Як включити голосове введення в Гугл Документі

Можливо, при роботі з текстами вам зручніше не набирати слова з клавіатури, а користуватися голосовим уведенням. Мобільні технології вже щосили використовують таку функцію, тепер цього дочекалися і користувачі ПК і ноутбуків. Сьогодні ми поговоримо про включення голосового введення тексту в Гугл Документі. Компанія Google розробила ряд команд, що дозволяють вносити правки в будь-якому місці документа.

Що потрібно зробити перед голосовим уведенням в Гугл Документі

Спочатку потрібно додати гучність мікрофона. Для цього:

 1. Натискаємо в системному треї правою кнопкою миші на зображення мікрофона і вибираємо ЛФМ пункт «Записуючі пристрою».

  Починаємо роботу з голосовим уведенням

  Відкриваємо системний трей

 2. Робимо подвійний клік мишкою по рядку «Мікрофон».

  Необхідно відкрити характеристики мікрофона

  Меню звукових пристроїв

 3. Виходить меню, в якому у вкладці «Рівні» встановлюємо максимальний рівень звуку.

  Збільшуємо гучність мікрофона

  властивості мікрофона

Тепер комп’ютер зможе досить точно розпізнати наш голос.

Читайте також: Озвучка тексту чоловічим голосом.

Де знаходиться функція озвучування

Раніше заявлялося, що голосове введення працює тільки в браузері Google Chrome. Але при перевірці виявилося, що він включається і в яндекс.браузер. У Microsoft Edge рядок включення озвучення є, але вона не доступна і горить сірим кольором. Можливо, пізніше розробники нададуть таку можливість.

Як запустити функцію:

 1. Кількома «Створити» → «Google Документи», відкриється новий документ.
 2. Тут заходимо в меню «Інструменти» і натискаємо «Голосовий введення» (або просто набираємо комбінацію клавіш Ctrl + Shift + S).

  Клік мишкою або поєднання клавіш

  Меню «Інструменти»

 3. З’являється червоний значок мікрофона, який можна перетягнути в будь-який зручний місце в поле документа. При цьому сайт запросить дозвіл на використання мікрофона. Натискаємо «Дозволити».

  Можливість голосового введення в Google Docs

  Значок мікрофона в Гугл Документі

 4. Якщо значок стає сірим, просто клікніть по ньому і він знову активізується.
 5. Подивіться на картинку вище. Там, де зображений неактивний мікрофон, є рядок «Русский» і поруч стрілочка, яка вказує на список, що випадає. Кількома по ній і вибираємо мову, на якому будемо віддавати голосові команди (на даний момент для цих цілей доступний тільки англійською мовою).

Це може бути корисним: Голосовий перекладач онлайн.

Як набирати текст за допомогою мови

Щоб набрати текст за допомогою голосового введення, необхідно зробити наступне:

 1. Клікнути по значку мікрофона, щоб він став активним;
 2. Голосно, чітко і спокійно вимовити текст;
 3. Після завершення введення знову натиснути на значок мікрофона.

Знаки пунктуації вводимо за допомогою наступних команд, вимовлених в потрібному місці:

 • кома;
 • знак запитання;
 • точка, крапка;
 • знак оклику;
 • новий абзац;
 • новий рядок.

Як говорить довідка Google, знаки пунктуації зараз вводяться поки тільки на іспанською, російською, французькою, німецькою, італійською та англійською мовами.

Які команди використовуються при записі тексту голосом в Google Документі

Крім надіктовиванія тексту, введення голосом надає наступні можливості (розглянемо на кількох прикладах):

 • Вибір тексту. Команда Select [word or phrase] дозволяє вибрати [слово / фразу], Select paragraph — вибрати абзац.
 • Форматування тексту — зміна шрифту, вибір його кольору та стилю, вибір кольору фону, стилів абзаців і багато ін. Apply subtitle — «Застосувати підзаголовок», Align center «Вирівняти по центру»;
 • Редагування документа — копіювання, видалення частини тексту, вставка слів, формул і посилань. Copy — «Копіювати», Insert link [URL] — «Вставити посилання [URL]», Insert header — «Вставити заголовок».
 • Робота з таблицями — вставка і редагування. Insert table [1-20] rows by [1-20] columns — «Вставити таблицю. Рядків: [від 1 до 20], стовпців: [від 1 до 20] «, Delete row -» Видалити рядок «.
 • Переміщення по тексту надиктовують командами в 3 етапи. Move to «Переміститися» → next «до наступного / до наступної» → column «колонки».

Після закінчення введення команд вимовляємо Stop listening «Завершити». При необхідності додати текст до вже надрукованому говоримо Resume «Продовжити».

Перелік всіх команд міститься у вищезгаданій довідці. Зараз Google Документ розуміє тільки команди, вимовлені англійською, тому в настройках необхідно вибрати саме його, незалежно від того, якою мовою диктується текст. Регулярно використовувані фрази швидко запам’ятовуються, і не доведеться постійно підглядати в підказку. Варто зазначити, що ми не зможемо скористатися функцією, якщо працюємо з нотатками доповідача в Гугл презентації.

Рекомендуємо до прочитання: Голосовий пошук Яндекс для комп’ютера.

висновок

Сьогодні ми розглянули активацію голосового введення тексту в Гугл Документі. Кому-то, можливо, зручніше диктувати пропозиції і потім їх редагувати, ніж набирати з клавіатури. Якщо у вашому браузері є рядок включення запису голосом, але вона неактивна, значить оглядач не підтримує таку можливість. Встановіть інший браузер, бажано актуальної версії, і користуйтеся зручним функціоналом від Google.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector