Як до комп’ютера підключити сабвуфер

Кожна людина — всесвіт. І у кожного з нас свій неповторний смак. Одному подобається кавун, а іншому — свинячий хрящик. Ця стаття для тих, хто свою всесвіт прагне наповнити якісним звуком і не знає, як до комп’ютера підключити сабвуфер. Або потрібно уточнити деякі деталі.

сабвуфер

Що таке сабвуфер

Сабвуфер (subwoofer, англ.) — цим словом називають окремо виділяється динамік під відтворення низьких частот. Адже без них звук стає абсолютно «жебраком». Цей динамік ще називають «поднізкочастотним», але це слово важко вимовляти. Тому закріпилася назва «сабвуфер».

розрізняють:

Сабвуфер активний — конструктивно містить в собі підсилювач потужності вбудований. Володіє можливістю тонко налаштувати звукову хвилю (по амплітуді або по фазі), а також виконує функцію відсікання високочастотних коливань. Підключається наскрізь між акустичною системою та джерелом звуку.

пасивний сабвуфер

пасивний сабвуфер

Сабвуфер пасивний — працює за відсутності підсилювача потужності. Тому його потрібно підключати паралельно до стереоколонками або до одного з каналів підсилювача. Якщо його підключити наскрізним підключенням, то він буде чинити негативний вплив на якість звучання. Це проявляється в зниженні гучності, динамічності. Пасивний саб не має коштів, що дозволяють налаштувати звук.

Багатоканальні звукові системи

Тепер розберемося зі звуковою системою. Для того щоб відтворений звук отримав красиву (якісну) забарвлення, його технічним шляхом розбивають на смуги. «Розбивають на смуги» — означає, що за допомогою фільтрів (певним чином зібраних елементів або мікросхем) відбирають кілька перекривають один одного діапазонів.

Потім кожна з цих смуг передається на свою окрему динамічну головку. (Динамік). Так утворюється схема звукової системи:

 • Коли говорять, що звукова система двосмугової, — це означає, що в ній використовується один динамік для низької (НЧ) і середньої частоти (СЧ) плюс один динамік для високої частоти (ВЧ). Схема — НЧ / СЧ + ВЧ;
 • Трьохполосна схема — НЧ + СЧ + ВЧ;
 • 2,5-смуговий схема — НЧ / СЧ + ВЧ.

Для простоти (щоб з одного погляду було все зрозуміло) багатоканальні звукові системи прийнято позначати поєднанням двох чисел через точку. Цифра до точки позначає кількість динаміків середньої і високої частоти (пищалки). Цифрою після точки позначають кількість сабов (найчастіше це — 1). Колись 3.1 (тепер ви знаєте що це означає) — це було круто. Потім з’явилися системи 4.1, 5.1 і нові продовжують з’являтися.

А тепер аудіосистема плюс комп’ютер

Для підключення до персонального комп’ютера потрібно вивчити його аудіокарту. (Краще вибирати її, як ви вже зрозуміли, заздалегідь, при покупці комп’ютера). Вивчити звукову карту потрібно на предмет того, — скільки на ній присутній входів.

Підключення пасивної аудіосистеми до ПК

Зрозуміло, що джерелом сигналу є ваш комп’ютер. Перш ніж звук потрапить на динаміки, сигнал потрібно посилити і подати на них через ресивер. В даний час зазвичай підсилювач і ресивер в одній особі. Існують дуже дорогі, але їх перевагою є можливість прийому як аналогового, так і цифрового сигналу. А також аудіо і відео. При цьому будь-який з них можна налаштувати як душі завгодно. Практично вийде домашня студія.

Існують і найпростіші — для прийому простих аналогових.

Але як же підключити? — У більшості випадків, на материнках з вбудованим звуком і звукових картах присутні як цифрові, так і аналогові виходи. З цифровими — все зрозуміло. Розглянемо аналогові, виконані у вигляді minijack (миниджек, англ.). На кожен такий роз’єм йде три контакту: два «каналу» і «мінус». На слотових звукових картах можливі роз’єми RCA. Тобто для підключення колонок системи 5.0 (Не розглядаючи сабвуфер) знадобиться три дроти, у яких на одному кінці буде minijack, а на іншому кінці — по два RCA.

Перенаправлення роз’ємів (перепризначення їх) здійснюється вручну за допомогою панелі управління звуком (в треї поряд з годинником, не плутайте з диспетчером звуку Windows).

Сабвуфер вимагає на ресівері відповідного додаткового аналогового входу і виходу. Підключити до комп’ютера все це буде простіше, якщо мати перед очима таку схему.

Схема підключення пасивної аудіосистеми

Схема підключення пасивної аудіосистеми

В даному випадку була розглянута схема підключення для власників материнок з трьома роз’ємами (вхід мікрофона, вхід лінійний і вихід лінійний). Для тих, хто бачить на материнській платі свого комп’ютера шість роз’ємів — підключити пасивну акустику потрібно через всі шість (без перенаправлення через панель управління).

Підключення активної акустики до ПК

Підключити активну звукову систему до комп’ютера набагато простіше. Сама схема підключення виглядає так.

Підключення активної акустики до ПК

Схема підключення активної акустики до ПК

Підключення автосабак ПК

В силу своїх конструктивних особливостей (мале вільний простір в салоні машини) автомобільний сабвуфер має невеликі габарити. Але низькі частоти видає зовсім пристойні. Тому багатьом спадає на думку чудова ідея — використовувати його в якості бас-колонки в малогабаритних місцях.

Автомобільний сабвуфер

Для того щоб підключити пасивний автомобільний сабвуфер до комп’ютера, знадобиться:

 • Автомобільний сабвуфер;
 • Комп’ютерний блок живлення (в залежності від саба);
 • Автомобільний блок живлення;
 • Система мультимедіа в ПК, що забезпечує Output вихід;
 • Кабель 3,5 TRS, на одному з кінців которогодолжно бути два штекера RCA (тюльпан).

Порядок здійснення задуму:

 • Шляхом скручування чотирьох жовтих проводів блоку живлення сформувати «плюс»;
 • З одного зеленого (з великою фішки блоку) і чотирьох чорних скрутити і сформувати «мінус»;
 • Утворені «+» і «-» повинні бути приєднані до таких же на підсилювачі;
 • Накласти провід-перемичку від «+» усілітеляк «Remote» або «Rem»;
 • Звичайним чином підключити до підсилювача саб;
 • За допомогою кабелю 3,5 TRS підключити до підсилювача колонки;
 • Включити в мережу блок живлення — починати перевірку роботи з малої гучності.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector