Як перевірити відеокарту на ноутбуці

Після придбання нового комп’ютера або нової відеокарти рекомендується перевірити її на працездатність, щоб добре розуміти її можливості і якість роботи при різному навантаженні. Як перевірити відеокарту на працездатність? Відповіді на це та інші виникають по цій темі питання — далі.

Діагностика відеокарти на ноутбуці

Температура нагріву відеокарти не повинна перевищувати 80 градусів

З чого почати? Почати слід з вибору утиліти, за допомогою якої і буде проводитися тестування. Зараз таких програм існує безліч, і завантажити їх не складе труднощів. Серед найпопулярніших можна виділити:

  • FurMark.
  • ATITool.
  • OCCT.
  • 3d Mark.

Сначаларазберём весь процес тестування на прикладі FurMark. Ця утиліта відмінно справляється з поставленим завданням, при цьому дозволяє тестувати відеокарти різних виробників як на стаціонарних комп’ютерах, так і на ноутбуках.

Тепер перейдемо безпосередньо до тестування. Після того як ви скачаєте і встановіть FurMark, вам відкриється вікно програми. У ньому буде відображатися список всіх виявлених на ПК відеокарт з їх назвами (на ноутбуках часто встановлюються дві відеокарти: одна малопотужна — для простих завдань, друга — продуктивна, для ігор або інших вимогливих до графіки програм). Ви відразу можете почати тест, натиснувши кнопку «Burn-in test». Утиліта попередить вас про те, що в процесі тестування ваша відеокарта буде схильна до сильному навантаженню, в результаті чого ноутбук буде сильно нагріватися. У деяких випадках ПК може перезавантажитися або зображення на екрані почне спотворюватися. Після цього запуститься тестування. Весь процес може зайняти від десяти до двадцяти хвилин. Рекомендується відключити всі сторонні програми.

Запуск утиліти FurMark

У тому випадку, якщо з вашої відеокартою дійсно щось не так, ви відразу можете помітити це по різко зростаючій температурі або появи спотворень на екрані. Взагалі, температура нагріву графічного процесора не повинна перевищувати рівень в 80 градусів за Цельсієм. Для різних моделей гранична температура також буде різною. Цю інформацію ви можете знайти на сторінці сайту виробника. Правильно — коли лінія на графіку температур спочатку різко піде вгору, а досягнувши піку, вирівняється і піде прямо. Перегрів графічного процесора може означати не тільки те, що він не функціонує належним чином, також проблема може бути в несправності систем охолодження. Зверніть увагу, що на протязі всього тесту екран не повинен блимати. Погано, якщо з’являються повідомлення про помилки в роботі відеодрайвера.

Перевірка працездатності відеокарти

Наступна програма, яка дозволить перевірити на працездатність відеокарту вашого ноутбука — ATITool. Хороша вона тим, що може навантажити ваш графічний процесор сильніше інших утиліт. Якщо ви вирішили влаштувати справді серйозну перевірку — ця утиліта підійде вам краще за інших, вона так само, як і FurMark, працює з усіма виробниками. У вікні програми можна побачити параметри частоти, пам’яті і температури. Справа знаходяться два повзунки «Core» і «Memory». Працюють вони тільки для відеокарт ATI, якщо у вас відеокарта, наприклад, Nvidia, то користуватися повзунками не вийде. Але страшного в цьому нічого немає, зробити тестування ви все одно зможете. Щоб запустити тест, натисніть на «Show 3D view». Весь процес забере десять, максимум п’ятнадцять хвилин. За цей час ви, як і в попередньому випадку, отримаєте всю інформацію про температурний режим роботи і частоті.

У цій програмі є режим «3D Rendering». В цьому режимі відкривається таке ж вікно, як і в звичайному тесті (ворсистий куб), тільки в цьому випадку на ньому можуть з’являтися жовті вкраплення. Такі вкраплення свідчать про перегрів. Чим їх більше, тим гірше. У цій же утиліті є можливість протестувати GPU на наявність всіляких помилок. У такому режимі може з’явитися ще більше вкраплень, проте увагу слід звертати на знайдені програмою помилки.

Тестування за допомогою ATITool

Як бачите, тестувати відеокарту на працездатність досить просто. Все що потрібно — це спеціальна програма і трохи терпіння.

Залишайте свою думку про те, чи були корисна ця стаття і нехай вам трапляються тільки якісні відеокарти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector