Що робити, якщо комп’ютер не бачить фотоапарат

вступ

Любіть фотографувати? Сьогодні доступність цифрового фото не йде ні в яке порівняння з колишніми часами доби плівкових фотоапаратів. Цифрову фотокамеру має сьогодні практично кожна сім’я. Погодьтеся, якість знімків навіть простий бюджетної мильниці часто на голову вище навіть найбільш просунутих смартфонів і тим більше планшетів. Перевага досягається за рахунок використання більш якісної оптики, крім того, часто немає необхідності максимально економити на оснащенні заради зменшення габаритів. Навіть якщо ви не користуєтеся просунутими камерами, з великою часткою ймовірності ви часто знімаєте на звичайний кишеньковий фотоапарат.

Камера звичайного фотоапарата

Зараз майже кожна людина користується камерою, щоб відобразити знімки на пам’ять

Природно, зберігати знімки на карті пам’яті не дуже зручно, так як місце в пам’яті зазвичай обмежена, а якщо врахувати розмір файлу готового знімка сучасних камер, то вона може закінчитися досить швидко. Крім того, фотоапарат не надає можливостей просунутого редагування фотографій. Набагато зручніше це робити на комп’ютері або ноутбуці. Але що, якщо комп’ютер не бачить фотоапарат? Наприклад, не реагує на підключення або ж не відображує збережені файли. Що робити в такому випадку? Через що може виникнути така проблема? Як вирішити проблему? Пропонуємо детальну інформацію з відповіддю на всі ці питання.

Причини несправності та способи вирішення

Несправний кабель USB

Будь-фотоапарат підключається до комп’ютера через кабель USB. Є моделі, які пропонують бездротове з’єднання, але їх дуже мало. Відповідно, головною вимогою стане справність кабелю і гнізда комп’ютера або ноутбука. Тому, якщо при підключенні камери до комп’ютера нічого не відбувається, в першу чергу варто перевірити справність USB. Яким чином?

 • Насамперед спробуйте під’єднатися до іншого USB-роз’єму на комп’ютері. Зазвичай їх завжди є в достатній кількості, тому, якщо проблема з одним, можна спробувати з іншим.
 • Якщо жоден роз’єм не реагує, то спробуйте скористатися іншим кабелем. Правда, якщо ваша фотокамера має нестандартний формат підключення замість microUSB, з цим може виникнути проблема.
 • Дістаньте карту пам’яті і вставте її в кардрідер (зовнішній або вбудований в ноутбук або системний блок комп’ютера) або ж у будь-який інший пристрій, що підтримує роботу з SD-накопичувачем — смартфон, планшет, телевізор. Якщо ж і в цьому випадку нічого не виходить, то сам по собі напрошується висновок про апаратну поломки або гнізда фотоапарата, або, взагалі, карти пам’яті.

Підключений до ноутбука

Перевірте справність USB-кабелю на пристрої

Несумісний режим передачі даних

У багатьох сучасних апаратах за замовчуванням включений формат передачі даних MTP або PTP. В такому випадку комп’ютер визначає його як зовнішній пристрій, а не звичайний накопичувач. З одного боку, це зручно, так як в режимі MTP стає доступною для перегляду і внутрішня пам’ять, а в режимі PTP відображаються тільки папки з фото. Але з іншого, проблема в тому, що, якщо комп’ютер старенький і на ньому встановлена ​​стара версія операційної системи, цей режим може не розпізнаватися. В такому випадку в настройках фотоапарата виставте режим підключення «Зовнішній накопичувач», якщо в ньому є така можливість.

Меню налаштувань камери

Проблема може критися в версії операційної системи на комп’ютері

фотоапарат вимкнений

Дуже часто користувачі забувають, що, підключивши камеру до комп’ютера, потрібно його включити, інакше Windows не зможе його розпізнати. Виходить, що ви просто встромляєте провід в роз’єм і все. Тому перевірте, чи не вимкнений чи ваш фотоапарат в той момент, коли ви хочете переглянути фотографії, збережені на його карті пам’яті, через комп’ютер. Якщо ж його батарея розряджена, то потрібно або зарядити її, якщо батарея літій-іонна, або ж замінити елементи живлення в разі використання звичайних пальчикових батарейок або акумуляторів. І також не забувайте стежити за станом заряду, так як, окрім описаної проблеми, ви не зможете скористатися камерою за прямим призначенням в разі розрядженого акумулятора. Більшість фотоапаратів показують стан заряду на екрані. І до речі, для деяких моделей виробники пропонують док-станції, що дозволяють підключати камеру до ПК і одночасно заряджати її.

Включена якісна камера

Після підключення до пристрою, фотоапарат слід включити

Відсутність або некоректна робота драйвера

У більшості випадків не потрібна додаткова установка драйвера або програмного забезпечення. Фотоапарат часто розпізнається як звичайна флешка або ж зовнішній пристрій при використанні режиму MTP. Операційна система Windows автоматично встановлює необхідне програмне забезпечення для коректної роботи зовнішнього обладнання.

Якщо ж чомусь фотоапарат не вдалося підключитися і не розпізнається системою і ви підозрюєте, що драйвера були встановлені автоматично, перевірте, як він визначається в диспетчері пристроїв. В ідеалі не повинні відображатися пристрої з жовтим знаком оклику, тобто непізнані. Фотоапарат повинен відображатися або як переносний пристрій, або як звичайна карта пам’яті.

Якщо ж система не розпізнала ваш девайс, найкращим виходом стане скачати ПО з офіційного сайту виробника. Вам потрібно буде на сторінці підтримки вибрати модель або серію пристрої, версію операційної системи і завантажити інсталяційний файл із запропонованих варіантів. Після установки все повинно запрацювати, як і належить.

Ноутбук і фотоапарат

Перевірте роботу драйверів і в разі необхідності скачайте потрібні файли

Зараження системи вірусом

Це також дуже популярна причина, по якій комп’ютер не бачить фотоапарат. Виглядає це таким чином: при перегляді зображення на екрані пристрою все прекрасно відображається, але варто підключити його через USB до комп’ютера або вставити карту пам’яті через кардрідер, як не видно нічого. Є деякі віруси, які роблять прихованими все зберігаються файли на зовнішніх накопичувачах, один з них — так званий вірус автозапуску. Що можна зробити в такому випадку?

 1. Скористатися стороннім файловим менеджером. Найвідоміший з них — Total Commander.
 2. В налаштуваннях Провідника Windows включити відображення прихованих файлів. Як це зробити на різних версіях операційної системи?
  • Windows 7: Пуск — Панель управління — Оформлення та персоналізація — Параметри папок — Вид — Додаткові параметри — Показувати приховані файли, папки і диски — ОК.
  • Windows 8-8.1: Win + C для виклику бічній панелі — Пошук — введіть «папка» — Параметри папок — Вид — Додаткові параметри — Показувати приховані файли, папки і диски — ОК.
  • Windows 10: Провідник — Вид (у верхньому меню) — поставте галочку на «Приховані елементи».
 3. Просканувати карту пам’яті антивірусом або будь-яким безкоштовним сканером. Не варто переживати за збереження фотографії, адже самі файли не пошкоджені, а лише приховані, через що і не відображаються. Про всяк випадок проскануйте всю систему, хоча можна вибрати лише карту.

У дуже рідкісних випадках підключення фотоапарата до комп’ютера може блокуватися додатками, що відповідають за безпеку системи. Головними винуватцями найчастіше є вбудований антивірус або брандмауер. Спробуйте відключити їх, а потім під’єднати камеру або карту пам’яті повторно через USB або перехідник.

Поломка карти пам’яті

Якщо нічого так і не допомогло, ймовірно, проблема в несправному флешці. У такому випадку ми можемо лише поспівчувати вам, адже, швидше за все, відновити дані буде дуже непросто, а то і зовсім неможливо. Ну і можемо привітати з новою покупкою — карту пам’яті доведеться-таки купити.

Комп’ютер може не бачити фотокамеру, підключену через USB, з різних причин. Ми перерахували всі з можливих варіантів. Якщо ви скористаєтеся нашими рекомендаціями щодо їх усунення, проблем в подальшому у вас не виникне. У коментарях просимо вас написати, яку пораду допоміг у вашому випадку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector