Як зняти або приклеїти захисну плівку на телефон

Ні, звичайно, необхідність плівки на телефоні не така карколомна, щоб без неї не можна було обійтися. Це комп’ютер без мишки «ні на що не придатний». Звичайно, є такі комп’ютерні гурмани, хто і однією клавіатурою може орудувати, але все-таки це вже перебір, як казав Кіт Матроскін. Плівка для телефону на кшталт, скоріше, мишки для ноутбука — ніби як і необов’язкова, а з іншого боку, і постійно вибираєш час, щоб купити.

Як зняти або приклеїти захисну плівку на телефон

Зауважимо, плівка для телефону виконує не тільки захисну функцію поверхні екрану, вона ще й приваблива з естетичної точки зору. Загалом, така плівка, як по відомій приказці — приходить до нас в голову гостею, а залишається там таким нав’язливим господарем, що поки не вирішиш приклеїти, не будеш ти спокійний. Якщо воєдино зібрати все, що доведеться зробити, вирішуючи, як наклеїти захисну плівку на телефон або смартфон, то можна визначити все одним словом — акуратно.

види

Перед тим як братися за справу і вирішувати, як правильно наклеїти захисну плівку, необхідно з’ясувати, які бувають її види. Від правильного вибору залежить зручність роботи з телефоном.

Отже, плівки бувають за типом поверхні:

 • глянцеві;
 • і матові.

Перші абсолютно прозорі, вони не впливають на потік світла, зате при попаданні на них сонячних променів дають відблиски. Крім того, на них помітні осідають частинки пилу (це як на чорній поверхні рояля, який можна протирати хоч кожну годину, а пил все одно буде видно), і що особливо неприємно — жирні відбитки пальців. Не любить така плівка і парфумерію.

Глянцева плівка

Глянцева плівка

Матові — пряма протилежність глянсовим. На них не залишається жирних плям, вони не дають відблисків, вони міцніші. Зате зображення через них проходить з невеликою розмитістю, вона товщі глянсовою. Хоча справедливості заради треба сказати, що збільшення товщини ніяк не впливає на зручність використання.

Матова плівка

матова захист

Одним з видів глянцевих плівок є дзеркальні. Такі більше для тих, хто постійно печеться про «секретності» своєї інформації на екрані. Справа в тому, що через «дзеркало» світло проходить тільки перпендикулярно (ну, плюс-мінус) — стоїть збоку вже нічого на екрані не побачить.

За своїм захисним характеристикам плівка буває:

 • ультрафіолетової — захищає від впливу прямих сонячних променів, екран не так швидко втрачає свій зовнішній вигляд від вигорання;
 • антибактеріальної — містить антисептики, що перешкоджають збору на поверхні мікробів;
 • антистатической — пил на таких «не любить» збиратися.

Щодо використання плівки можна розділити:

 • на універсальні — такі доведеться підганяти під розмір екрану телефону;
 • спеціалізовані — випускаються самим виробником телефону і точно за розміром відповідають розмірам його екрану.

Розрізняють плівку і по частоті використання:

 • одноразові — такі приклеюються тільки один раз, знімаєш, вона вже до повторного використання не потрібна вона
 • багаторазові — у цих магнітний спосіб кріплення, зате можна зняти і встановити знову не раз (в розумних межах, звичайно).

Інвентар

Для виконання роботи нам буде потрібно наступний інвентар:

 • По-перше, спеціальна серветка для моніторів на рідких кристалах, рукою водити — тільки садити нові плями. Якщо такої спеціальної серветки під рукою не виявилося, приготуйте розчин самі — пару крапель шампуню на 40-50 крапель чистої води.

  Серветка для моніторів на рідких кристалах

  Серветка для моніторів на рідких кристалах

 • По-друге, вже суха серветка для остаточного доведення поверхні; серветка не повинна залишати на поверхні ворс, тому найкращим матеріалом буде мікрофібра.
 • По-третє, гострий ніж або рівні ножиці — це якщо плівку попередньо потрібно буде підігнати за розміром.
 • По-четверте, зручний картонний або м’який гумовий шпатель, підійде і звичайна пластикова карта.

До речі, кому нікуди дівати гроші, можуть і купити такий спеціалізований наборчик, типу «Очманілі ручки» — для майстрів наклейки плівок на телефони.

Хід роботи

Наводимо весь порядок наклейки по кроках. Власне наклеювання передують важливі підготовчі операції.

 1. Для початку готуємо весь фронт робіт, упорядковуємо робочий стіл — про пилу не може бути й мови, ретельно миємо руки, викладаємо все, що може стати в нагоді.
 2. Очищаємо дисплей — зайве говорити, що він повинен бути в ідеальному на вигляд стані, інакше все розлучення так і підуть під плівку. Не використовуйте для чищення спиртові розчини, вони залишають розводи і впливають на якість самого екрану.
 3. Вирізаємо плівку за розміром екрану — тут краще сім відміряти, а ось різати тільки один і напевно, дуже акуратно. Для зручності наклейки нехай вона буде міліметра на 2 по ширині і висоті менше розміру екрану під захист (по 1 міліметру з кожного боку).
 4. Перевіряємо чистоту плівки.
 5. Знімаємо нижній захисний шар (він завжди позначається цифрою «1»).
 6. Дуже акуратно, найкраще починаючи з одного з кутів, докладаємо плівку до екрану.
 7. Спочатку вирівнюємо по меншій стороні.
 8. Потім протягуємо плавно по більшій.
 9. За допомогою шпателя вирівнюємо поверхню, видаляючи всі бульбашки. У цей момент ні в якому разі не тиснемо сильно, щоб не зрушити. Тут потрібно сказати відразу, видалити утворилися під плівкою повітряні бульбашки досить складно. Альтернатива в цій ситуації, як правило, одна — не допускати утворення цих бульбашок в принципі, означає, ретельного готувати поверхні і вести плівку дуже повільно і акуратно або терпіти їх до наступної клеєння (хоча, можливо, це і відбудеться буквально через 10 хвилин). У будь-якому разі не поспішайте і не панікуйте. Як показує практика, шпателем можна видалити тільки великі бульбашки, а дрібні «розбігаються» самі собою.
 10. Знімаємо верхній захисний шар плівки (номер «2»).
 11. Робота завершена.

Приклеювання плівки на телефон

Послідовність дій

Якщо з першого разу не вийшло, то, акуратно підчепивши на розі плівку, повільно піднімаємо її з екрану і знімаємо. Вирішення питання, як зняти захисну плівку з телефону, елементарно, будьте тільки акуратні, піддягаючи куточок.

Перевертаємо плівку «клеєм» наверх і закриваємо її двома смужками заздалегідь підготовленого скотча — одну від краю до середини, другу внахлест — від середини до протилежного краю.

Очищаємо екран ще раз, відкриваємо клейову сторону плівки і повторюємо її розміщення на екрані.

Все, звичайно, залежить від ваших умов використання телефону, але при не дуже екстремальних приблизно раз в квартал плівку прийнято злегка промивати м’яким мильним розчином.

Якщо ви все зробите правильно, наступну таку операцію ви захочете повторити не раніше ніж через рік.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector