Як прошити або перепрошити МФУ Samsung Xpress M2070

Samsung Xpress M2070 — багатофункціональний пристрій чорно-білого лазерного друку, сканування та копіювання документів. Модель використовує картриджі MLT-D111S і MLT-D111L з ресурсом 1000 і 1800 сторінок відповідно. Вартість оригіналу від фірми Samsung становить від 3500 рублів за першу модель і від 4500 рублів за другу. З огляду на, що вартість самого принтера в межах 10 тисяч, актуальним стає питання пошуку заміни оригіналу.

Прошивка МФУ Samsung Xpress M2070

За аналогією зі струменевими принтерами одразу виникає думка про заправку картриджа чорнилом. У випадку з лазерним принтером це сухі чорнило, порошок, званий тонером. Але виробники теж передбачили такий варіант і поставили на свої пристрої спеціальний чіп, який заблокує друк, якщо засипати тонер, не купуючи новий картридж. Адже бізнес на продажу витратних матеріалів та супутніх товарів часто буває більш вигідним, ніж продажі самого обладнання. Клієнт же не зможе користуватися своїм дорогим принтером, якщо в картриджі немає чорнила.

Але вмілі техніки знайшли спосіб обходити захист виробника і обдурити принтер шляхом заміни рідного програмного забезпечення. Такий процес називається перепрошивка. Прошити або перепрошити МФУ Samsung Xpress M2070 можна за допомогою установки спеціальної програми і виконання простих дій з налаштування. Робити це можна один раз, після чого спокійно без проблем заправляти тонером.

Що таке перепрошивка і навіщо вона потрібна

Якщо перепрошивка — це заміна заводського ПО, то прошивка — як процес заміни, так і сама програма, що встановлюється на комп’ютер. Часто ці терміни використовують як синоніми однієї і тієї ж процедури.

Картридж Samsung Xpress M2070

Замість цього процесу часто використовують такі способи:

 • заміна чіпа при кожній заправці: до Samsung 2070 продаються неоригінальні картриджі з заміненим чіпом, який принтер сприймає, як рідний. Коштують вони дешевше, ніж оригінал, але дорожче, ніж просто тонер.
 • перепрограмування чіпа до заправки: аналогічно заміні, просто за допомогою спеціальних засобів вносяться зміни на заводському. Але не всі моделі картриджів підтримуються і не завжди все добре працює, тому спосіб досить сумнівний.

Таким чином, прошивка принтера Samsung 2070 є найвигіднішим і простим способом заощадити на витратних матеріалах. Головне, правильно виконати алгоритм, тоді в майбутньому можна вже буде не думати про проблему заправки.

ВАЖЛИВО. Заміна прошивки m2070 позбавить його гарантії виробника. Крім того, при невмілому виконанні загрожує виходом пристрою з ладу. Якщо ви не впевнені в своїх силах, можна звернутися в спеціалізовану майстерню. Хоча немає гарантії, що там працюють досвідчені професіонали.

процедура перепрошивки

На чіпі принтера Samsung 2070 записуються дані про кількість роздрукованих аркушів. Після певної кількості він дає сигнал пристрою, і то блокує можливість роздрукувати файли. Навіть якщо заправити тонер, ситуація не зміниться. Прошивка дозволить розірвати зв’язок між m2070 і чіпом і безперешкодно користуватися і після багатьох заправок.

Прошивка — спеціальна програма, розроблена фахівцями. Її можна завантажити безкоштовно в інтернеті, але краще замовити платно гарантовано для свого m2070. Купівля обійдеться в районі 500 рублів. Важлива не тільки модель обладнання, але і яка в даний момент встановлена ​​прошивка, номер чіпа на картриджі і серійний номер. Саме номер чіпа у кожного апарату свій, і по-правильному прошивку потрібно розробляти під конкретний девайс. В іншому випадку ви ризикуєте залишитися без принтера.

Точну модель можна дізнатися на наклейці на задній стороні принтера, а іншу інформацію отримати зі звіту конфігурації. Якщо картридж вже заблокований, то звіт Samsung 2070 можна примусово роздрукувати наступним способом.

 1. Потрібно зайти в сервісне меню за допомогою швидкого послідовного натискання кнопок: «Меню, Назад, Ліворуч, Праворуч, ОК, Стоп, Меню».
 2. Зайдіть в меню «Звіт», «Конфігурація», виберіть «Інформація про витр. матеріалах ».

Версія прошивки m2070 буде знаходиться в рядку «System firmware version», а номер чіпа в «Serial Number» у вигляді «CRUM-ххххххххххх», де замість хрестиків набір чисел. Саме ця інформація потрібна для покупки прошивки Samsung 2070.

Звіт конфігурації Samsung 2070

Після отримання купленого файлу (або безкоштовно завантаженого) потрібно зайти в режим примусової прошивки:

 1. На вимкненому апараті натисніть і утримуйте кнопку Стоп.
 2. Увімкніть m
 3. Коли з’явиться повідомлення Download mode, відпустіть і відразу знову натисніть Стоп.
 4. Тепер має з’явиться повідомлення Wait mode.

В архіві з прошивкою будуть перебувати два файли: у одного назва починається з одиниці, а другий називається usbprns2.ехе. Виконайте наступне:

 1. Перший файл мишкою перетягніть на другий.
 2. Відкриється чорне вікно і почнеться перепрошивка принтера Samsung m2070.
 3. Зачекайте, поки він перезавантажиться.
 4. Можете витягти з картриджа чіп, він тепер не потрібен, але не викидайте, оскільки він може стати в нагоді, якщо з пристроєм виникнуть якісь проблеми.

Якщо прошивка Samsung 2070 проведена успішна, то він більше не буде показувати рівень чорнила, точніше, завжди буде 100%. Про закінчується тонер ви дізнаєтеся при роздруку документів: з’являться білі смуги, якість погіршиться. Таким чином, більше немає необхідності купувати дорогі картриджі від Samsung. Якщо раптом знову відбудеться блокування картриджа, то, швидше за все, доведеться перепрошивати чіп на платі МФУ, для чого вже потрібні спеціальні навички і обладнання. Але, якщо ви все зробили правильно, така проблема не повинна виникнути.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector