Ремонт принтера HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn

Компанія Hewlett Packard є дуже відомим виробником друкарської техніки. У модельному ряді присутні як компактні пристрої для домашнього друку, так і потужні друковані центри для великих підприємств. Техніка HP пропонує покупцеві відмінне поєднання ціни та якості. Обслуговувати такі апарати зовсім нескладно, запасні частини і витратні матеріали також пропонуються за доступною ціною. Крім того, в більшості випадків картриджі мають мінімальний захист від заправки або не мають її зовсім.

HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn

Провести дрібний ремонт МФУ від HewlettPackard можна і без звернення до сервісного центру

Проте щодо пристроїв «все в одному» — це коли в одному корпусі і сканер, і принтер, і копіювальний апарат, — певний період ця ніша була порожня. Незабаром все ж її зайняло новий пристрій — HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn. Це МФУ розраховане на офіс середнього розміру, оскільки може друкувати до 50000 сторінок в місяць. Як і інша техніка HP, воно досить невибагливо і відносно нескладне в обслуговуванні. Проте у ряду користувачів можуть виникнути певні труднощі при експлуатації.

У цьому керівництві ми розглянемо, як виконати найпростіший ремонт принтера HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn. Ми покажемо маг за кроком, як розібрати принтер, а також як виконати його прошивку.

Що можна відремонтувати своїми руками

Якщо ви хоч трохи дружите з технікою і можете виконувати послідовні інструкції, то деякі операції можна зробити самостійно, без необхідності звернення в сервісний центр. Що сюди можна віднести?

 • Прошивка мікропрограми. Це дуже може знадобитися, коли принтер не працює так, як від нього очікується. Наприклад, він не розпізнає якийсь формат паперу, який не запускає двосторонній друк, неправильно визначає шрифти та інші неполадки. Зміна прошивки допоможе позбутися від цього.
 • Заміна картриджа. Після того як порошковий тонер закінчується або картридж виходить з ладу, можна встановити новий самостійно, замість того, щоб звертатися в сервісний центр.
 • Витяг зім’ятого паперу. При використанні неякісної паперу вона може зупинятися і засмітити систему подачі. Через це принтер HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn не друкуватиме, а колірний індикатор вкаже на помилку.
 • Чистка системи охолодження. Оскільки лазерні принтери досить сильно нагріваються при тривалій роботі, для охолодження печі використовуються вентилятори. Природно, з часом вони накопичують на собі пил, через що ефективність падає, принтер, в свою чергу, не працює так, як ви від нього очікуєте.
 • Частка блоку подачі паперу. Якою б якісною не була папір, якщо друкувати дуже багато, певна кількість пилу осідає на внутрішніх частинах. Якщо забруднення буде дуже сильним, виникають проблеми в роботі.
 • Заміна ролика подачі паперу. Це спеціальне коліщатко, покрите спеціальною гумою. З його допомогою відбувається захоплення листа. Якщо покриття стирається або приходить в непридатність з інших причин, його потрібно замінити. І зробити це нескладно навіть самостійно.

Заміна ролика подачі паперу

Деталь знімається легко і без зусиль

Для всіх цих дій не потрібне спеціальне обладнання, так як нічого кардинального ви міняти не будете. Максимум, що вам знадобиться — це викрутка і, в крайніх випадках, клей. Для прошивки ж вистачить одного кабелю USB. Для більш серйозного ремонту зверніться в сервісний центр.

розбираємо принтер

Для початку хочемо попередити вас, щоб ви приступали до самостійної розбиранні принтера HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn тільки в тому випадку, коли ви повністю розумієте, для чого це потрібно і якого результату ви хочете досягти. Врахуйте, що збірка принтера проводилася за допомогою автоматизованого обладнання, через що зібрати його назад може бути не так просто, як розібрати. Тому ми рекомендуємо фотографувати кожен етап роботи, щоб зібрати принтер в зворотному напрямку було взагалі можливо. Звертаємо увагу, що в разі самостійного втручання ви автоматично втратите гарантію, а якщо працездатність пристрою в результаті ваших невдалих дій буде порушена, то вам доведеться заплатити чималеньку суму фахівцям для її відновлення. Редакція сайту знімає з себе будь-яку відповідальність за ваші невдалі дії.

Витяг картриджа з принтера

Насамперед, вимкніть пристрій, зніміть лотки і витягніть картридж

 1. Підготуйте ваш принтер HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn до розбирання. Для цього відключіть його від живлення, від’єднайте від комп’ютера і поставте на рівну широку поверхню.
 2. Приготуйте необхідні робочі інструменти: викрутку, плоский ніж, щітку для очищення, а також грушу для клізми, щоб продувати запилені місця.
 3. Насамперед витягніть лоток подачі паперу в нижній частині пристрою. Обережно підніміть його, щоб зняти з засувок, на яких він кріпиться.
 4. Далі, відкрийте передні дверцята принтера і витягніть друкований картридж. Візьміться за спеціальну ручку на картриджі і акуратно потягніть вгору. Ви відчуєте, як клацнути захисні замочки, після чого дістаньте картридж до кінця.
 5. Подденьте плоскою викруткою або ножем задню кришку, після чого відкрийте і її. У такому вигляді принтер HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn буде схожий на букву W: сам корпус посередині, а з боків відкриті кришки.
 6. Далі, приступимо до бічних кришок. Тут вам потрібно точно визначити, де розташовуються засувки, після чого потрібно за допомогою викрутки або ножем акуратно підчепити їх. Зазвичай вони розташовані по периметру, причому деякі можуть ховатися в підступному місці, через що дістати їх зовсім непросто. Проявіть наполегливість і акуратність. В результаті бічні частини вашого принтера повинні залишитися неприкритими.

Зняття бічних кришок

Стрілками показано розташування засувок

Тепер перебіг подій залежить від того, що ви хочете відремонтувати. Якщо потрібно поміняти картридж, можна зупинитися на пункті 4, так як далі вам нічого робити не доведеться. Якщо ж хочете щось виправити ще, то уважно огляньте принтер:

 • Для вилучення зім’ятого паперу зверніть увагу на дві дверцята на задній поверхні принтера; відкрийте їх і витягніть папір.
 • Для очищення вентилятора досить почистити його щіткою; він розташовується на правій стороні пристрою.
 • Блок подачі паперу ховається під картриджем, до нього можна отримати доступ або через верхню частину пристрою, або через задню кришку; прочистите ті деталі, до яких можна дістати, щіткою, а решта — продміть грушею.
 • Щоб замінити ролик подачі паперу, подденьте його і акуратно вийміть з паза, де він сидить, потім поставте новий і вставте до клацання; до речі, врахуйте, що в принтері два лотка подачі, то і ролика теж два.

Принтер зі знятими кришками

Тепер ви можете провести чистку механізмів

прошивка принтера

Перед початком прошивки варто врахувати деякі моменти:

 • Утиліта оновлення прошивки може бути використана як при прямому дротове підключення, так і при роботі через мережу.
 • Перед використанням утиліти прошивки необхідно встановити драйвери принтера HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn.
 • Принтер повинен знаходитися в стані готовності і залишатися включеним під час всього процесу оновлення прошивки.
 • Залежно від швидкості процесора вашого ПК процес оновлення вбудованого ПЗ може завершитися на принтері раніше, ніж про це сповістить статус-бар утиліти на екрані комп’ютера. Не лякайтеся, це нормально.
 • Як тільки процес оновлення запущений, не використовуйте свій комп’ютер для будь-яких інших дій, поки процес не завершиться.
 • Повідомте іншим користувачам, підключеним до пристрою — як по мережі, так і через USB, — утриматися від використання принтера протягом періоду відновлення.
 • Не вимикайте девайса або ПК до завершення процесу оновлення прошивки.

Утиліта прошивки принтера

Завантажити програму можна з сайту HP

Процедура прошивки:

 1. Завантажте файл оновлення прошивки з веб-сайту HP.com за цим посиланням в будь-яку папку на комп’ютері.
 2. Вимкніть принтер HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn, а потім знову ввімкніть його, щоб очистити його тимчасову пам’ять.
 3. Двічі натисніть файл утиліти оновлення прошивки флеш-пам’яті. Відкриється вікно поновлення фірмової утиліти прошивки.
 4. Виберіть ваш принтер в діалоговому вікні. Якщо ви призначили для нього інше ім’я, виберіть відповідну назву.
 5. Натисніть «Відправити прошивку», коли будете готові продовжити.
 6. Індикатор виконання почне переміщатися вправо, показуючи передану інформацію.
 7. Не чіпайте харчування ні комп’ютера, ні принтера під час процесу прошивки, оскільки принтер може вийти з ладу і стати непридатним для використання без звернення до сервісного центру HP. Оновлення прошивки може зайняти до 5 хвилин. Будьте терплячі.
 8. Під час оновлення прошивки на панелі управління продукту відобразиться «Стирання — Програмування — Готово — Hewlett-Packard — Готовий — Ініціалізація — Готовий». По завершенні завантаження принтер HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn перейде в стан «Готовий».
 9. По завершенні оновлення прошивки в діалоговому вікні з’явиться смайлик. Натисніть «Вихід».
 10. Процес оновлення програмного забезпечення флеш-пам’яті завершений.

Пошук принтера в мережі

Виберіть свій пристрій і натисніть Далі

Якщо необхідно перевірити оновлення, використовуйте меню звітів панелі управління в розділі «Налаштування», щоб роздрукувати звіт про конфігурацію. У звіті конфігурації буде відображатися поточна версія прошивки в інформаційному блоці Product.

висновок

Якщо не ставити за мету серйозний ремонт, то деякі дії з принтером HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn можна цілком легко виконати самостійно, без походу в сервісний центр. Сподіваємося, що наша інструкція допомогла вам з цим впоратися. У коментарях задавайте свої питання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector