Чим відрізняється модем від роутера?

В останні роки всебічний розвиток всесвітньої павутини досягло такого етапу, коли практично кожен домашній прилад, будь-яка побутова техніка, а також всі мобільні девайси мають доступ в мережу. Коли вдома, в офісі або навіть в автомобілі з’являється хоча б кілька пристроїв, що вимагають доступ в інтернет, сам собою виникає питання — як підключити їх все до глобальної мережі? Як зробити це максимально ефективно, недорого, функціонально? Що краще використовувати? А найголовніше — чим відрізняється модем від роутера і на чому саме зупинити вибір?

Порівняння модему і маршрутизатора

Модем і роутер відрізняються як зовні, так і по функціональності

У цьому матеріалі ми з вами розглянемо основні відмінності маршрутизатора і модему. Розберемося з тим, в яких ситуаціях експлуатується той чи інший девайс. Відповімо на найпоширеніші питання користувачів щодо організації підключення до інтернету, а також створення бездротової мережі.

Для того щоб краще зрозуміти, чим відрізняється модем від роутера, ми розглянемо три стандартних ситуації, в які, ймовірно, потрапляв кожен користувач. У деяких з них ви можете дізнатися ту, в якій ви опинилися прямо зараз, яка змусила вас звернутися за допомогою до нашого ресурсу глобальної мережі. Дізнавшись вашу, або максимально наближену до неї, ситуацію, дочитавши цей матеріал до кінця, ви зможете зрозуміти, в чому різниця між зазначеними двома пристроями і який з них необхідний саме вам.

Основні ситуації:

  1. До мережі необхідно підключити один пристрій, в якому є роз’єми USB або RJ-45 для інтернет-кабелю.
  2. У підключенні потребує кілька приладів, що знаходяться в одному приміщенні. Деякі з них мають можливість проводового з’єднання з інтернетом, інші ж здатні приймати виключно бездротової сигнал.
  3. Ви часто подорожуєте, а ваша робота пов’язана з постійними переміщеннями, тому ви рідко перебуваєте на одному місці, але при цьому з вами завжди є якась кількість гаджетів, яким необхідний доступ у всесвітню павутину.

Що таке модем?

Модем — це прилад, який відповідає за модуляцію або демодуляцію одержуваного інтернет-сигналу. Іншими словами, саме він перетворює дані, що надходять з глобальної мережі для того, щоб кінцевий пристрій (комп’ютер, ноутбук, мобільний гаджет) могло зрозуміти його, а також утилізувати для обміну пакетами даних. Модем здатний забезпечити підключенням один прилад, отримуючи з інтернету інформацію і відправляючи її назад.

Діляться вони на кілька видів залежно від способу підключення, методу отримання даних. Стаціонарні модеми найчастіше отримують їх за допомогою кабельного з’єднання і передають декодувати дані кінцевому пристрою також по кабелю.

Огляд стаціонарного пристрою

Мобільний тип цих приладів відрізняється від стаціонарного тим, що, хоча і приймає сигнал без проводів від стільникового оператора, все ж вимагає безпосереднього з’єднання з кінцевим пристроєм. Найчастіше для цих цілей експлуатується роз’єм USB в ноутбуках або планшетних ПК окремих конфігурацій.

Таким чином, модем підходить для першої ситуації, описаної нами вище. Для підключення всього одного пристрою і забезпечення йому доступу в інтернет.

Що таке роутер?

Роутер (або ще іноді його називають маршрутизатор) призначений для розподілу мережевого трафіку між декількома учасниками однієї мережі. Іншими словами, вказаний девайс не вміє декодувати дані сам по собі. Він призначений для створення невеликої мережі і регулювання її роботи, розподіляючи сигнал з одного інтернет-з’єднання між декількома пристроями.

За отримання та обробку сигналу при утилізації даного типу мережевого девайса все одно відповідає модем. На щастя, більшість ультрасучасних моделей вже оснащені відповідним вбудованим модулем. Користувачеві не доводиться купувати два окремих девайса. Купуючи навіть найдешевшу модель, ви отримуєте в своє розпорядження декодер для проводового або бездротового інтернет-з’єднання (залежить від обраного вами оператора, від способу підключення), а також роутер, який здатний грамотно, швидко, непомітно розподілити пакети даних між декількома пристроями.

Зовнішній вигляд маршрутизатора

Підключення до однієї локальної мережі декількох девайсів може здійснюватися різними способами, в залежності від моделі, а також від особливостей самих пристроїв. Стаціонарні моделі отримують сигнал по кабелю і, як правило, оснащені кількома роз’ємами стандарту RJ-45 для проводового підключення користувальницьких комп’ютерів, ноутбуків, іншої техніки. Також практично будь-яка стаціонарна модель вміє створювати навколо себе бездротову мережу, на ходу конвертуючи отриманий по кабелю сигнал в радіохвилі. Даний сигнал транслюється по протоколу Wi-Fi для підключення до інтернету смартфонів, планшетів та інших гаджетів, які не мають можливості проводового з’єднання.

Таким чином, для другої ситуації, описаної нами вище, ідеально підходить стаціонарний роутер з вбудованим модемом і можливістю створення бездротової мережі.

Що таке мобільні роутери?

В останні роки в продажу стали з’являтися мобільні пристрої, що виконують роль роутера. На сьогоднішній день їх асортимент неймовірно великий. Можна зустріти кілька базових конфігурацій. Подібні моделі отримують бездротової сигнал від мобільного оператора, декодують його, а після перетворюють в радіосигнал, що транслюється в невеликому радіусі по протоколу Wi-Fi. Підключитися до такого девайсу провідним способом можна досить рідко, та й немає сенсу, так як він здатний забезпечувати стабільним інтернет-з’єднанням до 10 пристроїв на каналі Wi-Fi.

Комплектація мобільного девайса

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector