотати верхню частину 4G-модема. Інший кінець підняти догори. Цей спосіб не набагато посилить сигнал, але все ж може зробити зв’язок більш стабільною.

Приклад дротяної антени

баночна антена

Дуже поширена ідея, яка давно «гуляє» серед користувачів таких маршрутизаторів і користується певним успіхом. Але цей спосіб вимагає вміння самому паяти деталі, інакше можна зіпсувати сам модем.

Антена з банки

 • Для початку необхідно виконати на дні жерстяної банки (можна з-під кави) отвір для втулки з жерсті, яку потрібно буде припаяти.
 • Потім, по центру між дном і верхньою частиною, зробити розтин, що збігається з розмірами 4G-модема.
 • Після, в пророблений отвір вставити сам маршрутизатор входом назовні і направити підсилювач в сторону вишки оператора.
 • У підсумку підключити пристрій до комп’ютера за допомогою USB-кабелю якомога меншої довжини.

ВАЖЛИВО. Таку конструкцію краще встановлювати під стелею, щоб ніщо не заважало прийому сигналу.

Антена «Харченко»

Ця конструкція вважається найефективнішою з усіх видів саморобних пристосувань і для цього потрібно:

 • Взяти мідний дріт (3-4 мм) і зігнути її так, щоб утворилося 2 однакових ромба (з кутом 120 °) невеликої величини (зі стороною 53 мм).
 • У місці з’єднання ромбів припаяти деталь для кріплення високочастотного кабелю.
 • Для посилення антени можна приєднати до неї металеву пластину (рефлектор).
 • Якщо 4G-модем не має роз’єму для зовнішньої антени, то слід обернути центральною жилою кабелю навколо нього 3-4 витками.

Антена «Харченко»

ВАЖЛИВО. Між антеною та рефлектором повинно бути відстань не менше 3 см.

Антена «Тарілка»

Якщо є супутникова тарілка, можна зробити чудовий підсилювач своїми руками. Для цього необхідно в фокусі вже встановленої антени прикріпити модем, підключити його до ПК за допомогою USB-кабелю і налаштувати на потрібну станцію. Але тут є свій нюанс: як самому налаштувати антену. Тарілку слід спрямовувати не вгору, як у телебачення, а вниз, періодично обертаючи її і за допомогою спеціальної програми стежити за змінами в інтернет-з’єднанні. Після виявлення максимального значення антену потрібно зафіксувати.

Антена «Тарілка»

ВАЖЛИВО. Тарілка для інтернету не повинна бути пов’язана з телевізійної. А для захисту 4G-модема від опадів, можна використовувати пакет або пластикову пляшку, це ніяк не вплине на якість сигналу.

Щоб домогтися потрібного результату, можливо, доведеться спробувати різні варіанти саморобних антен. Головне, що кожен з цих способів дійсно працює і здатний реально допомогти, навіть в самій безвихідній ситуації.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector