D-Link DIR 300nru: огляд, настройка і прошивка

Роутер D-Link DIR 300 NRU — оновлена ​​модель попередньої версії DIR 300. Всі мережеві пристрої зазначеної марки відрізняються гарною якістю, привабливим та простим інтерфейсом і, головне, приємною ціною. Давайте дізнаємося, чим примітна ця модель з найбільш поширеними модифікаціями B5 і B7, як встановити її для домашнього користування і при необхідності виконати перепрошивання пристрою.

Популярний D-Link DIR 300 NRU

Маршрутизатор часто експлуатують для домашньої мережі

Можливості D-Link DIR 300 NRU

Від попередньої моделі цей маршрутизатор відрізняється підтримкою стандарту 802.11n. У цьому пристрої максимальна швидкість становить до 150 Мбіт / сек, чого цілком достатньо для домашнього користування. Зовні роутер виглядає досить стандартно, в інтерфейсі передбачено 4 LAN-порту для створення локальної мережі, 1 WAN-порт, кнопка скидання для повернення до заводських налаштувань.

Завдяки зовнішньому розташуванню антени, пристрій надає оптимальну зону покриття Wi-Fi-сигналу. Маршрутизатор досить просто налаштувати або перепрошити будь-якому абоненту, що робить його ще більш привабливим серед інших моделей мережевого обладнання. У ньому є і своя родзинка — крім стандартних функцій можливе включення або виключення з’єднання за розкладом.

Зовнішній вигляд пристрою

Налаштування роутера

Щоб встановити обладнання і налаштувати Wi-Fi, вам слід виконати такі дії:

 • Увійдіть в інтерфейс параметрів пристрою — для цього введіть в адресному рядку браузера свій IP-адресу (в більшості випадків це 192.168.0.1), після чого потрібно ввести в поле логіна слово admin, рядок для введення пароля необхідно залишити порожній.

Веб-інтерфейс налаштувань роутера

Примітка. Ці дії дадуть результат в тому випадку, якщо раніше роутер D-Link DIR не налаштовувати. Якщо ж вам потрібно виконати заново настройку, поверніть його в первісний стан — перед запуском параметрів затисніть клавішу скидання на 20 секунд, після чого відбудеться повернення до заводських налаштувань.

 • Для установки Wi-Fi-з’єднання виберіть в меню розділ з однойменною назвою, виберіть вкладку основних параметрів.
 • У вікні введіть дані для активації з’єднання — ім’я мережі, країну, де ви знаходитеся, канал і тип бездротового режиму.

Параметри бездротової мережі

Налаштування інтернет-з’єднання

Для безпосередньої настройки підключення до мережі вам потрібно зайти в меню «Мережа», у вкладку «З’єднання». При необхідності створення нових параметрів доцільно вибрати кнопку «Додати» і у вікні заповнити дані — їх зміст залежить від провайдера. Для кожного з типів з’єднання PPPoE, PPtP, NAT потрібне введення певних даних, які є в договорі від постачальника послуг — користуючись формою, ви можете послідовно ввести всю необхідну інформацію.

Для того щоб убезпечити свою мережу, встановіть ключ, який потрібно буде ввести для підключення до інтернету. Робиться це в такий спосіб:

 • В меню Wi-Fi виберіть вкладку «Налаштування безпеки».
 • Поставте галочки для рядок включення WEP, після чого з’являться дані для установки пароля.
 • У списку мережевих аутентифікації зі списку виберіть тип шифрування WPA-PSK / WPA2-PSK mixed — він є найбільш надійним для захисту мережі від злому.
 • У наступному рядку введіть ключ доступу — Ви можете це зробити досить складним, щоб сторонні користувачі не могли підключитися до вашого з’єднанню.

Захист мережі Wi-Fi

Додатково доцільно убезпечити не тільки мережу, але й саме меню конфігурацій роутера, змінивши стандартні дані логіна і пароля на власні комбінації. Робиться це так:

 • Зайдіть в розділ «Система», відкрийте вікно «Пароль адміністратора».
 • Введіть нові комбінації, щоб отримати доступ до налаштувань, після чого буде потрібно виконати повторний вхід в меню параметрів за допомогою тільки що встановлених логіна і пароля.

Зміна пароля адміністратора

збереження змін

В параметрах роутера є окреме меню для збереження змін або повернення до заводських налаштувань, воно знаходиться в розділі «Система», в рядку «Конфігурація». Тут ви можете зберегти внесені зміни, виконати повернення до первинних установок або зберегти файл з актуальними даними, щоб в подальшому при необхідності відновити з’єднання.

Збереження змін в настройках

Установка нової прошивки

Якщо ви хочете оновити програмне забезпечення роутера, виконайте наступне:

 • Знайдіть і завантажте з всесвітньої павутини файл прошивки, головне — правильно вибрати версію ПО, орієнтуючись не тільки на номер моделі маршрутизатора, але і на апаратну ревізію пристрою, дані про яку написані на зворотному боці роутера у вигляді комбінації H / W. Існують різні версії — B2, B5, B7 і інші, всі вони відрізняються між собою.
 • Зайдіть в меню роутера через браузер за допомогою IP-адреси.
 • Відкрийте розділ «Система», виберіть вкладку «Оновлення ПЗ».
 • У вікні з’явиться рядок для вказівки шляху до файлу нової прошивки на апаратну ревізію B5, B7. Знайдіть її на своєму комп’ютері, після чого натисніть «Оновити».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector