Як перевірити батарею телефону або пальчиковий акумулятор на працездатність

Портативні акумулятори використовуються сьогодні всюди. Оскільки до мікроядерних джерел енергії нам ще далеко, проблема зносу елементів живлення хвилює багатьох. Особливо це стосується власників смартфонів і інших девайсів, що використовують АКБ. Корисно знати, як перевірити пальчиковий акумулятор або батарею телефону на працездатність.

пальчикові акумулятори

«Батарейки»

Як перевірити пальчикові акумулятори? Для початку слід розібратися, чи дійсно це перезаряджається елемент живлення, або звичайна батарея формату AA або AAA. Відрізнити їх легко. Крім того, що два види батарейок розрізняються за ціною (акумулятори дорожче), вони мають особливу маркування. Напис «Rechargeable» означає, що перезаряджається. «Donotrecharge» — не перезаряджати.

Ще один показник — енергоємність. Вона виражається в mA / h. Досить знати: якщо ця одиниця вказується на елементі живлення, значить, це точно міні-акумулятор. Відрізнити можна і по вольтажу. При вимірі мультиметром проста батарейка покаже 1,6 В, а перезаряджається 1,2 В. Як це зробити, читайте далі.

ПОРАДА. Не варто викидати гальванічні елементи після того, як вони «сіли». Але і не здумайте їх заряджати. Можна використовувати їх повторно на пристроях меншої потужності, так як заряд, швидше за все, ще залишився.

Як перевірити працездатність?

Перевіряти залишкову ємність пальчикових акумуляторів потрібно.

 • Якщо вона занадто мала, ви даремно користуєтеся джерелом електрики, так як простіше замінити його новим.
 • Пристрої, що живляться від таких батарейок, можуть працювати гірше.

Найбільш ефективна перевірка здійснюється спеціальним приладом — мультиметром. Звичайно, ви можете робити її, визначаючи час роботи міні-акумулятора в побутових пристроях. Але прилад дасть більш точну інформацію. Всім, хто не має вдома мультиметр, варто їм обзавестися. Адже він може не тільки для цих цілей, а також для інших, більш серйозних, з якими все рано чи пізно стикаються:

 • вимір напруги розетки;
 • працездатність електроприладів;
 • місце розриву електричного кабелю.

Перевіряємо заряд пальчикового акумулятора.

Перевірка мультиметром пальчикового акумулятора

Перевірка мультиметром пальчикового акумулятора

 1. Включаємо мультиметр, ставимо значення «Постійний струм — ампери».
 2. Перший щуп вставляємо в порт COM, другий — в 10ADC.
 3. Ручку повертаємо в положення DCA або DAC.
 4. Ставимо максимальне значення від шести до десяти Ампер, головне — не більше.
 5. Щупи підносимо до контактів батарейки. Тут все, як вчили в школі: плюс до мінуса, мінус до плюса.
 6. Замір виробляємо за 0,5-1 секунду. Більше не варто, так як виникає ризик зіпсувати АКБ.
 7. Дивимося ампераж за результатами перевірки. Природно, чим він вищий, тим краще.
 8. Робота з мультиметром закінчена.

На підставі цих даних можна робити висновок про те, де використовувати міні-акумулятор. Допоможуть інструкції використовуваних пристроїв. У них написано, при якому Ампераж вони працюють.

Мобільні пристрої

Також важливо знати, як виміряти ємність акумулятора на телефоні або планшеті. Знос елементів живлення неминучий і з роками може становити до 50%. Як правило, ресурс істотно скорочується за 2-3 роки.

Вимірювання ємності АКБ проводиться в мАг, як вже було сказано вище. Незважаючи на те що сучасні девайси тримають заряд істотно менше, показники ємності на них тільки збільшуються. Швидкий же витрата енергії досягається за рахунок використання бездротових мереж, додатків, яких старі мобільники не знали. На нових гаджетах ємність становить від 1500 мАг і більш.

визначаємо зношеність

Визначити сильний знос АКБ можна і без спеціальних приладів. Якщо батарея має здуття, в цілому деформована, то потрібно негайно припинити її використання. В іншому випадку є ризик, що великої шкоди отримає і сам мобільник. Наприклад, акумулятор телефону «протече»: з нього виллється електроліт і зашкодить мікросхеми. Швидка розрядка девайса також свідчить про зношеність елемента живлення.

Зіпсований акумулятор телефону

Так виглядає зіпсований акумулятор телефону

Провести вимір зношеності батареї на смартфонах і планшетах можна, не застосовуючи мультиметр. Для цього є спеціальні програми, які дозволяють як перевірити акумулятор на Android, так і на iOS.

На Андроїд така програма вже включена в систему. Для її активації необхідно ввести цифровий запит: * # * # 4636 # * # *. Після вибрати пункт «Інформація про батарею». У ньому будуть виведені докладні дані про АКБ.

Інформація про батарею на Android

Інформація про батарею на Android

Їх же можна дізнатися, скачавши додаток Battery. На iOS існує утиліта, яка називається BatteryCare. Завантажуємо її через AppStore. Вона також повідомить детальну інформацію про батарею.

Якщо ваш мобільник не володіє операційною системою, для перевірки підійде мультиметр або тестер. Як ним користуватися, зазначено на початку статті. Просто контакти розташовані близько один до одного, і прикладати до них щупи потрібно акуратніше і обережно.

Тепер ви знаєте, як перевірити ємність пальчикових акумуляторів або акумуляторів у телефону. Не забувайте стежити за «здоров’ям» елементів живлення своїх пристроїв. Так вони (пристрої) прослужать набагато довше.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector