Як захистити Ватсап від прочитання: приватність месенджера Ватсап

Месенджером WhatsApp користуються вже більше мільярда людей. При такому величезному охопленні не дивно, що людей цікавить безпека програми. Наскільки легко зловмисники можуть дістатися до особистого листування? Як захиститися від таких цікавих? У статті ми розповімо про це.

Ілюстрація на тему Як захистити Ватсап від прочитання: приватність месенджера Ватсап

Як захистити Ватсап?

Мессенджер, будучи запущений на смартфоні, працює на ньому постійно, у фоновому режимі. При цьому в ньому немає ніяких способів запароліть вхід. Це означає, що якщо ваш смартфон в розблокованому стані потрапив в чужі руки, то всі ваші секрети в Ватсапе відтепер доступні викрадачеві. Творці WhatsApp покладаються на те, що користувачі вміють блокувати свої гаджети засобами Андроїд або iOS. Тому відповідь на питання «Як захистити мій Ватсап від перегляду» такий: перше, що потрібно зробити, це встановити надійну блокування екрану.

двокрокова перевірка

Багато хто чув про цю можливість, і вважають, що вона як раз придумана для підвищення приватності і захисту листування від цікавих очей. Це не зовсім так.

Двокрокова перевірка призначена для того, щоб верифікувати новий апарат. Ви можете включити цю функцію в налаштуваннях вашого Ватсапа, при цьому вам запропонують придумати секретний PIN-код з шести цифр. Більше ніяких змін не буде. Додаток буде як і раніше працювати у фоновому режимі і з’являтися на екрані без всяких паролів. З двокрокового перевіркою ви зіткнетеся, коли вирішите поміняти гаджет.

Ілюстрація на тему Як захистити Ватсап від прочитання: приватність месенджера Ватсап

Наприклад, ви купили новий смартфон і перенесли на нього WhatsApp. При першому ж запуску і спробі входу в аккаунт (зі старим телефонним номером) месенджер попросить ввести PIN-код. Логіка тут проста: якщо хтось отримав доступ до вашого смартфону і все звідти скачав, то запустити WhatsApp на своєму пристрої він не зможе, тому що не знає коду.

Таким чином, якщо ви користуєтеся одним і тим же смартфоном, то вона не буде дуже вам допоможе захистити вашу інформацію, але зате сильно виручить, якщо у вас його вкрадуть.

Відображення повідомлень з WhatsApp в браузері

Мессенджер має онлайн-версію. Це сайт, розташований за адресою web.whatsapp.com. Цей Ватсап можна запустити в будь-якому браузері, як на мобільних гаджетах, так і на стаціонарному комп’ютері. Працювати перед великим екраном, на великій клавіатурі дійсно зручніше, ніж тикати пальцем в маленький екранчик гаджета.

Ілюстрація на тему Як захистити Ватсап від прочитання: приватність месенджера Ватсап

Коли ви зайдете на сайт веб-версії, перед вами на екрані монітора виявиться QR-код. Ви повинні просканувати його з вашої мобільної версії WhatsApp, яка працює в смартфоні. Після успішного розпізнавання коду комп’ютер покаже власне сам месенджер. І ці дві версії (стаціонарна і мобільна) будуть синхронізовані між собою — всі повідомлення, які ви відправляєте або приймаєте, будуть одночасно відображатися і на гаджет, і на моніторі.

В цьому якраз і полягає небезпека. Якщо ви втратите пильність і ваш розблокований смартфон виявиться в чужих руках, то зловмисник зможе тут же запустити на своєму ноутбуці (або навіть в смартфоні!) Веб-версію месенджера і відсканувати вашим телефоном QR-код на екрані. Для цього потрібно менше хвилини. Але тепер вся ваша листування буде синхронізована з веб-версією Ватсапа, запущеного на пристрої хакера.

Правда, в самому Ватсапе передбачена функція для контролю таких з’єднань. У Настройках є розділ WhatsApp Web / Desktop, де можна бачити всі активні синхронізації. Вам потрібно буде тільки тапнуть на пункт «Вийти на всіх комп’ютерах», і все сесії будуть примусово завершені. Не варто про це забувати.

Ілюстрація на тему Як захистити Ватсап від прочитання: приватність месенджера Ватсап

Захист через налаштування

Як вже говорилося, в настройках Ватсапа немає практично ніяких функцій для захисту листування від цікавих. Але дещо все-таки зробити можна. Наприклад, ви можете налаштувати, хто бачить ваш статус в мережі. Частина користувачів не зможе зрозуміти, в онлайні ви зараз чи ні. Ще можна приховати час останнього заходу в мережу. Найкорисніша можливість — відключити повідомлення про прочитання чужих повідомлень. Ваші абоненти не будуть знати, побачили ви їх послання чи ні.

Це не так вже й багато, але в ряді випадків може виявитися дуже корисним.

Ілюстрація на тему Як захистити Ватсап від прочитання: приватність месенджера Ватсап

Блокування втраченого смартфона

Про це знають всі, але не зайве ще раз нагадати: в разі втрати смартфона слід якомога швидше повідомити про це мобільному оператору, щоб вони заблокували SIM-карту. Здійснювати телефонні дзвінки викрадач уже не зможе. А от користуватися Ватсапом зможе! Тому що месенджер працює через Wi-Fi мережі, а не через телефонного оператора.

Тому повторимо ще раз: не залишайте телефон без нагляду! Не віддавайте його малознайомим людям. Придумайте складну блокування екрану. Чи не підключайтеся до загальнодоступних мереж Wi-Fi, якщо не впевнені в їх надійності. Все це найпростіші правила Інтернет-гігієни, якщо їх дотримуватися, то ймовірність витоку вашої переписки в WhatsApp буде близька до нуля.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector