Переклад голосу в текст онлайн і з програмами

Як відомо, час — це гроші. Особливо це стосується написання різних текстів, коли наші руки просто не встигають за швидким плином нашої думки. Написання тексту при цьому перетворюється в одне суцільне мука, при якому ми постійно обсмикувати себе і бгають евристичний процес. У такому випадку нам на допомогу приходить різні сервіси та програми, що дозволяють швидко перетворити мова в текст на екрані нашого телефону або ПК. Нижче ми розберемо, за допомогою яких сервісів здійснюється переказ голосу в текст в режимі онлайн, а також які стаціонарні програми здатні надати нам в цьому додаткову допомогу.

Особливості перекладу голосу в текстовий формат

Як відомо, спроби створити програми для розпізнавання голосу беруть свій початок ще в середині 20 століття. Спочатку розпізнавання було досить слабким, але використання більш досконалих методів і технологій (приховані марковские моделі, нейронні мережі etc.) підняло розпізнавання голосу на досить високий рівень.

Нині ми можемо зустріти достатню кількість мережевих сервісів і програм, що виконують переклад мови в текст. Практично всі вони добре розпізнають людський голос на багатьох мовах (включаючи російську), і здатні переводити його в текстовий формат. При цьому 100% розуміння мови досягти поки не вдається, Це пов’язано з шумами при звучанні, невиразною дикцією або акцентом говорить, перешкодами в роботі мікрофона, емоційним станом людини і іншими схожими факторами.

При цьому використання таких сервісів і програм дозволяє істотно заощадити час при наборі різних текстів. Ви можете швидко надиктувати потрібний фрагмент після чого зберегти його в зручному текстовому форматі на ваш комп’ютер або телефон.

Давайте розберемося, які сервіси і програми допоможуть швидко перевести мову в текст.

Це цікаво: Говорилка онлайн з чоловічим голосом.

Мережеві сервіси для перетворення мови в текст

У мережі існує безліч сервісів, що дозволяють перевести мова в текст в режимі online. Практично всі вони призначені для роботи з браузером Google Chrome. Це пов’язано з рядом причин, зокрема даний браузер добре працює з «WebSpeech API». Спеціальним програмним інтерфейсом, що дозволяє розпізнавати мову за допомогою функціоналу сучасного навігатора. Якщо ви спробуйте запустити сервіс розпізнавання на іншому браузері (особливо ні з сімейства «хромиум»), то вам порекомендують встановити Гугл Хром на ваш ПК.

WebSpeech API

Дані сервіси активно використовують «WebSpeech API» від Гугл

Кожен із сервісів при спробі його активації запросить у вас доступ до мікрофона. Без зазначеного доступу ресурс вас просто не почує.

Давайте розберемо кілька популярних сервісів.

Google Docs — робота з документами online

Безліч людей працює з «Google Docs» практично кожен день. Тому якщо вам потрібно швидко надиктувати голосом потрібний текст, використовуйте функцію «Голосовий введення» від «Гугл Документи». Функціонал даного сервісу дозволяє не тільки надиктувати потрібний фрагмент, але і використовувати більш 100 голосових команд для редагування і форматування вашого документа.

Для запуску голосового введення:

 1. Запустіть «Гугл Документи».
 2. Натисніть на вкладку «Інструменти», і в ній виберіть «Голосовий введення» (або просто натисніть Ctrl + Shift + S).

  Google Docs

  Голосове введення в Google Docs

Speechpad.ru — інструмент для розпізнавання мови

Сервіс speechpad.ru — один з найбільш популярних в Рунеті сервісів для перекладу голосу в текст. Сервіс позиціонує себе як блокнот для мовного введення, що дозволяє диктувати пропозиції, а також транскрибувати текст з аудіо і відео файлів.

Для роботи з сервісом виконайте наступне:

 1. Перейдіть на speechpad.ru;
 2. Виберіть внизу мову розпізнавання (наприклад, «Русский»);
 3. Натисніть внизу на кнопку «Включити запис»;
 4. Дозвольте сайту доступ до вашого мікрофона, і почніть диктовку тексту. Врахуйте, що всі знаки пунктуації в тексті проговоріваются голосом ( «кома», «точка», «тире» і ін.). Те ж саме і з абзацами.
 5. Для скачування результату в форматі .txt натисніть на «Завантажити»;
 6. Для проведення зчитування тексту з аудіо або відео натисніть на кнопку «+ Транскрібацію».

  speechpad.ru

  Робочий екран сервісу speechpad.ru

Читайте також: Cінтезатор мови онлайн.

Speechlogger.appspot.com — переклад мови в текст онлайн

Сервіс speechlogger.appspot.com — ще один популярний мережевий ресурс, що дозволяє трансформувати мова в текст. Працює він за тим самим алгоритмом, що і описаний нами вище speechpad.ru. Переходьте на ресурс, тиснете на кнопку із зображенням мікрофона, дозволяєте сервісу доступ до мікрофона, диктуєте текст.

speechlogger.appspot.com

Переклад тексту в мову на speechlogger.appspot.com

Dictation.io/speech — англомовний сервіс для розпізнавання голосу

Ще один аналогічний сервіс — dictation.io. До зручності даного індійського сервісу віднесемо простий і зручний інтерфейс, що не безлистим безліччю зайвого тексту. Робота з ресурсом так само проста — переходите на ресурс, вибираєте справа мову, і натискаєте на кнопку «Start» внизу зліва.

dictation.io

Простий і зручний dictation.io

Speechnotes.com — допоможе надиктувати пропозиції

Сервіс speechnotes.co розроблений в 2015 році командами «Speechlogger» і «TTSReader» з метою допомогти людям з усього світу відтворювати свої думки, історії та замітки в легшій і зручній формі. Нині сервіс підтримує безліч мов, і може бути рекомендований для виконання перекладу мови в текст онлайн.

Для запуску розпізнавання мови натисніть на мікрофон в кутку справа. Розділові знаки вставляються в текст як прямим їх вимовою (наприклад, «кома»), так і кліком на потрібний знак в меню справа.

speechnotes.co

Трансформація мови в текст на speechnotes.co

Стаціонарні програми для голосового введення

Крім перерахованих сервісів існують різноманітні стаціонарні програми, що дозволяють перевести мова в текст. Зазвичай вони мають у своїй структурі вбудований механізм для розпізнавання тексту, працюють з безліччю мов, і в багатьох випадках не вимагають постійного підключення до Інтернету.

Серед таких програм відзначимо наступні:

 • «Dictate» — спеціальна програма-надбудова для MS Word. Після установки програми в системі відкрийте ваш Ворд, і виберіть в ньому вкладку «Dictation». З’явиться значок з мікрофоном. Поруч з останнім виберіть російську мову і почніть запис;
 • «Dragon Professional Individual» (Windows, Mac) — одна з кращих платних програм в своєму сегменті. Включає безліч інновацій, підтримує різні голосові команди формату, мають потужні можливості транскрібаціі;

  Dragon Professional Individual

  Диктуйте ваш текст голосом за допомогою «Dragon Professional Individual»

 • «Braina Pro» (Windows) — це цілий віртуальний асистент, керований штучним інтелектом. Ви можете диктувати йому текст більш ніж на 100 мовах, він чудово розуміє різні комп’ютерні команди, встановлює будильник, служить як словник і тезаурус;
 • «E-Speaking» (Windows) — Використовуючи програмний інтерфейс «Microsoft Speech Application» і «Net Framework», програма «e-Speaking» дозволяє використовувати голос для управління ПК, диктування документів і електронних листів, прочитання тексту вголос. Підтримується безліч голосових команд для управління ПК.

  e-speaking

  Виконувані команди «e-speaking»

Програми для перекладу тексту в мову для Андроїд

Для мобільної ОС «Андроїд» також порекомендуємо наступні програми:

 • «ListNote» — дозволяє створювати голосом текстові замітки. Підтримує російську мову, але не працює без підключення до Інтернету. Для запуску розпізнавання натисніть на кнопку «Розпізнавання мови» в занедбаному додатку. Працює на підставі перетворювача мови від Гугл;
 • «Speechnotes» — також задіє механізм мова в текст від Гугл. Отриманий текст зберігається автоматично. Активація платного функціоналу несе додаткові бонуси — голосове управління, автоматична постановка заголовних букв etc;

  Speechnotes

  «Speechnotes» — мобільний додаток для перекладу мови в текст

 • «Voice Writer» — ще одна альтернатива від турецьких розробників. Має вбудований перекладач і підтримку ряду мов азіатських країн.

Вас також зацікавить: Голосовий перекладач онлайн.

висновок

У нашій статті ми розібрали, яким чином виконати переклад голосу в текст в режимі онлайн, познайомилися з відповідними сервісами, а також зі схожими по функціоналу стаціонарними і мобільними програмами. Більшість таких програм для своєї роботи використовують інструментарій від Google, тому мають приблизно таке якість розпізнавання. Врахуйте, що для досягнення високого рівня розпізнавання слід використовувати зовнішній мікрофон від визнаного виробника. Вбудовані в ноутбуки і гаджети мікрофони погано працюють зі звуком, що неминуче позначається на якості одержуваного на виході тексту.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector