Що робити, якщо комп’ютер сам вимикається

Якщо раптово ваш комп’ютер став підносити неприємні сюрпризи, що супроводжуються мимовільним вимиканням, особливо якщо ви грали в ігри, не потрібно моментально засмучуватися і вірити в те, що допомогти вирішити проблему можуть тільки майстри сервісного центру.

Однією з причин, по якій комп’ютер включається і відразу вимикається, є злісне втручання у багато процесів вірусів і вірусних програм. З такими вірусними атаками часто стикаються ті, хто є активним користувачем інтернету, але при цьому не приділяє належної уваги захисту комп’ютера, інсталяції надійного антивірусного забезпечення.

Якщо ви помітили, що вимикається ваш комп’ютер сам по собі, і ви підозрюєте, що в якості причини може виступати проникнення шкідливих вірусів, вам потрібно буде виконати кілька нескладних маніпуляцій, проганяючи «непрошених гостей».

Віруси супроводжуються найрізноманітнішими наслідками, але жодне з них не викликає захоплення у користувача. Віруси здатні знищити файли, цілі папки, що спровокує блокування комп’ютера або його раптове відключення.

В цьому випадку вам не вдасться звичайним способом видалити віруси, скориставшись можливостями вашого антивірусного ПО, оскільки після включення комп’ютер не зможе завантажити операційну систему.

Отже, що ж робити в такому скрутному випадку? Вам доведеться запустити комп’ютер у безпечному режимі. Для цього в момент чергового запуску операційної системи, швидко натискайте клавішу F8, немов ви набиваєте азбуку Морзе.

В цьому випадку вам вдасться викликати чорний екран, на якому будуть прописані деякі пропозиції, серед яких виберіть пропозицію про запуск ПК в безпечному режимі.

Запуск Windows в безпечному режимі

Запускаємо Windows в безпечному режимі

Після того як комп’ютер запуститься, можете вже злегка порадіти, зазначивши перший крок до «перемоги». Тепер ви зможете очистити тимчасові файли, де дуже часто намагаються сховатися віруси, просканувати систему, а також відкотити її назад. Досить клікнути по меню «Пуск», перейти до пункту «Усі програми», знайдіть параметр «Стандартні», а потім рядок «Службові», а вже в переліку, що відкрився нескладно виявити бажаний параметр «Відновлення системи».

Якщо ви бажаєте відкотити систему, можна не робити такі численні переходи, а просто після появи чорного екрану, викликаного натисканням клавіші F8, вибрати параметр «Завантаження останньої вдалої конфігурації».

Якщо ж ці обидва способи виявляться неможливими, оскільки ваш комп’ютер вимикається після включення, а ви точно переконані, що проблема полягає у вірусах, акуратно витягніть свій жорсткий диск і направте до своїх хорошим знайомим, у яких на ПК встановлено антивірусне ПЗ з оновленими базами.

Там ви зможете просканувати диск, при виявленні вірусів, ви знаєте, що робити з ними, що залишати їх, звичайно ж, не можна, тому слід відразу від них позбавлятися.

апаратні проблеми

На жаль, спровокувати те, що комп’ютер включається і відразу вимикається, можуть далеко не тільки віруси. Збій може послідувати і внаслідок виходу з ладу окремих комплектуючих.

Існує кілька корисних рекомендацій, вивчивши які ви зможете провести дії, після яких ваш комп’ютер запрацює, як і раніше. Після включення не стане вимикатися і розчаровувати вас.

апаратні причини

Якщо весь час після включення комп’ютер сумно підморгує чорним екраном і відразу ж вимикається, згадайте, які події передували такого неприємного сюрпризу. Робити нічого складного не треба, а тільки згадати, що ж було напередодні «сумних подій».

Якщо напередодні збою вимкнули електроенергію, то в результаті різкого перепаду напруги міг просто згоріти блок. Тут вже ніяке чаклунство не допоможе, доведеться після усвідомлення можливої ​​причини відправлятися в магазин і купувати новий.

Не шкодуйте час, який ви витрачаєте на пошуки причини, робити це корисно, оскільки ви купуєте вельми корисний практичний досвід.

В якості ще однієї причини може виступати оперативна пам’ять. Що робити, якщо комп’ютер сам вимикається в такому випадку, напевно, вам зрозуміло. Важливо отримати планку, якщо вона була не одна, то витягувати по черзі і весь час запускати комп’ютер.

Якщо проблема в згорілої оперативної пам’яті, то після її вилучення комп’ютер увімкнеться, і вам більше нічого не потрібно буде робити.

Не забудьте перевірити всі контакти. Іноді банальність причини полягає в тому, що тільки лише поганий контакт провокував проблему, а ви собі встигли придумати неймовірні причини поломки.

Не забудьте переконатися в тому, що в ваші USB-порти не вставлені накопичувачі, оскільки і вони здатні провокувати збій.

Якщо ж вимикається комп’ютер під час гри, а в інших випадках працює без збою, вам слід після чергового включення не запускати гри, а деякий час приділити увагу відеокарти.

У багатьох випадках відеокарта просто не здатна тягнути гри після їх включення з різних причин. Цілком можливо, що ваша відеокарта супроводжується низькими параметрами графіки, що не відповідають вимогам ігрових додатків.

Якщо це так, вам доведеться вирішувати, що робити. Можна просто на весь час відмовити собі в задоволенні грати саме в ці ігри, дозволивши собі гри значно простіше.

Якщо ж не зовсім хочеться обмежувати власні бажання, вам доведеться придбати собі нову відеокарту, параметри якої дозволять грати в будь-які ігри, і не турбуватися весь час, що після включення ваш комп’ютер знову вимкнеться.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector