Як включити, вимкнути або поміняти колір підсвічування на клавіатурі ноутбука

Підсвічування клавіатури на всіх ноутбуках можна включати і вимикати за допомогою сполучень клавіш. Наприклад, щоб включити її на Lenovo ThinkPad серії T, потрібно використовувати клавіші Fn + Пропуск. Багато користувачів ноутбуків часто запитують, чи є в Windows 10 спеціальна настройка для регулювання яскравості. Відповідь — так і немає.

Як включити, вимкнути або поміняти колір підсвічування на клавіатурі ноутбука

Налаштування кольору підсвічування на клавіатурі ноутбука.

Чи є підсвічування клавіатури в ноутбуці

Не всі ноутбуки мають клавіатуру з підсвічуванням. Щоб перевірити, чи є у вашого ноутбука клавіатура з підсвічуванням, перейдіть на сторінку підтримки на сайті розробника або скористайтеся інструкцією до пристрою. Знайдіть потрібну модель і її параметри, а потім перевірте технічні характеристики вашого ноутбука. Визначити наявність такої можливості можна і візуально — уважно вивчіть додаткові функціональні клавіші на пристрої. Зазвичай вони відзначені символами іншого кольору на кнопках F1-F12 або на стрілках. У більшості випадків для використання додаткових функцій гарячих клавіш необхідно також утримувати кнопку Fn (Function), якщо така є.

Як включити підсвічування

На жаль, в Windows 10 немає вбудованих компонентів для настройки підсвічування кнопок. Але деякі великі виробники для зміни налаштувань освітлення кнопок за замовчуванням пропонують своє власне програмне забезпечення. Наприклад, Dell на Windows 10 пропонують настройки включення підсвічування клавіатури, регулювання яскравості, автоматичного відключення після 5, 10, 30, 60, 300 секунд бездіяльності. Щоб переглянути всі настройки, користувачам Dell потрібно відкрити налаштування «Властивості клавіатури», а потім перейти на вкладку «Підсвічування».

Asus і Acer

Включення підсвічування на ноутбуці Asus проводиться в пару натискань. Для початку:

 1. Переконайтеся, що функція включена в BIOS.
 2. Переконайтеся, що ви оновили драйвери (введіть свій номер моделі і встановіть драйвер клавіатури).

Коли датчик освітлення активний, діоди кнопок ASUS автоматично включить / виключить світлодіод відповідно до навколишнім оточенням. Для ручного налаштування в більшості ноутбуків Asus використовуються Fn + F4 (для включення підсвічування і збільшення її яскравості) і Fn + F3 (для зменшення яскравості і повного виключення діодів). Якщо освітлення клавіатури ноутбука Acer не працює, використовуйте комбінацію клавіш Fn + F9, або спеціальну кнопку keyboard backlight, розташовану зліва.

Налаштування підсвічування на Asus

Sony і Lenovo

Sony також пропонує варіанти стандартних налаштувань яскравості клавіатури на деяких зі своїх моделей. Щоб побачити настройки, потрібно відкрити VAIO Control Center, а потім натиснути «Клавіатура» і «Миша» — «Підсвічування клавіатури». Тут можна налаштувати програмне забезпечення на автоматичне включення або виключення діодів на основі зовнішнього освітлення. Як і Dell, Sony також пропонує можливість автоматичного відключення діодів після бездіяльності операцій з клавіатурою. Щоб відключити функцію, зніміть прапорець поруч із кнопкою «Включити підсвічування в умовах низького освітлення». Тут же можна налаштувати автоматичний режим і часовий інтервал — 10 с, 30 с, 1 хвилина або «Не відключати». Lenovo нових горизонтів використання діодів не відчиняє. Включити підсвічування клавіатури на ноутбуці Lenovo досить просто — за допомогою комбінації клавіш Fn + Пропуск. Тобто при одноразовому натисканні Fn + Пропуск драйвер підсвічуватиме на середньої яскравості. Натискання Fn + Пропуск збільшить яскравість. Ще одне натискання гарячої клавіші повністю виключить підсвічування клавіатури.

Налаштування підсвічування на Lenovo

HP

В дорозі вночі або на презентації в темній кімнаті розгледіти клавіатуру ноутбука може бути досить складно. Щоб уникнути таких неприємностей, виберіть моделі HP Pavilion з підсвічуванням під клавіатурою, яка висвітлює кожну клавішу. Символ підсвічування зазвичай відображається в лівій частині пробілу. Якщо ця функція включена, для набору листи або іншого тексту включати світло не доведеться. Залежно від моделі ноутбука діоди можна активувати декількома способами:

 1. Увімкніть ноутбук і натисніть клавішу «F5» або «F12» (в залежності від моделі).
 2. Знайдіть клавішу «Fn» поруч з кнопкою Windows в нижній лівій частині клавіатури. Натисніть пробіл, утримуючи Fn, щоб включити підсвічування.
 3. Натисніть кнопку освітлення клавіш, якщо ваша модель ноутбука її має. Спеціальна кнопка підсвічування відзначена трьома крапками в горизонтальній лінії (зустрічається в моделях dv6-2022er, dv6-3250us і інших ноутбуках серії dv6).

Якщо жодна з комбінацій не спрацювала, перевірте весь ряд функціональних клавіш. Потрібна клавіша може перебувати в іншому місці. Якщо раніше нічого не відбувається, перевірте настройки BIOS. Для цього в BIOS виберіть BIOS Setup або BIOS Setup Utility, а потім за допомогою клавіш зі стрілками перейдіть на вкладку «Налаштування системи». Обов’язково вкажіть Action Keys Mode (поставте в значення Enabled), якщо він вимкнений.

Налаштування підсвічування на HP Pavilion

Якщо освітлення діє всього кілька секунд, може знадобитися визначити тайм-ауту в BIOS:

 • Перезавантажте ноутбук і відразу натискайте F10, поки не відкриється BIOS.
 • Потім за допомогою клавіш зі стрілками перейдіть на вкладку «Додатково».
 • Перейдіть до параметрів вбудованого пристрою (Built-in Device Options) і натисніть Enter.
 • Тут виберіть тайм-аут підсвітки клавіатури (Backlight keyboard timeout).
 • Натисніть пробіл, щоб відкрити настройки, потім виберіть потрібну затримку.

ВАЖЛИВО. При виборі «Ніколи» (Never) діоди будуть активні постійно, що призведе до швидкого витраті заряду акумулятора.

Якщо в BIOS така настройка відсутня, функція, швидше за все, не підтримується. Більш детальну інформацію можна отримати в інструкції по експлуатації або на сайті виробника за моделлю ноутбука. Щоб налаштувати яскравість (якщо ноутбук підтримує таку функцію), натисніть функціональну кнопку два або три рази поспіль. Якщо не спрацює, спробуйте разом з функціональною клавішею натискати Fn.

MacBook і Microsoft

Всі останні моделі MacBook автоматично регулюють яскравість при слабкому освітленні за допомогою вбудованого датчика освітленості. Можна також налаштувати параметри вручну, використовуючи гарячі клавіші. Налаштування для автоматичного відключення діодів після певного періоду бездіяльності знаходяться в Boot Camp Control Panel. Щоб відкрити її, клацніть правою кнопкою миші значок Boot Camp на панелі завдань і виберіть пункт «Boot Camp Control Panel». Користувачі Microsoft Surface для збільшення яскравості клавіатури можуть використовувати Alt + F2, для зменшення — Alt + F1. Інші популярні виробники, такі як HP, Asus і Toshiba, настройки для регулювання яскравості клавіатури не пропонують.

Налаштування підсвічування на MacBook

вимкнення

Коли справа доходить до економії батареї, один з найефективніших методів — відключити підсвічування клавіатури пристрою. Така функція є величезною перевагою всіх портативних гаджетів. Але, на жаль, її підтримують далеко не всі моделі ноутбуків. Розглянемо вимкнення освітлення на прикладі Microsoft Surface Pro. Surface Pro обладнаний вбудованим датчиком, який активує діод під кнопками, щоб краще їх виділити. Якщо Surface підключений до електричної розетки, проблем зі споживанням енергії не виникне. Але якщо він працює від акумулятора, активація діодів прискорить розрядку акумулятора в кілька разів!

ВАЖЛИВО. Розробники з Linus Tech Tips недавно провели тести на енергозбереження, які показали, що відключення підсвічування продовжує використання батареї приблизно на 16%.

Інші корисні настройки для економії заряду батареї:

 • Видалення периферійних пристроїв, миші і клавіатури (на 20% -30% більше часу автономної роботи за один заряд).
 • Зменшення яскравості дисплея до 50% (на 16% більше часу автономної роботи).

Освітлення автоматично вмикається і вимикається за допомогою вбудованого датчика. Також передбачені елементи ручного управління опцією, але в більш старих версіях клавіатури Surface їх може не бути. Перші дві клавіші поруч з Esc — функціональні кнопки F1 і F2, керують освітленням на пристрої. Якщо просто натиснути на них, нічого не відбудеться. Точніше, натискання F1 або F2 не приведе до зміни яскравості підсвічування або її відключення / включення. Для доступу до спеціальних функцій клавіатури Surface потрібно утримувати Alt:

 • Збільшення яскравості — Alt + F2.
 • Зменшення яскравості — Alt + F1.

Якщо потрібно вичавити максимальну тривалість роботи батареї з Surface, від таких «булочок» доведеться відмовитися. Звичайно, в деяких ситуаціях, наприклад, в темний час доби, підсвічування просто необхідна, тому виробник передбачив збільшення або зменшення яскравості.

Налаштування на Microsoft Surface Pro

Як поміняти колір підсвічування клавіатури

Деякі моделі ноутбуків обладнані різними кольорами. Наприклад, Dell Latitude 14 Rugged 5414. Серія Latitude Rugged оснащена клавіатурою з підсвічуванням, яку можна налаштувати вручну. Передбачені наступні кольори:

 • білий;
 • Червоний;
 • зелений;
 • Синій.

В якості альтернативи, в System Setup (BIOS) можна налаштувати систему на використання двох встановлених додаткових квітів. Щоб включити / вимкнути діоди або налаштувати параметри яскравості:

 • Щоб активувати перемикач, натисніть Fn + F10 (якщо включена функція Fn lock, клавіша Fn не потрібна).
 • Перше використання попередньої комбінації кнопок включає висвітлення на мінімальній яскравості.
 • Повторне натискання комбінацій клавіш циклічно змінює настройки яскравості на 25, 50, 75 і 100 відсотків.
 • Спробуйте кілька варіантів, щоб вибрати відповідний або повністю вимкнути світло під клавіатурою.

Щоб змінити колір діодів:

 • Для перегляду доступних кольорів натисніть клавіші Fn + C.
 • За замовчуванням активні білий, червоний, зелений і синій. В System Setup (BIOS) можна додати до двох настроюються квітів.

Налаштування клавіатури з підсвічуванням в System Setup (BIOS):

 1. Вимкніть ноутбук.
 2. Увімкніть його і, коли з’явиться логотип Dell, кілька разів натисніть клавішу F2, щоб відкрити меню «Налаштування системи».
 3. У меню «Налаштування системи» виберіть «Підсвічування клавіатури RGB». Тут можна вмикати / вимикати стандартні кольори (білий, червоний, зелений і синій).
 4. Щоб встановити для користувача значення RGB, використовуйте поля введення в правій частині екрана.
 5. Натисніть «Застосувати зміни» і «Вихід», щоб закрити «Налаштування системи».

ВАЖЛИВО. Клавіатура має функцію блокування кнопки Fn. При її активації вторинні функції в верхньому рядку клавіш стають стандартними і більше не вимагають використання клавіші Fn. Блокування Fn впливає тільки на кнопки від F1 до F12.

Щоб заблокувати Fn, натисніть Fn + Esc. Інші допоміжні функціональні клавіші у верхньому рядку не будуть зачіпатися і вимагають використання клавіші Fn. Щоб відключити блокування, знову натисніть Fn + Esc. Функціональні клавіші повернуться до дій за замовчуванням.

Сьогодні більшість ноутбуків середнього і високого класу пропонують клавіатуру з підсвічуванням. Клавіатури з підсвічуванням спрощують друк в умовах низької освітленості, особливо для тих, хто не може друкувати наосліп. Якщо ви вже маєте досвід налаштування підсвічування клавіатури на ноутбуці, поділіться своїми враженнями в коментарях під цією статтею.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector