Як встановити і налаштувати антену ефірного цифрового телебачення

Хочете безкоштовно дивитися улюблені телеканали у високій якості? Скористайтеся послугою цифрового ефірного телебачення DVB T2. У багатьох країнах цей стандарт вже став основним протягом останніх кількох років. На жаль, в Росії він тільки починає набирати популярність. На сьогодні вже є 20 найпопулярніших російських каналів, а найближчим часом організація, що відповідає за розвиток технологій, обіцяє додати ще один пакет каналів.

Цифрове телебачення T2
Якщо за кабельне телебачення вам потрібно регулярно платити щомісячну абонентську плату, то вигода цифрового ефірного телебачення очевидна — лише один раз заплативши за комплект обладнання, приблизно через рік його вартість повністю окупається і надалі ви дивитеся телевізор безкоштовно. Крім того, дуже рідко потрібен весь той пакет каналів, який надається кабельними або супутниковими провайдерами.
У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо вам детально, які особливості має послуга цифрового ефірного телебачення DVB T2, а також що потрібно для самостійної установки і налаштування обладнання. Коли ви озбройтеся знаннями, установка ефірних антен буде дуже простий і ви зможете заощадити значні кошти, відмовившись від виклику майстра. Отже, приступимо.

Особливості цифрового телебачення T2

Ще зовсім недавно ефірне телебачення асоціювалося з поганою якістю зображення, великою кількістю різних перешкод, а також мінімальним набором каналів. Потрібно було вручну налаштовувати окремо кожну частоту, при цьому різні канали могли працювати в різних діапазонах, що призводило до того, що потрібно було встановлювати кілька антен або одну багатодіапазонними. У деяких випадках і разом з сигналом могла надходити додаткова інформація, наприклад, телетекст, коли можна було отримувати інформацію про телепередачі або різний розважальний контент прямо на екрані телевізора. Сьогодні, в епоху інтернету, такі додаткові сервіси втратили свою актуальність, але в епоху відео високої якості і високого дозволу екранів якісна телевізійна картинка стала, як ніколи, затребувана. Тому був розроблений стандарт цифрового телебачення.

Саме використання цифрових технологій дозволило вийти на абсолютно новий рівень якості. Якщо раніше для цього потрібно було використовувати виключно супутникове телебачення, що тягло за собою додаткові складності установки, та й комплект обладнання був не всім по кишені, то зараз досить встановити і налаштувати практично звичайну дециметрову антену, в деяких випадках підсилювач, а також телевізійну приставку. А якщо врахувати, що багато сучасних телевізори вже мають вбудований приймач DVB T2, то можна обійтися взагалі однією недорогий антеною.

Давайте докладніше розглянемо, які переваги і недоліки має цифрове ефірне телебачення Т2.

переваги:

 • Дуже висока якість. Якщо у вас сучасний плазмовий телевізор, ви спочатку будете дивуватися неймовірній чіткою картинкою.
 • Відсутність будь-яких перешкод. Забудьте назавжди, як виглядають ефірні шуми і спотворення картинки.
 • Відсутність абонентської плати. Всі канали на сьогоднішній день можна дивитися абсолютно безкоштовно. Крім того, мови про впровадження плати поки що ні ведеться.
  Цифрове ефірне телебачення
 • До 20 найосновніших російських каналів. У порівнянні з ефірними трьома-чотирма — це просто казка. Про склад пакетів каналів поговоримо трохи нижче.
 • Невисока вартість обладнання. Забудьте про величезні рахунках за підключення.
 • Сумісність з більшістю сучасних телевізорів. Так як багато моделей підтримують формат DVB T2, вам навіть не доведеться купувати тюнер.
 • Можливість якісного прийому на звичайну антену, встановлену на даху, або навіть на кімнатну в ситуаціях, коли ви перебуваєте недалеко від передавального центру. У цьому випадку ваші вкладення будуть самими мінімальними.
 • Можливість установки не тільки в міській квартирі, але і де-небудь за містом. При наявності портативного телевізора можна навіть користуватися послугами цифрового телебачення DVB T2 в похідних умовах. Крім того, це може бути відмінною підмогою, якщо ви живете в тому районі, де відсутня покриття кабельних провайдерів.
 • Дуже простий процес налаштування, з яким без будь-яких складнощів і спеціальних знань може впоратися практично кожен.

Незважаючи на величезну кількість плюсів, є ряд певних недоліків:

 • Покриття цифрового ефірного телебачення DVB T2 є далеко не скрізь. Існує кілька пакетів каналів, тому в деяких місцях їх може бути доступна не 20, а 10. Про це ми теж поговоримо трохи нижче.

  Цифровий приймач DBV-T2

  Цифровий приймач DBV-T2

 • За умови неправильної спрямованості антени на передавач можлива поява фризів — тобто коли картинка завмирає і виглядає як би в квадратик. У деяких випадках це може бути наслідком поганих погодних умов.
 • Більш висока чутливість до погоди, рельєфу місцевості, станом атмосфери в порівнянні з аналоговим сигналом. Аналогове телебачення хоч і нижчий за якістю, але більш стабільно. Люди більш старшого віку напевно можуть поділитися прикладом, коли сигнал можна було приймати на металеву вішалку або консервну банку. З цифровим так не вийде.
 • У порівнянні з кабельним або супутниковим телебаченням каналів досить-таки трохи, в залежності від місцевості їх 10 або 20. Обіцяють ще один пакет, але терміни виходу поки що невідомі.
 • Щоб насолодитися всіма перевагами цифрового якості сигналу, швидше за все, буде потрібно придбати додаткове сучасне обладнання.
 • Далеко не кожен канал мовить у високій якості HD. Чи є на звичайному телескопного телевізорі це буде непомітно, то на сучасних ЖК і плазмових панелях зернистість може різати око.
 • Відмінності в форматі мовлення різних каналів. Одні ведуть мовлення в сучасному 16: 9, тоді як інші — в застарілому 4: 3. Залежно від моделі телевізора ви будете спостерігати темні смуги або по вертикалі, або по горизонталі. При неправильних налаштуваннях телевізора картинка буде стислій або розтягнутою.

Стан цифрового телебачення в Росії

У деякому роді Росія відстала від інших європейських країн. У них формат телебачення DVB T2 давним-давно став загальноприйнятим стандартам і багато де аналогове мовлення взагалі не ведеться. У Росії ж на сьогоднішній день перехідний етап, коли всі усвідомлюють необхідність відмови від аналогового телебачення, але інфраструктура цифрового ще недостатньо розвинена. В цілому в більшості великих міст ви без проблем словите цифру, ну а якщо ви живете в дуже віддалених регіонах, доведеться або задовольнятися одним мультиплексом, або просто потерпіти. На щастя, таких місць практично не залишилося, сигнал покриває за великим рахунком всі населені пункти.

Тепер поговоримо про наповнення пакетів каналів або, як їх офіційно називають, мультиплексах. На сьогоднішній день віщує 2 мультиплексу по 10 каналів кожен. У зоні покриття цифрового ефірного телебачення DVB T2 гарантований прийом першого мультиплексу, тоді як 2-й доступний ще не скрізь. Ведуться розмови про запуск третього пакета, але через дефіцит частотних ресурсів і необхідності звільнення для нього частот шляхом відключення аналогового мовлення термін запуску поки що невідомий.

Які ж канали входять в кожен з пакетів? На початок травня 2017 року їхня склад наступний:

Мультиплекс-1Мультиплекс-2
першийРен ТВ
Росія 1Спас
матч ТВСТС
НТВДомашній
5-й каналТВ-3
КультураПятница!
Росія-24зірка
карусельсвіт
ОТРТНТ
ТВЦМуз-ТВ

Врахуйте, що наповнення мультиплексів не є постійним і час від часу змінюється. За останні кілька років це відбувалося вже кілька разів. У будь-якому випадку набір досить різноманітний і надані канали на будь-який смак і для будь-якої аудиторії.

Необхідне обладнання

Отже, яке ж обладнання необхідно придбати для перегляду цифрового ефірного телебачення DVB T2? Залежно від вже наявної у вас техніки і віддаленості від передавального центру, вам може знадобитися такий набір:

 1. Антена дециметрового діапазону. Знадобиться в будь-якому випадку, оскільки без неї сигнал приймати не вийде. Антени можуть бути як кімнатні, так і зовнішні. Якщо ви живете в центрі великого міста, недалеко від передавача, цілком достатньо буде звичайної кімнатної антени. Якщо ж ви живете за містом або у віддаленій місцевості, знадобиться зовнішня антена, що встановлюється на даху на максимально доступній висоті. Якщо ви не знаєте, де розташовується найближча до вас передавальну станцію, подивіться, будь ласка, на карту, доступну за цим посиланням (http: //карта.ртрс.рф).
  Карта розподілу цифрового ефірного телебачення

  Карта розподілу цифрового ефірного телебачення

  При наявності якісного сигналу використовувати підсилювач не має ніякого сенсу, так як він буде підсилювати не тільки прямий сигнал, але і відбитий від різних перешкод. В умовах багатоповерхової міської забудови це призведе тільки до погіршення результату. Використовуйте підсилювач тільки тоді, коли ви проживаєте в селі і передавач розташовується досить далеко.

 2. Телевізор. Тут все логічно, немає телевізора — немає перегляду. Врахуйте, що більшість сучасних моделей має вбудований ресивер сигналу DVB T2. Будьте уважні, тому що ряд моделей попереднього покоління має підтримку DVB T, а цей стандарт несумісний з чинним на території Росії.
 3. Телевізійна приставка-тюнер. Якщо ваш телевізор не має вбудованого модуля, для відображення радіосигналу на телевізорі знадобиться підключити спеціальний тюнер, що вміє працювати в стандарті DVB ​​T2. Повний список магазинів можна подивитися на офіційному сайті проекту на цій сторінці.

установка антени

В одній статті практично неможливо перерахувати всі окремі випадки і умови прийому. Тому ми дамо лише загальні рекомендації, які слід врахувати при установці антени цифрового телебачення DVB T2.

кімнатна

Поставте антену на підвіконня і поверніть його в сторону передавальної вишки. Переконайтеся, що поблизу немає ніяких джерел радіосигналу, наприклад, Wi-Fi-роутера. Відстань між ними має бути не менше кількох метрів.

Кімнатна антена D-Color Dca-115

Кімнатна антена D-Color Dca-115

зовнішня

Зовнішні антени також потрібно повернути в бік вишки і надійно закріпити, щоб вітер або інші погодні умови не змогли порушити її положення. Найкраще спочатку встановити надійний кронштейн і прикріпити його до стіни або даху будинку, а вже до нього кріпити антену. Це дозволить варіювати положення девайса. При установці обов’язково врахуйте, що для тонкої настройки вам доведеться її повертати, тому відразу не закріплюйте, краще зробити це після закінчення повної установки.

загальні поради

 • Не поспішайте використовувати підсилювач. Спробуйте спочатку поекспериментувати без нього. Покрутіть антену або пересуньте її трохи в сторону, іноді це може істотно допомогти. Якщо нічого не виходить, тільки тоді задійте підсилювач.
 • Якщо планується використовувати декілька телевізорів, антена обов’язково повинна бути зовнішня. До речі, в цій статті ви зможете дізнатися, як можна підключити декілька телевізорів до однієї антени.
 • Зведіть до мінімуму ситуації, коли сигнал екранується чи блокується. Наприклад, не ставте антену під металевим дахом або біля багатоповерхового будинку, який загороджує вишку, а також високовольтних ліній. Правда, в деяких випадках можна використовувати відбитий від високого будови сигнал і посилити його за допомогою підсилювача.

Тонка настройка якості сигналу

Можна, звичайно ж, точно зловити сигнал належний сили і якості самостійно, без використання додаткового обладнання. Проте в умовах складного прийому найкраще використовувати спеціальний прилад для настройки ефірних антен. Що являє собою такий прилад? Зазвичай це невелика коробочка з механічним циферблатом або рідкокристалічним екраном, на яких відображається сила сигналу. З одного боку підключається харчування, а з іншого надано вхід для підключення антенного кабелю. Оскільки настройка антени по візуальному сприйняттю зображення на екрані не є найнадійнішою, такий прилад значно спростить ваше завдання.

 1. Візьміть прилад і підключіть до нього кабель антени, а також подайте харчування або від вбудованих батарей, або від зовнішнього акумулятора.
 2. Поверніть антену в бік приймача. У разі правильної спрямованості прилад відразу ж почне видавати звуковий сигнал, а на шкалі забігають циферки або стрілка.
 3. Якщо прилад показує недостатній рівень сигналу, змініть положення антени, повернувши в бік, піднявши вище або опустивши нижче. Досягніть максимальних показників сигналу.
 4. Вимкніть прилад, закріпіть антену і можна приступати до настроювань обладнання.

Підключення антени до телевізора

Підключення кабелю HDMI для цифрового ТВ-тюнера

Підключення кабелю HDMI для цифрового ТВ-тюнера

При наявності вбудованого ресивера DVB T2

 1. Знайдіть на своєму телевізорі спеціальний вхід для підключення зовнішньої антени. Зазвичай він підписаний Ant In.
 2. Кабель, що йде від антени, підключіть в цей роз’єм. У цей час телевізор з метою безпеки повинен бути вимкнений.
 3. Увімкніть телевізор і в настройках активуйте цифровий тюнер.
 4. Виконайте автоматичний пошук каналів.
 5. Насолоджуйтесь переглядом.

При використанні цифрової приставки-тюнера

 1. Підключіть кабель, що йде від вашої антени або підсилювача, до антенного входу на телевізійної приставки.
 2. З’єднайте телевізійну приставку з телевізором. В ідеалі це має бути HDMI-кабель, так як він забезпечує найвищу якість відеосигналу. Якщо ж цей інтерфейс недоступний, з’єднайте два пристрої за допомогою традиційних аналогових роз’ємів, так званих тюльпанів. Їх повинно бути 3, вони позначаються різними кольорами. Зазвичай це жовтий, червоний і білий. Два з них є аудіороз’єм, тоді як третій — відео. Найчастіше роз’єми і на телевізорі, і на приставці мають однакове колірне позначення, тому сплутати їх досить складно.
 3. Увімкніть телевізор і за допомогою пульта дистанційного керування виберіть джерело зовнішнього сигналу, до якого підключений тюнер. Це може бути як HDMI, так і AV. Все залежить від способу підключення.
 4. Проведіть автоматичний пошук телевізійних каналів або налаштуйте кожен з них вручну.

Цифрова приставка-тюнер

Цифрова приставка-тюнер

висновок

Ми показали вам детальний покроковий керівництво, як відбувається установка і настройка цифрового телебачення DVB T2. Тепер ви без проблем зможете дивитися до 20 безкоштовних каналів. Якщо ж питання все-таки залишилися, або щось не виходить, запитуйте в коментарях або звертайтеся до наших майстрів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector