Як перевірити телевізійну антену

Телевізійна антена — це пристрій, призначений для прийому сигналу на передавальне обладнання. І, в залежності від того, який використовується апарат і відбувається прийом певної кількості і якості каналів. Зараз, в більшості випадків, застосовуються супутникові антени. Вони комплектуються певним набором устаткування: тарілка, кабель, конвертер, ресивер і так далі.

тестування антени

Як перевірити працездатність і технічний потенціал телевізійної антени?

Але, як і будь-яка інша техніка, цей пристрій може дати збій не тільки при механічних пошкодженнях, але і при неправильному підключенні. У таких ситуаціях необхідно знати, як перевірити телевізійну антену, не вдаючись до послуг фахівців.

Існує ряд причин, по яких не працює супутникова антена на ТБ:

 • Відсутність ланцюга харчування в потоці ресивер — конвертер (обидві шкали нульові, значить, немає контакту).
 • Антена не налаштована (є шкала сили сигналу, але немає шкали якості).
 • Несправний конвертер (сила сигналу може бути присутнім, а шкали якості немає).
 • Злетіла пам’ять в налаштуваннях ресивера (при тривалому «відпочинку»).

Як перевірити антену тестером (мультиметром)

В першу чергу слід звернути увагу на ТВ-кабель. Він повинен бути цілим, і без будь-яких пережимів.

 1. Якщо це багатоповерховий будинок, то перевіряти доведеться тільки працездатність одного кінця кабелю (зі штекером). Для цього застосовується мультиметр (тестер), що вимірює опір між опліткою і центральною жилою проводу. Нормальним показником вважається значення в кілька десятків Ом. Якщо ж воно більше або близько до «0», стався обрив або замикання. В цьому випадку краще дізнатися, чи є сигнал у сусідів і, якщо є, то проблема знаходиться в розподільній коробці або на ділянці від неї до штекера.
 2. Якщо це приватний будинок, то можна перевірити опір обох кінців ТВ-кабелю. Для початку потрібно вимкнути всю техніку з розетки. Потім від’єднати дріт від антени і від телевізора. І точно також перевірити тестером обплетення і центральну жилу на замикання. Тут на справність кабелю показує нескінченне значення опору. Але, якщо замкнути центральну жилу і оплетку, мультиметр повинен показати значення близьке до «0».

Коли прилад виявляє несправність, необхідно, для початку, знайти вразливе місце кабелю. Зазвичай це відбувається в місцях різких перегинів, з’єднаних відрізків або розгойдується вітром. У разі, якщо з ТВ-проводом все в порядку, причину неполадок слід шукати в іншому місці.

Як перевірити головку (конвертер) супутникової антени

Найпоширенішою проблемою супутникових приладів є поломка головки антени (LNB) або DISEQC (комутатора). Зазвичай це зрозуміло, якщо раптом перестали показувати деякі ТВ-канали. Конвертер може вийти з ладу через атмосферних опадів, короткого замикання і різких стрибків напруги.

Перевірка LNB

Щоб перевірити, чи дійсно ця проблема пов’язана з несправністю конвертера або дисека, необхідно:

 • Включити канал, який перестав працювати.
 • Відкрутити LNB-головку від кабелю.
 • Від’єднати центральний провід від ресивера і під’єднати до LNB.
 • Якщо в цій ситуації канал почав показувати, то несправний дисек (комутатор). В іншому випадку зламаний конвертер.

Але, якщо і при заміні LNB-головки зв’язку немає, то слід шукати причину в настройках обладнання.

Як перевірити сигнал ТВ-антени

Це дуже часта помилка супутникових систем. Начебто працювало обладнання нормально, але в один прекрасний момент, при включенні телевізора, на екрані з’являється віконце з написом «Ні сигналу».

Для перевірки рівня супутникового сигналу слід зайти в налаштування ресивера:

 • Відкрити «Меню» — «Налаштування» — «Пароль» — «0000» — «Ручний пошук».
 • Повинні з’явитися 2 шкали: потужність і якість сигналу.
 • Якщо обидві показані в кольорі і відсотках, значить, трансляція тимчасово відсутній або припинена підписка. Перевірка сигналу
 • Нульове значення обох варіантів означає наявність проблеми.
 • Слід перезавантажити пристрій (вимкнути на 1-2 хвилини і знову включити).
 • Якщо нічого не змінилося, взяти тарілку руками і повертати її, шукаючи супутник, по горизонталі. Рухати тарілку слід з проміжком 1-2 градуси (при необхідності послаблюючи кріплення) з перервами в 3-5 секунд, для обробки цифрового сигналу. Для такої процедури потрібен помічник, який буде стежити за змінами в сигнальної шкалою на телевізорі.
 • Якщо все без змін, слід ловити сигнал по вертикалі. Для цього тарілку потрібно нагинати вгору і вниз, за ​​тим же принципом, що і по горизонталі.
 • При появі сигналу в тій чи іншій площині слід послабити кріпильні гвинти і підстроїти антену.

ВАЖЛИВО. При установці нового обладнання, можна візуально обстежити сусідські ТВ-антени, тобто дізнатися провайдера, і в який бік вони повернені. Так не доведеться дізнаватися місце розташування населеного пункту, назва і координати супутника на орбіті і робити розрахунки.

Як перевірити ресивер супутникової антени

Перед тим як приступити до наступної спроби перевірити антену, краще ще раз спробувати попередні етапи. Можливо, десь була допущена помилка. Якщо ж нічого не допомагає можна перевірити ресивер на справність.

 1. Спочатку слід зайти в ручні настройки і записати параметри для супутника цього провайдера.
 2. Потім, взяти пристрій і підключити до іншого супутниковому телебаченню.
 3. Після чого, в меню вибрати ручний пошук, де знайти потрібний супутник і виставити вже записані параметри. Установка індивідуальних налаштувань
 4. Якщо обидві шкали кольорові і в числовому значенні, означає, ресивер справний, інакше його доведеться здати в ремонт.

У будь-якому випадку не варто відразу ж кидатися і купувати несправний елемент або викликати майстра. Краще спробувати пройтися по кожному пункту перевірки телевізійної антени 2-3 рази. І тільки тоді можна робити якісь висновки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector