Що таке сокет і як його вибрати

Персональний комп’ютер — це звичне пристрій для більшості людей, що присутні в нинішній час практично в кожному будинку. Мало хто користувачі замислюються про його технічні характеристики, крім, фахівців і професійних користувачів, про те, які характеристики має пристрій, встановлені деталей на ПК. Питання починають з’являтися, коли пристрій перестає справлятися з поставленими завданнями, що вимагає його вдосконалення і модернізації. У цій статті розповімо про «сокетах», що займають не останню позицію в продуктивності комп’ютера, обумовлюють можливості поновлення до необхідних параметрів, відповімо на запитання багатьох споживачів, який сокет вибрати в 2018 році, щоб його можливості відповідали потребам користувача.

Що таке сокет і як його вибрати

Правила вибору сокета.

Сокет: що це таке, його значення для функціонування ПК

Більшість споживачів при підборі нового комп’ютера або модернізації старої моделі орієнтуються на надпотужні, технічні параметри процесора і кількість ядер, що за замовчуванням має визначати критерії функціональності ПК. Ця позиція є правильною, проте не повністю. Якщо розібратися в технічній стороні працездатності комп’ютера, потенційному покупцеві пристрою доведеться зіткнутися з фразами «материнська плата» і «сокет». Що таке материнська плата, більшість людей знають або мають приблизне уявлення про її значення для агрегату, проте поняття «сокет» для багатьох є невідомими. Слово «сокет» відноситься до комп’ютерної галузі термінології, деталь виступає важливою складовою ПК. З практичного боку, сокет є роз’ємом, що встановлюється на системну плату, через який під’єднується процесор пристрою. Сокети, як і інші компоненти системи, мають різні характеристики, при невідповідності яких з процесором, виступаючим «серцем» комп’ютера, домогтися необхідної продуктивності ПК неможливо.

При підборі комплектуючих для ПК важливо враховувати не тільки критерії процесора, але і характеристики роз’єму, що встановлюється на материнську плату. Одні з них вже застаріли з технічних позиціях, інші відрізняються прекрасними показниками з перспективними можливостями подальшого оновлення комп’ютера. Сучасний ринок пропонує безліч різновидів цього елемента системи. Візуально деталь являє собою прямокутну платформу з контактами і фіксатором, на який встановлюється процесор, а також спеціальними отворами для кріплення охолоджувальних елементів. Розглянемо далі, на якому сокеті краще зібрати комп’ютер в 2018 році, щоб його можливості і продуктивність цілком задовольнили вимоги користувача.

порівняння сокетов

нюанси вибору

Перед тим як відповісти, який сокет краще встановити в систему, необхідно визначитися з важливими для комп’ютера комплектуючими: процесором і материнською платою, від різновиду яких і буде варіюватися потрібний споживачеві тип роз’єму. У 2018 році флагманські позиції по виробництву процесорів займають дві фірми, що конкурують між собою: AMD і Intel. Кожен з виробників поставляє на ринок комп’ютерної продукції сокети, спеціально розроблені під процесори своєї марки. Моделі роз’ємів від цих виробників розрізняються як за технічними параметрами, так і візуально:

  1. Деталі від AMD мають отвори на платі, призначені для контактів, які в формі штирів є на процесорах компанії. Комплектуючі від Intel відрізняються наявністю контактів на платі, до яких приєднується процесор компанії за рахунок наявності в ньому специфічних прорізів.
  2. Підключення процесора до сокету від компанії Intel відбувається за рахунок наявності на платі засувки-фіксатора, а роз’єм AMD кріпиться шляхом зрушення верхньої пластини щодо знаходиться знизу.
  3. Вентилятор в моделях компанії Intel фіксуються в отворах, а кулер від AMD встановлюється на спеціальну рамку.

Як бачимо, моделі від відомих виробників відрізняються технічно, що виключає можливість їх взаємозаміни. Питання, якої марки сокет краще для комп’ютера чисто риторичне, тому що кожен з розробників пропонує споживачеві моделі, серед яких споживач зможе підібрати підходящу під його потреби деталь. Відштовхуватися коштує від моменту, якої марки процесор ви виберете для установки на ПК, після чого потрібно буде підбирати материнську плату і сокет за технічними показниками. Однозначно необхідно відмовитися від моделей, які в нинішній час вважаються застарілими:

  1. Роз’єми під маркуванням AM2 і AM2 + від виробника AMD.
  2. Деталі LGA з порядковими номерами 2011, 1366, 1156 і 775 під брендом Intel.

Основною умовою вибору оптимального сокета є подальші цілі споживача, а саме з якими завданнями в подальшому повинен буде справлятися ПК.

Як визначити сокет

найкращі варіанти

Як вже було сказано, відповісти на питання однозначно, який сокет краще для ПК, практично неможливо, так як все залежить від критерію, для чого збирається пристрій. Якщо споживачеві потрібен агрегат виключно для виконання офісних завдань, нескладних програм, тоді варто звернути увагу на модель LGA 1150 від Intel або варіанти AM1, FM2 і FM2 + від розробника AMD. Кожна з цих моделей роз’ємів буде чудово справлятися з нескладними офісними завданнями, що не вимагають складних графічних рішень, санкціонує роботу в інтернеті, дозволяє переглядати відео, навіть експлуатувати прості ігри, але не більше. З’єднувачі цього класу вже починають йти з ринку, так як їх пік популярності давно пройшов — ці моделі неможливо надалі вдосконалити, що при бажанні модернізувати пристрій спричинить потребу в покупці нових деталей. Єдиною перевагою цих моделей є ціна, яка відноситься до категорії бюджетних, в порівнянні з наступними деталями, призначеними для складання потужних і продуктивних комп’ютерів.

Трохи краще за критеріями і технічним можливостям буде модель сокета Intel LGA 1151. Цей роз’єм знаходиться на даний момент на піку популярності, вважається найбільш затребуваним на ринку комп’ютерних деталей, поєднує відмінну якість, доступну ціну і можливість складання на цьому роз’ємі досить продуктивного комп’ютерного пристрою. Хороша репутація і у моделі AM3 + з середньої цінової категорії. На його базі можна зібрати потужний агрегат з процесором AMD, що підходить для вирішення не тільки базових завдань, а й для ігор сучасної категорії. У цьому випадку все залежить від технічних показників процесора, який буде встановлений в комплекті. Якщо споживача цікавлять не бюджетні вирішення питання, який сокет краще в 2018 році, що дозволяють на кілька років забути про потреби модернізації свого комп’ютера, тоді йому варто звернути увагу на LGA2011-v3 і AM4 від Intel і AMD відповідно. Ці з’єднувачі позиціонуються як кращі в нинішній час варіанти сокетов для збірки професійного або ігрового комп’ютера.

Сокет LGA2011-v3

Практичне застосування знань

Сокет, хоч і обумовлює можливість складання продуктивного агрегату, є деталлю, яка в одиничному виконанні не вирішує питання потужності пристрою. Коли збираємо комп’ютер, встановлюючи несумісні між собою компоненти, то мінімальним розчаруванням буде неотримання необхідного результату, а максимальним — повна відмова в функціональності ПК. При бажанні оновити старий комп’ютер важливо враховувати параметри сокета, який він може використовувати для функціонування і тільки після цього вибирати відповідний роз’єм і процесор, можна порівняти між собою. У ситуації, коли передбачається складання комп’ютера з «нуля», першочергово необхідно визначитися з вибором материнської плати, після чого підбирати процесор під роз’єм, встановлений на адаптері. При потребі заміни виключно материнської плати, необхідно підбирати модель, яка модифікована соединителем, сумісним з наявним процесором. Крім цього, важливо враховувати модифікацію сокета при потребі поновлення на комп’ютері вентилятора, так як несумісні між собою деталі неможливо буде на практиці встановити на один комп’ютер.

Підведемо підсумки

Ця стаття відповідає на питання, що таке сокет, який цікавить людей, які зіткнулися з проблемою вибору комп’ютера або потребою в його модернізації шляхом встановлення сучасних деталей. В огляді представлені кращі варіанти рішень проблеми вибору роз’єму, в залежності від потреб користувача ПК.

І ще одна порада: якщо ви не є професіоналом, маєте тільки базові комп’ютерні знання, краще проконсультуйтеся перед покупкою робочих деталей для установки в ПК з фахівцями, які допоможуть кваліфіковано розібратися в нюансах підбору комплектуючих, подбають про їх сумісності.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector