Що таке Lan і Wan, в чому їхня відмінність і яке застосування

При покупці роутера і його установці кожен з нас мав справу з роз’ємами LAN і WAN. Вони призначені для різних цілей, але використовуються разом, через що нерідко виникає плутанина. Давайте розберемося, що вони собою являють, яка різниця між ними.

Відмінності локального порту від зовнішнього

Через гніздо WAN підключають кабель інтернету, через LAN — локальні пристрої

Що являє собою LAN

Цей вид підключення дозволить об’єднати в локальне оточення деяке число комп’ютерів, що знаходяться на невеликій відстані один від одного.

При покупці маршрутизатора ви можете помітити на його задній стороні чотири однакових гнізда одного типу. Всі вони створені з метою з’єднання декількох ПК в одній точці доступу.

Огляд локальних портів маршрутизатора

LAN-порт потрібен, якщо ви хочете створити групу, щоб підключити до інтернету все обладнання всередині будинку. Таким чином, можна створити мережу, яка буде охоплювати площу в пару кілометрів, для чого купують кабель з високою пропускною здатністю.

Що таке WAN

За допомогою цього типу підключення створюється зовнішня мережа, яка являє собою велику кількість груп, користувачів незалежно від їх місцезнаходження. Головна відмінність полягає в тому, що попередній формат призначений для внутрішнього об’єднання декількох ПК, а цей тип з’єднання є зовнішнім.

Існує безліч глобальних мереж, але найбільш відомої і часто використовуваною є Всесвітня павутина. Саме її віддає перевагу більшість клієнтів на різних відстанях, оскільки вона не обмежена територіально, створюється за допомогою телефонних проводів і більш сучасних технологій.

Розміщення інтернет-входу на роутері

Роз’єм типу WAN ви напевно бачили при купівлі та встановлення маршрутизатора — в нього підключається кабель від провайдера. Спільна робота обох портів полягає в тому, що один з них передає сигнал, який потім лунає на пристрої, приєднані до роутера.

Технічні моменти

Основні відмінності цих форматів:

  • Перший вид допомагає створювати внутрішню мережу, WAN використовують для глобального об’єднання користувачів.
  • Локальна група має обмеження за кількістю клієнтів, а також території, глобальна — немає.
  • У портах різні протоколи передачі даних — Ethernet і 802.11 для локального і PPP, HDLC, Frame Relay для зовнішнього.

Передача даних через різні протоколи

Користувачеві необхідно знати, в чому відмінність цих портів при підключенні домашнього роутера для інтернету. Пам’ятайте, що LAN-гніздо необхідно для з’єднання комп’ютерів, якщо їх декілька, а WAN дозволяє отримати сигнал від провайдера.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector