Що робити, якщо ноутбук сам вимикається?

Комп’ютерна техніка є активним помічником для сучасної людини, дозволяючи йому вирішувати безліч завдань. Саме з цієї причини, користувачі серйозно засмучуються, якщо техніка раптово виходить з ладу.

Мимовільне відключення лептопа

В першу чергу потрібно провести діагностику і дізнатися причину збою системи

Неприємною є ситуація, коли в процесі роботи, ноутбук раптом вимикається сам по собі. І навіть якщо миттєво здійснюється запуск, все одно негативні емоції супроводжуватимуть людину, оскільки частина роботи може бути втрачена через незапланованої перезавантаження.

Той випадок, коли ноутбук включається і відразу вимикається вже не перший раз, безумовно, повинен насторожити користувача і зорієнтувати його на пошук можливих причин такого «поведінки», а слідом за цим і усунення виявлених недоліків.

Технічні причини

Причин, за якими ноутбук включається і відразу вимикається, може бути кілька. Пов’язані вони або з технічними несправностями або проблемами, або з програмним забезпеченням. З’ясувавши причини неполадок, звичайно ж, простіше вирішувати і саму проблему.

Неполадки системи охолодження

Під час роботи механізми ноутбука нагріваються. Виробник передбачив можливості, що перешкоджають сильному нагріванню процесора, запровадивши спеціальні вентилятори і радіатори, а також оснастивши ноутбук вентиляційними отворами.

Система охолодження ноутбука

Часто користувачі розміщують ноутбук на колінах, ліжка, занурюючи його в м’яке «простір», яке миттєво перекриває отвори для вентиляції. Внаслідок цього, циркуляція повітря порушується і внутрішні механізми ноутбука починають перегріватися.

Перегрів може бути спровокований і іншими обставинами. При тривалої і активної експлуатації, багато майстрів настійно вимагають звернути увагу на проведення профілактичних заходів, під час яких ноутбук потрібно очистити від пилу, що накопичився, а також оновити шар термопасти.

Забруднення внутрішніх компонентів ПК

Система охолодження в ноутбуці представлена ​​двома головними складовими: вентилятором і радіатором. Принцип роботи системи охолодження полягає в тому, що вентилятор обдуває встановлені пластини радіатора, внаслідок чого гарячий потік повітря виганяється назовні. З плином часу, між такими пластинами може накопичитися значний шар пилу, що іноді досягає у висоту до 1 см. Безумовно, такий пиловий шар виступає в якості бар’єру для виходу гарячого повітря. При сильному перегріванні відбувається відключення техніки.

З’ясувавши, що причиною відключення є скупчення пилу і подальший перегрів, питання, як зробити, щоб ноутбук не вимикався, вже не буде так сильно терзати користувача, оскільки відповідь проста. Досить провести чистку, нанести новий шар охолоджувальної термопасти, і техніка знову буде радувати успішною роботою.

Чистка лептопа від пилу

Проблема з акумулятором

Якщо виявлено, що ноутбук включається і відразу вимикається сам по собі при спробі запустити його на акумуляторі, необхідно перевірити його працездатність від електричної мережі.

У тих випадках, коли працездатність комп’ютерної техніки забезпечується при підключенні до мережі, але припиняється при автономній роботі, можна сміливо робити висновок, що причина полягає в банальному виході зі строю акумулятора.

Фахівці запевняють, що середня тривалість «життя» акумулятора дорівнює трьом рокам. Тому, при постійній експлуатації ноутбука протягом такого періоду часу, акумулятор, дійсно, міг вичерпати свій технічний ресурс.

Заміна батареї на ноутбуці

Про неполадки акумулятора може просигналізувати індикатор заряду батареї, який небудь буде некоректно відображати рівень заряду, або абсолютно не показувати підключення до мережі.

Що робити в цій ситуації, розуміє будь-який користувач. Необхідно придбати новий акумулятор, або ж забезпечувати працездатність техніки шляхом підключення до електричної мережі.

Неполадки в програмному забезпеченні

Цікаво й те, що не завжди технічні причини є винуватцями ситуації, коли перегрівається ноутбук і вимикається. Що робити в кожній конкретній ситуації, щоб відновити працездатність техніки, навіть фахівець не назве відразу, не з’ясувавши дійсних причин.

зараження вірусами

Сам по собі ноутбук може відключатися навіть в тих випадках, коли він був придбаний зовсім недавно, тому зв’язати причини з пилом або з вийшли з ладу акумулятором ніяк не можна. Не можна навіть стверджувати, що він перегрівається, оскільки кришка поверхні залишається абсолютно холодної.

Зробити таку маленьку капость, при якій ноутбук включається і відразу вимикається, можуть небажані «гості», яких так сильно побоюються всі користувачі. Зараження вірусами може статися в будь-який момент при відвідуванні інфікованих веб-сайтів, а також при скачуванні ПО, що супроводжується шкідливими речовинами.

Сканування файлової системи ПК

Якщо власник ноутбука зауважує, що він не перегрівається, але при цьому раптово сам по собі вимикається, крім цього, деякі програми некоректно працюють, супроводжувані певними дивацтвами, то причина, швидше за все, криється саме у вірусах.

Робити в такий ситуації, що склалася не так вже й багато і потрібно. Досить прогнати систему антивірусною програмою, встановленої на ноутбуці. Також можна скористатися безкоштовними утилітами, які пропонують деякі виробники антивірусного ПО. Здійснити такі дії слід обов’язково, щоб «вилікувати» техніку, нейтралізуючи негативний процес.

Інші програмні збої

Причиною відключення техніки можуть бути також некоректно встановлені драйвера. Найчастіше збій можуть провокувати некоректні драйвера на звукову карту або відеокарту. Встановивши, що це є причиною збою, слід видалити встановлені драйвера, а натомість встановити нові, які рекомендовані виробником обладнання.

Перевірка встановлених драйверів

Часто причиною виключення ноутбука може виступати помилка, що виникла після поновлення БІОС або внесення в його налаштування змін. Робити хоч щось, без отримання додаткових рекомендацій, не маючи відповідного практичного досвіду, не слід. Особливо не слід вносити ніяких змін в БІОС.

Якщо ж така помилка все-таки була допущена, доводиться робити скидання налаштувань BIOS, щоб відкотити його на той варіант, який забезпечував працездатність техніці. Рідше, але трапляється, що причиною виступає некоректно встановлена ​​операційна система. Доводиться ще раз перевстановити Windows, щоб вирішити проблему.

Повний скидання налаштувань BIOS

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector