Клавіатура комп’ютера фото

Будь-який комп’ютер неможливо уявити без клавіатури — спеціального пристрою з клавішами, призначеного для виконання різних завдань (набір текстів, програмування, навігація і ін.). На сьогоднішньому ринку представлені різні їх види, будова і функціонал яких залежить від цілей їх створення. В даному матеріалі я розповім про різні види клавіатур комп’ютера, приведу їх фото, а також розповім про найбільш популярних розкладках.

Види, особливості і фото комп’ютерних клавіатур

Як відомо, стандартна клавіатура для ПК має 110 клавіш, і комплектується однією з найбільш популярних в світі розкладок — QWERTY, QWERTZ, AZERTY або HCESAR. Проте, на ринку існує величезна різноманітність пристроїв введення, які можуть бути розбиті на безліч однотипних категорій. Які ж це види і категорії? Давайте розглянемо.

Це може бути корисним: П1чему к2авіатура друкує цифрами, а не літерами.

ергономічна клавіатура

Ергономічна панель з клавішами ширше звичайної за рахунок присутності в ній якогось простору, що розділяє дві основні групи клавіш, як на фото нижче. Її форма буває різною, але зазвичай при роботі з нею руки перебувають у зручному природному положенні, що дозволяє знизити навантаження на зап’ястя.

Працювати з ергономічної клавіатурою дуже зручно

Працювати з ергономічної клавіатурою дуже зручно

Пристрій введення типу ADB

Назва даної клавіатури походить від абревіатури «ADB» (Apple Desktop Bus). У таких пристроях введення використовується спеціальний тип порту, раніше вбудовується в комп’ютери фірми «Apple». Клавіатури ADB підключаються тільки до комп’ютерів, які мають роз’єм «ADB». Але за допомогою спеціального адаптера-перехідника ці пристрої можна підключити і до звичайного порту ЮСБ. Працюючі в основному на платформі Macintosh, клавіші типу ADB використовується до сих пір.

ADB-клавіатура від Епл

ADB-клавіатура від Епл

клавіатура XT

Клавіатура комп’ютера «XT» (абревіатура від «eXtended Technology» — розширена технологія) — це архаїчний тип пристроїв введення, підтримуваний тільки комп’ютерами-мастодонтами рівня IBM 8086/8088, XT-286. Такий вид набагато більше сучасних аналогів, а клавіша «Ентер» в них нагадує перевернуту англійську букву «L».

Раніше широко популярна клавіатура XT

Раніше широко популярна клавіатура XT

Панель з клавішами типу PS / 2

Конектор PS / 2 — це 6-піновий міні-DIN коннектор, який використовується для підключення ряду клавіатур і мишок до ПК. Його ім’я отримано від серії персональних комп’ютерів IBM Personal System / 2, представлених ще в далекому 1987 році. У пізніх 90-х в більшість комп’ютерів був інтегрований коннектор стандарту PS / 2, тому такі клавіатури часто називаються PS / 2.

Популярні раніше клавіатури з PS / 2

Популярні раніше клавіатури з PS / 2

Читайте також: Перевірка клавіатури онлайн.

Міні пристрої введення для ПК PS / 2

Клавіатури міні PS / 2 мають невеликий розмір, переважно квадратну форму, і відмінно працюють з комп’ютерами на основі стандартного PS / 2. Сама панель складається з меншої кількості клавіш, зокрема, відсутні цифрові клавіші (numeric keypad).

Клавіатура міні PS / 2

Клавіатура міні PS / 2

Мультимедійна панель для введення

Мультимедійна клавіатура комп’ютера спеціально розроблена для людей, зайнятих у сфері мультимедійного дизайну. Такі пристрої введення схожі на стандартні, але мають кілька додаткових кнопок для мультимедійних завдань (запуск мультимедійних додатків, контроль гучності, кнопка вимикання звуку та ін.).

Клавіатури для мультимедійних завдань

Клавіатури для мультимедійних завдань

Клавіатура для Інтернету

Інтернет-клавіатури також розроблені для широкого набору мультимедійних додатків, але особливо вони стануть в нагоді активним користувачам мережі Інтернет. У такий пристрій вбудований ряд спеціальних кнопок, схожих з панеллю управління браузера ( «Home», «Back» і «Forward», запуск електронної пошти і так далі). При цьому для задіяння таких клавіш комп’ютер повинен мати відповідну операційну систему.

Клавіатура для інтернету

Клавіатура для інтернету

бездротовий пристрій

Саме найменування «бездротова клавіатура» (wireless) вже сигналізує, що клавіатура підключається до ПК без використання проводів. У корпус таких панелей з клавішами зазвичай вбудовані акумулятори (батареї), що забезпечують їх харчуванням (зазвичай це акумулятори типу «AA» або «AAA»). Ці клавіатури зазвичай працюють на частоті близько 2,4 ГГц, і поставляються з донглом, який підключається до ПК.

Бездротова миша, клавіатура, і донгл

Бездротова миша, клавіатура, і донгл

Ігрова клавіатура

Така клавіатура призначена в першу чергу для ігрових завдань, зокрема, для швидкого доступу до використовуваних в грі клавішах. Такі пристрої комплектуються рядом спеціалізованих ігрових функцій, таких як підсвічування клавіш, програмування клавіш, контроль яскравості і гучності. Даний вид випускається як в дротовому, так і бездротовому форматі. Якщо ж вони провідні, то зазвичай використовують порт ЮСБ.

Клавіатура для гейминга

Клавіатура для гейминга

мембранна клавіатура

Мембранна клавіатура комп’ютера — це досить рідко зустрічається вид. Кнопки тут сенсорні, не рухаються, і часто розміщені один до одного настільки близько, що недбайливим користувачам буде нікуди пролити рідину. Подібні клавіатури також використовуються в мобільних пристроях, а також в деяких стаціонарних телефонах.

Мембранний вид клавіатури

Мембранний вид клавіатури

Модерні пристрої введення

В останні роки на ринку з’являються види клавіатур, з нестандартним форм-фактором і безліччю додаткових можливостей. Такі пристрої мають високі показники обробки APM (Actions Per Minute), і можуть вразити користувача як своїм виглядом, так і багатим функціоналом. Коштують вони досить дорого.

Одна з модерних клавіатур

Одна з модерних клавіатур

Розкладки для комп’ютерної клавіатури

При покупці клавіатури важливе місце належить її розкладці. Як відомо, розкладка — це домовленість про відповідність типографических символів мови певним клавішах ПК. Існує кілька типів розкладок в залежності від того, що покладено в основу їх поділу (механічна, візуальна, функціональна розкладки, національні розкладки, латинська і кирилична розкладки і так далі).

Найбільш використовуваною в світі розкладкою є QWERTY (від перших шести букв в лівому верхньому рядку буквених клавіш). На її основі створено величезну кількість розкладок для мов, які використовують латиницю. Присутній вона на клавіатурах ПК і вітчизняних користувачів.

розкладка QWERTY

розкладка QWERTY

Також відома розкладка Дворака, вже давно поступилася пальму першості QWERTY.

розкладка Дворака

розкладка Дворака

ПК для російськомовного користувача зазвичай поставляються з підтримкою популярної кириличної розкладки ЙЦУКЕН (альтернативна фонетична закладка використовується значно рідше).

Популярна вітчизняна розкладка ЙЦУКЕН

Популярна вітчизняна розкладка ЙЦУКЕН

Також в світі представлено безліч національних розкладок для різних мов світу.

Рекомендуємо до прочитання: Num Lock — що це таке на клавіатурі?

висновок

В даному матеріалі були перераховані найбільш популярні види клавіатур для комп’ютера з фото. В залежності від своїх уподобань користувач може вибрати найбільш конгруентний йому тип пристрою введення, і користуватися всім багатством представлених даними девайсом можливостей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector