Як працює бездротове зарядний пристрій для телефону

Чого очікувати всім нам через кілька років, складно передбачити, оскільки технічний прогрес розвивається неймовірно швидко, крокуючи НЕ семимильними кроками, а їдучи з неймовірною швидкістю. В умах інженерів народжуються фантастичні ідеї, які через невеликий проміжок часу стають реальністю. Заряджати телефони, виключивши будь-які проводи, в даний час цілком реально. Проте багато користувачів до сих пір не можуть ніяк розібратися, як працює бездротове зарядний пристрій для телефону, вважаючи, що такі маніпуляції знаходяться в одному ряду з фантастичними діяннями.

Суть роботи бездротового зарядного пристрою

Зарядити смартфон тепер можна і за допомогою бездротового пристрою.

Якщо вам набридло розплутувати шнури кожен раз, коли виникає необхідність в зарядці вашого смартфона, значить, вам дійсно корисно розглянути альтернативну різновид передачі енергії. Щоб усвідомлено підходити до такого процесу, виключивши будь-які сумніви, корисно розуміти, в чому полягає принцип безпосередньої роботи бездротової зарядки.

Функціонування альтернативної підзарядки

Почувши вперше, що існує бездротова зарядка для телефону, багато власників смартфонів починають самостійно фантазувати, переконуючи самих себе в тому, що роздача енергії буде відбуватися на будь-якій відстані. Звичайно ж, це неймовірне оману. Ні в якому разі не можна бездротове зарядний пристрій для телефону порівнювати з Wi-Fi.

Намагаючись розібратися, як працює бездротова зарядка, незайвим буде ознайомитися з додатковою інформацією, з якої стане зрозуміло, що зарядка, що виключає застосування проводів, є різновидом магнітно-індукційного зарядки.

Бездротовий пристрій в роботі

Якщо ви зважилися обзавестися бездротовою зарядкою, почати її активно використовувати, вам зовсім не завадить вникнути в принцип роботи бездротової зарядки для телефону.

Технологія бездротової передачі енергії

Вчені знаходяться в активному пошуку інноваційних технологій, що розширюють можливості користувачів, орієнтованих на постійне застосування сучасних гаджетів. Зокрема, сучасні дослідники готові заявити, що електрику можна успішно роздавати, застосовуючи лазер, звукові хвилі і багато інших фізичних явищ. Однак більшість таких технологій поки що знаходяться в стадії активної розробки.

Серед них є одна технологія, що вже зараз активно використовується і з величезним успіхом застосовується в комерційних цілях. Саме передача електрики за допомогою електромагнітної індукції лягла в основу сучасних інноваційних розробок, які дозволили практично реалізувати принцип бездротової зарядки для телефону.

У будь-технічній сфері існують певні стандарти, враховувати які важливо при винаході або вдосконаленні пристроїв, спрямованих на підтримку працездатності сучасних гаджетів.

Компанією Wireless Power Consortium був ще сім років тому розроблений стандарт, орієнтований на передачу електрики бездротовим способом. Цей стандарт називають китайським словом Qi.

Пристрій стандарту Qi

Більшість виробників смартфонів не тільки активно вітають такий унікальний стандарт, орієнтований на зарядку гаджета без використання проводів, але і застосовують стандарт Qi при виробництві своєї продукції.

З цієї причини, перебуваючи на автовокзалах, залізничних вокзалах, аеропортах економічно розвинених країн світу, людина отримує можливість заряджати свій смартфон, не обтяжуючи себе пошуками вільних розеток. У таких багатолюдних місцях встановлюють спеціальні зарядні станції, дозволяючи всім нужденним користуватися бездротовою зарядкою.

Бездротові зарядні станції

Як працює зарядка без дротів

Якщо розібратися, як працює бездротова зарядка для телефону, стає зрозуміло, що для забезпечення контакту одержує та випромінювального пристроїв їх оснащують спеціальними індукційними котушками. Безумовно, як би ви не намагалися підзарядити ваш мобільний телефон старого зразка, перебуваючи в безпосередній близькості до такої роздає станції, у вас нічого не вийде, оскільки гаджет не був безпосередньо оснащений виробником такими котушками.

Принцип дії бездротової зарядки телефону полягає в освіті магнітного поля. Зокрема, після підключення зарядної станції до електромережі індукційні котушки, що знаходяться в ній, створюють магнітне поле. Якщо в це магнітне поле потрапляє пристрій, який підтримує стандарт Qi, воно починає активно поглинати електромагнітні хвилі, а потім за допомогою вбудованої індукційної котушки перетворювати їх в енергію, забезпечуючи впевнений процес зарядки акумуляторної батареї.

Суть роботи системи

Важливо розуміти, як користуватися бездротовою зарядкою. Думати, що можна заряджати смартфон, перебуваючи на пристойній відстані від зарядної станції, не можна. Рекомендується розміщувати розрядився гаджет на відстані, що не перевищує п’ять сантиметрів.

Навіть якщо ви поставить смартфон безпосередньо на саме бездротове зарядний пристрій, то коефіцієнт корисної дії такої зарядки становитиме близько 80%. Звичайно, той, хто звик отримувати максимум корисного з здійснюваних маніпуляцій, легко помітить, що зарядка телефону за допомогою дроту все-таки має більш високу ККД.

Якщо провести практичний експеримент і обчислити, наскільки відрізняється час зарядки при використанні традиційної та альтернативної зарядки, стане ясно, що для повної зарядки батареї при використанні бездротових технологій, доведеться розраховувати на додатковий час, що становить близько однієї години.

Якісні характеристики пристрою

Якщо ви вивчили питання, як користуватися бездротовою зарядкою для телефону, зовсім не заважає ще ознайомитися з його перевагами і недоліками, його впливом на здоров’я людини. Озброївшись такими знаннями, приймати остаточне рішення буде набагато простіше.

Переваги і недоліки

Головною перевагою є те, що до самого смартфону не доведеться вам більше під’єднувати дроти, які часто губляться, перекручуються, потрапляють в лапи домашніх вихованців, тому серйозно пошкоджуються.

Відсутність зайвих проводів

На жаль, повністю забути про проводах все-таки не вийде. Провід виключаються тільки щодо смартфона, а ось саме зарядний пристрій все одно приєднується до розетки за допомогою дротів і електричної вилки.

Ще одним недоліком, здатним викликати розчарування у набувача, є достатня тривалість зарядки мобільного пристрою.

Якщо ж ви зважилися придбати таке інноваційний пристрій, доведеться налаштуватися ще й на те, що вартість бездротової зарядки в кілька разів вище, ніж проводового аналога.

Вплив на здоров’я

Кожен працюючий механізм випромінює електромагнітні хвилі. Сучасну людину, що піклується про стан свого здоров’я, хвилює питання, наскільки шкідливі такі випромінювання, виключається ризик виникнення патологічних змін в організмі при знаходженні в безпосередній близькості з працюючим бездротовим зарядним пристроєм.

Тривога цілком зрозуміла, оскільки в засобах масової інформації час від часу з’являються статті, в яких акцентують увагу читача на небезпеку, що провокують сучасні технічні засоби. Однак фахівці запевняють, що це не більше ніж міфи, оскільки небезпека для здоров’я людини повністю виключається.

ВАЖЛИВО. Електромагнітні хвилі, які беруть участь в процесі бездротової зарядки, супроводжуються низькою частотою, тому виключається будь-яке негативний вплив на людину.

Такі ж хвилі щодня проходять через людину, але при цьому технічний прогрес до цього не має ніякого відношення. Точно такі хвилі по силі і частоті випромінює сонце.

Крім цього, важливо розуміти, що навряд чи хтось стане постійно стояти біля зарядного пристрою протягом всього циклу його роботи. З цієї причини інженери, лікарі та інші фахівці впевнено спростовують міф щодо шкоди ЗУ для здоров’я людини.

Різновиди бездротових ЗУ

Ознайомившись з перевагами і недоліками зарядних пристроїв, що виключають застосування проводів, у багатьох користувачів виникає активне бажання, незважаючи на високу вартість, все-таки стати його володарем.

В даний час виробники готові запропонувати вже кілька варіантів таких пристроїв, тому перед здійсненням покупки, корисно розібратися в їх відмінностях, щоб зрозуміти, яку модель можна по праву вважати найкращою.

Популярні зарядки

Компанія Самсунг, яка звикла дивувати споживачів цікавими смартфонами, не обійшла увагою і питання створення бездротового зарядного пристрою. Як результат роботи компанії над такою технічною проблемою виступає пристрій Samsung Wireless Charging Pad.

Samsung Wireless Charging Pad

Багато користувачів вітають його, оскільки воно дозволяє здійснювати зарядку смартфона, який може знаходитися в будь-якому положенні відносно верхньої поверхні самої зарядки.

Samsung Wireless Charging Pad забезпечує зарядку смартфонів, які підтримують не тільки стандарт WPC, але AW4P і PMA.

Високою популярністю супроводжується ще один пристрій — PowerBot. Воно вітається споживачем тим, що:

  • саме може бути підключено не тільки до електромережі, а й до ноутбука;
  • має прийнятну вартість;
  • супроводжується високим рівнем надійності;
  • виробник гарантує тривалий експлуатаційний період.

PowerBot

Ще одне бездротове пристрій Nokia DT-910 забезпечує швидку зарядку смартфонів. Крім цього, виробник наділив його безліччю додаткових і дуже корисних функцій, розібратися з ними зможе будь-яка людина, який стане володарем такого пристрою.

Nokia DT-910

Отже, в торговій мережі можна легко виявити, а при бажанні придбати бездротове зарядний пристрій певного виду. Оскільки ніякого ризику для здоров’я при подальшій експлуатації такого товару немає, при наявності відповідної суми можна придбати такий пристрій, щоб згодом дозволити собі розширити можливості щодо підзарядки смартфона.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector