Airport Extreme: огляд і настройка

Більшість з тих, хто хоч раз купував техніку Apple, не тільки залишився задоволений нею, але і продовжує оточувати себе пристроями цього відомого бренду. Крім смартфонів, комп’ютерів, ноутбуків, девелопер випускає Wi-Fi-роутери, які істотно відрізняються від інших моделей на ринку мережевого обладнання.

Огляд маршрутизатора Apple Airport Extreme

Незвичайний зовнішній вигляд привертає користувачів

Давайте дізнаємося, що представляє собою роутер Apple Airport Extreme, в чому його переваги і як налаштувати його для роботи з інтернетом.

Огляд Airport Extreme

Зовні маршрутизатор являє собою вежу білого кольору, яка істотно відрізняється від того, що ми звикли бачити в ролі Wi-Fi-роутера. Airport Extreme прекрасний по дизайну і незмінно багатий функціонально всередині — перш за все, в ньому передбачено цілих шість антен для роботи в діапазоні 2,4 і 5 ГГц, працювати він може одночасно в обох з них.

Головне, на чому наголосили компоновщікі- висока швидкість передачі даних, яка забезпечується підтримкою мереж 802.11ac, що працюють до 4 разів швидше, ніж 802.11n. Вищезазначені антени ще краще впливають на швидкість, але, крім цього, вони забезпечують прекрасну зону покриття сигналу і в буквальному сенсі направляють свої «хвилі» в те місце, де до них підключено обладнання — це можливо завдяки функції адаптивного формування променя.

Для такої потужної роботи, безсумнівно, потрібно відмінна система вентиляції — і вона дійсно передбачена всередині Airport Extreme, але, що приємно, працює вона досить тихо і не дратує користувача, що знаходиться поблизу.

Повертаючись до зовнішнього оформлення, яке відрізняється стильним мінімалізмом, доцільно звернути увагу на функціональні особливості Airport Extreme. Так, на передній частині передбачений індикатор роботи — простий і непомітний вогник горить зеленим, коли роутер працює добре, при виникненні неполадок стає червоним.

На задній панелі Airport Extreme передбачені наступні роз’єми:

 • У самому низу розташований роз’єм для мережевого кабелю — практичне рішення, оскільки він не буде заважати при роботі з іншими гніздами.
 • Вище його розташований WAN-роз’єм для підключення інтернету.
 • Далі розміщений порт USB для з’єднання з принтером або жорстким диском — в попередній версії пристрою ще не було можливості підключити зовнішній накопичувач.
 • Три гігабітних порту для підключення обладнання через формат LAN, які забезпечать високу швидкість передачі даних по локальній мережі.

Розташування портів підключення

Крім зазначених складових, збоку є невелика кнопка для скидання налаштувань, яка за замовчуванням присутній у всіх мережевих роутерах.

Налагодження та користування

Відмітна риса Airport Extreme — це простота і доступність в налаштуванні. Виробники постаралися на славу, щоб ви могли не морочитися з приводу того, як встановити роутер, і почати ним користуватися.

Тому для настройки потрібно виконати всього кілька наступних дій:

 • Почати роботу з маршрутизатором Airport Extreme дозволено без будь-яких програм. Після того як ви включите роутер і Wi-Fi на будь-якому пристрої, він знайде автоматично створену мережу, яка відобразиться в списку з’єднань.
 • Коли ви побачите в списку з’єднання Airport base station, виберіть його і у вікні введіть нове ім’я користувача та пароль для підключення — останній особливо важливий, так як завдяки потужному сигналу Wi-Fi до мережі можуть намагатися приєднатися велика кількість сторонніх.
 • Через кілька хвилин настройки вступлять в дію, і ви можете користуватися інтернетом через Airport Extreme.

Пошук нової точки доступу

Для детальної настройки, зміни параметрів і внесення додаткових даних використовуйте додаток Airport Utility, яке встановлюється на будь-які пристрої Apple, в такий спосіб:

 • Запустіть програму, після чого перед вами з’явиться меню вибору дій — ви можете створити нове підключення, редагувати існуюче з’єднання з мережею.
 • У розділі Базова станція вам доступні функції зміни назви мережі і пароля.
 • В меню інтернет ви можете ввести всі дані для підключення — наприклад, якщо воно працює через протокол PPPoE, де потрібно вводити інформацію з договору від провайдера.

Налаштування інтернету через Airport Utility

 • Розділ Мережа призначений для більш точного налаштування параметрів підключення — активації або відключення DHCP, протоколу NAT.
 • У Бездротовий мережі ви можете змінити назву підключення, встановити пароль і включити використання окремої точки доступу для гостей.
 • Ще одна цікава особливість — функція установки тривалості з’єднання для бездротових клієнтів.

Параметри бездротової мережі

 • Останній розділ Диски призначений для відображення інформації про зовнішніх накопичувачах, підключених до роутера.

Робота із зовнішніми накопичувачами

Останнє, що потрібно згадати про встановлення та налаштування Airport Extreme — він самостійно оновлює прошивку, і це робить користування ще більш комфортним.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector