Які служби можна відключити в Windows

Вимкнення другорядних елементів ОС може істотно вплинути на швидкість роботи комп’ютера. Це добре знають шанувальники сучасних ігор, для яких дорога кожна кадр в секунду. Але і більш зайняті люди заглядають в Диспетчер завдань, щоб побачити — що ж так вантажить ПК?

Які служби можна відключити в Windows

Деякі служби в Windows можна відключити без втрат.

Зовсім не потрібних служб в Windows XP, 7 і 10 немає. Кожна чимось корисна якщо не для системи, то для встановлених програм. Тому завершувати роботу цих додатків можна тільки з повним знанням справи. Служби будуть запускатися автоматично, якщо Віндовс налаштована на це. Але коли ви відключаєте їх, автозапуск припиняє працювати.

Що за «служби» такі?

Це не зовсім звичайні додатки для Windows, які кожен раз запускаються разом з оболонкою системи. Вони служать різних функцій і виконуються без оглядки на діяльність користувача в ОС. Якщо ви розбираєтеся в Linux, там є їх аналог — «демони».

ВАЖЛИВО. Додатки такого типу допомагають операційній системі виконувати її корисні функції. Вони не є призначеними для користувача програмами і не мають власної графічної оболонки. Правильніше за все буде вважати їх сполучною ланкою між різними додатками, діями і процесами.

Ось типові приклади служб Windows:

 • Windows Audio. Управляє звуком. Якщо вона зупинена, то пристрої аудіо працюватимуть неправильно або перестануть видавати звук зовсім.
 • Автоматичне оновлення. Управляє отриманням і інсталяцією нових «латок» для системи. Якщо відключити її, доступ до Windows Update буде втрачено. Так, скажете ви, ОС і так стабільна. Без деяких оновлень можна обійтися, але не забувайте про Windows 10 з її вбудованим антивірусом — його бази завантажуються так само.
 • Включає підтримку технології підвищення продуктивності.
 • NetMeeting Remote Desktop Sharing. Дозволяє довіреною користувачам отримувати віддалений доступ до Робочого столу, використовуючи NetMeeting.
 • Windows CardSpace. Управляє цифровими посвідченнями.
 • DNS-клієнт. Управляє реєстрацією імен комп’ютера в глобальній мережі. Якщо її зупинити, дозвіл імен продовжиться, але реєструватися вони не будуть.

Розглянемо, які служби і як можна відключати. Для різних версій Віндовс їх дії можуть мати відмінності. Переконайтеся, що ваша версія ОС збігається з названої в статті.

Для Windows 10

В ОС є сервісна функція «Служби». Відключення непотрібних додатків виконується саме через неї. Потрапити в цю надбудову можна через Панель управління, а також через «Виконати» (Меню «Пуск» — «Програми» — «Стандартні»). У «Виконати» для цієї мети є команда:

services.msc

 1. У «Службах» (Services) ви побачите повний список усіх додатків цього типу, встановлених на комп’ютері. Є з чого вибрати, чи не так? список служб
 2. Спробуємо відключити не дуже потрібний елемент. Перейдіть до сервісу «Віддалений реєстр», кликнув по ньому.
 3. Через відкрилося вікно налаштувань перегляньте опис. Таке є у кожної служби. Ви без зусиль зможете орієнтуватися по описам, коли захочете щось відключити (звичайно, якщо розумієте термінологію ОС). Тип запуску
 4. Щоб відключити «Віддалений реєстр», виберіть у випадаючому списку «Тип запуску» варіант «Відключено», а потім натисніть кнопку «Зупинити».

УВАГА. Ці дії більше не дозволять додатком віднімати цінні ресурси вашого ПК. Ми відключили програму, якої ви, швидше за все, ніколи не скористаєтеся. Вона дозволяє віддаленого користувачеві змінювати реєстр вашого комп’ютера.

Як бачите, нічого складного. А ось інші служби «десятки», які сміливо можна відключати:

 • Браузер комп’ютерів. Створює списки ПК, що знаходяться в мережевому оточенні.
 • Робоча станція. Дає доступ до робочої станції по SMB.
 • Мережева служба Xbox Live. Дає доступ до Ікс-бокс Лайв (додаткові ігрові можливості).
 • Служба географічного положення. Збирає координати ПК, якщо він оснащений GPS або 3G-датчиком.
 • Служба датчиків. Координує роботу інших датчиків на комп’ютері (наприклад, дактилоскопічного).
 • Служба ліцензій клієнта. З її допомогою коректно працює «Магазин».
 • Факс. Робота з факсимільними повідомленнями.
 • Робочі папки. З її допомогою синхронізуються папки на різних пристроях. Забороняється відключати, якщо обмінюєтеся файлами зі смартфоном, планшетом або камерою по USB.
 • Біометрична служба Windows. «Розпоряджається» роботою з біометричними даними.
 • А також Вторинний вхід в систему, Диспетчер друку (якщо не використовуєте принтер), Ізоляція ключів SNG, Пастка SNMP, візуалізація Hyper-V (якщо не працюєте з віртуальними машинами).

Вивчати ці програми, але вільно відключати їх — цікавий процес, чи не так? Ми розглянули, які служби можна відключити в Windows 10. Тепер перейдемо до «нестаріючої класиці» — Віндовс 7 і XP.

Для Windows 7

В цілому суть та ж, що і для «десятки», крім деяких деталей.

 1. Перейдіть за адресою «Панель управління» — «Всі елементи Панелі управління» — «Адміністрування». вибір списку
 2. Знайдіть у вікні «Служби» і зробіть подвійний клік по цьому пункту. Зупинити в Windows 7
 3. Ви побачите довгий список програм, багато з яких можна видалити.
 4. Далі можете без праці діяти за тим же принципом, який вказаний для Віндовс 10.

А якщо ви вирішили вносити зміни через вікно «Конфігурація системи», використовуйте вкладку «Служби». Виділіть те, що необхідно прибрати, і зніміть позначку зліва від його назви. Після цього просто застосуйте зміни. Мінус такого підходу в тому, що ви побачите набагато менше інформації про видаляються елементах системи. Відключення через «Конфігурацію системи»

У Windows Seven можна безболісно відключити такі програми:

 • Служба реєстрації помилок Windows. Забороняється відключати, якщо часто носите комп’ютер в сервісний центр.
 • Клієнт відстеження зв’язків, що змінилися. Навряд чи послужить вам службу — реєструє передачу NTFS-файлів.
 • Допоміжна служба IP.
 • Виявлення SSDP. Дозволяє виявляти нові пристрої по особливому протоколу. Видалення підвищить безпеку ваших даних — це потенційна «лазівка» в системі.
 • Адаптивна регулювання яскравості. Якщо на комп’ютері немає датчика світла — сміливо відключайте.
 • Агент політики IPSec. Повинна допомагати при роботі комп’ютера в локальній мережі.
 • Модуль підтримки NetBIOS. Якщо ПК не в локальній мережі — марна.
 • Служба вводу планшетного ПК. Якщо у вас немає сенсорного дисплея, підключеного пера або інших засобів рукописного введення — сміливо вимикайте.

Інші надлишкові служби в основному представлені і в останній Винда. Ви зможете знайти їх вище.

Для Windows XP

Все ще використовуєте XP? Швидше за все, ваш комп’ютер має поважний вік. А значить, можливість відключити служби в Windows XP для вас дуже актуальна. Ми максимально розглянемо ті з них, які найбільш сильно впливають на швидкість роботи і споживану пам’ять.

Переглянути список служб в Windows XP можна, перейшовши за посиланням в файлової системі: «Меню« Пуск »-« Налаштування »-« Панель управління »-« Адміністрування »-« Служби ». Читали до розділу з XP аналогічні опису для 10 і 7? Для вас не повинно бути нових сюрпризів.

Відключити можна:

 • Вузол універсальних PnP-пристроїв. Допомагає підключити до ПК побутову техніку.
 • Якщо в XP немає інших користувачів — прибирайте «Вторинний вхід в систему» ​​і «Сумісність швидкого перемикання користувачів».
 • Вимкніть «Службу індексування». Це сповільнить пошук, але прискорить відкриття файлів.
 • Планувальник. Вперше чуєте про таке в XP? Сміливо відключайте.
 • Вимкніть «Джерело безперебійного живлення», особливо якщо використовуєте ноутбук.
 • Можете вимкнути всі мережеві служби, якщо не використовуєте локальну мережу. Їх назви є вище розділу про XP, про інших ви зможете судити за описом.

Епілог

Тепер ви вмієте відключати непотрібні елементи Віндовс, якщо в них немає необхідності. Ми розглянули на прикладі Windows 7, 10 і XP, як значно прискорити роботу комп’ютера буквально за 8 хвилин. Найчастіше читайте наші матеріали — і дізнаєтеся багато цікавого про своєму комп’ютері і способах зробити його краще.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector