Як підключити декілька телевізорів до однієї антени

В одній з попередніх статей ми розповідали, як встановити та налаштувати антену цифрового ефірного телебачення. Але слід врахувати те, що в багатьох будинках сьогодні вже по кілька телевізорів, наприклад, у вітальні і в спальні або на кухні. У разі використання кабельного телебачення або платного супутникового, провайдери будуть вимагати додаткову плату для другого телевізора. При використанні цифрової антени Т2 ця можливість доступна абсолютно безкоштовно. Вам потрібно лише правильно розділити сигнал на кілька пристроїв.

2 телевізори від однієї антени
Яким чином це краще за все зробити? Що знадобиться додатково придбати? Відповіді на ці питання і навіть трохи більше ми надамо в сьогоднішньому матеріалі.

Що потрібно для підключення декількох телевізорів до однієї антени

Насамперед давайте подивимося, що вам додатково потрібно буде підготувати для розділення сигналу і розводки кабелів по квартирі.

 • Розгалужувач сигналу. Найважливіший компонент, оскільки від нього і якості його виготовлення буде залежати ваш комфорт і легкість підключення. Існують сплітери для поділу на два, три, чотири і навіть більше каналів. Однак варто врахувати, що вибирати потрібно модель з такою кількістю виходів, скільки телевізорів ви реально хочете підключити. Дуже часто початківці користувачі припускаються помилки, коли вони отримають спліттер з кількістю виходів більше, ніж потрібно насправді. Абсолютно неправильно вважати, що зайві виходи ніяк не впливає на роботу пристрою. Якщо ви, наприклад, придбаєте розгалужувач на 3 телевізори, а вирішите підключити два, виникнуть проблеми з прийомом сигналу через розбалансування опору. У такому випадку знадобиться використовувати спеціальну заглушку. Тому продумайте все заздалегідь і візьміть той тип пристрою, який вам підійде найбільше.

  Розгалужувач ТВ-сигналу

  Розгалужувач ТВ-сигналу

 • Спеціальні роз’єми, які потрібно буде використовувати для підключення спліттера. Зазвичай вони йдуть з ним в комплекті, але в деяких випадках їх доведеться докуповувати окремо. Ми ж настійно рекомендуємо купувати модель з повним комплектом необхідних роз’ємів. І вам буде легше, і працювати вона буде надійніше.
 • Перехідники. Їх потрібно буде використовувати для подачі живлення до антени при використанні приймача сигналу з вбудованим підсилювачем.
 • Телевізійний антенний кабель.

Підключення до антени без підсилювача

Найпростішим способом, що дозволяє використовувати два телевізори з одного телевізійною антеною, що завдає мінімум головного болю при налаштуванні — при використанні антени без підсилювача. Рекомендуємо його використовувати в разі проживання в зоні впевненого прийому, оскільки він убезпечить вас від можливого переусіленія сигналу.

 1. Виберіть місце для установки спліттера. Він повинен розташовуватися в такому місці, щоб до нього без проблем діставав кабель, що йде від антени, а від нього було легко виконати розводку кабелів до телевізорів.

  Спліттер на 2 телевізори

  Спліттер на 2 телевізори

 2. Ображати край йде від антени кабелю. Разом з ним відріжте старий роз’єм. Врахуйте, що кабель повинен бути достатньої довжини, щоб діставати до роздільник сигналу.
 3. За допомогою звичайного кухонного ножа обріжте і зачистите краю антенного кабелю і одягніть на нього F-роз’єм. Він використовується на всіх сучасних антенних з’єднаннях. Для правильного функціонування жила кабелю повинна виглядати з ізолятора приблизно на 5 міліметрів, а фольга, використовувана в якості екрану, повинна бути загорнута таким чином, щоб не торкатися серцевини проводу. Багато фахівців порадять взагалі її прибрати.
 4. Підключіть оброблений кінець кабелю в гніздо входу розгалуджувача.
 5. Відріжте два шматки кабелю (якщо телевізорів більше, то відповідно їх кількості) такої довжини, щоб її вистачило провести від спліттера до кожного телевізора.
 6. Зачистіть краю і встановіть на них роз’єми, як в пункті 3.
 7. Підключіть два кінці кабелю до виходів розгалуджувача.
 8. Увімкніть живлення телевізора і перевірте якість сигналу.

Підключення до антени з підсилювачем

Одним з головних умов при використанні антени з вбудованим підсилювачем є те, що на підсилювач харчування повинно подаватися безперервно. Якщо ж використовувати описану вище схему, обов’язково виникнуть проблеми, так як подача харчування буде постійно обриватися. На щастя, проблему вирішити дуже легко, досить лише трохи змінити схему підключення. Як вона зміниться?

 1. Придбайте спліттер, встановіть його в зручному місці.
 2. Ображати і обіжміть кабелі так, як це описано вище. Різниці немає абсолютно ніякої.
 3. На одному з кінців кабелю, безпосередньо біля входу телевізора, потрібно підключити антенний блок живлення. З урахуванням використання роздільника з проходом по харчуванню (позначається як Power Pass) напруга буде надходити до підсилювача на антені, забезпечуючи його безперебійну роботу.
 4. Якщо ж дільник з проходом по харчуванню ніде не виходить придбати, можна використовувати і звичайний, тільки подачу харчування потрібно здійснювати перед входом в спліттер. Для цього потрібно використовувати спеціальний перехідник, один кінець якого буде вставлятися у вхід подільника, а інший, що має роз’єм антенного типу — в блок живлення.

Підключення до антени з підсилювачем

Підключення до антени з підсилювачем

ВАЖЛИВО. При використанні такого типу підключення спільно з телевізійною приставкою включати в її настройках харчування антени не потрібно!

висновок

Як бачите, підключити два і більше телевізора до однієї антени абсолютно нескладно. Весь процес підготовки обладнання займе лічені хвилини. Ми щиро сподіваємося, що наша інструкція допомогла вам обійтися без виклику майстра. Якщо ж у вас щось не виходить, задавайте свої питання в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector