Як зробити антену для радіо своїми руками

Саморобна антена для роботи радіо в режимі FM — це хороша можливість для поліпшення якості прийому сигналу в діапазоні 88-108 МГц. Для початку ми розглянемо, як замінити стандартну антену на пристрій іншого типу — дипольні.

Виготовити антену для радіо

Самостійне виготовлення антени для прийому радіо.

Багато типів приймачів мають роз’єм для підключення простої зовнішньої антени — як правило, вбудованої або телескопічної штанги. Зробити гарну FM-антену своїми руками ви зможете навіть за невеликі гроші. Для цього достатньо одного візиту в найближчий магазин господарських товарів.

необхідні кошти

Набір інструментів і деталей буде таким:

 1. Керамічні ізолятори, а також з’єднувальні елементи для них. Не можна допустити замикання антенного проводу на прилеглі конструкції. Такі кошти можна придбати на ринку радіотоварів або знайти в старих будівлях.
 2. Тонкий трос зі сталі для під’єднання ізоляторів.
 3. Роликові блоки. Ми використовуємо їх з метою встановлення зовнішньої T-образної антени для радіо в натягнутому стані.
 4. Штекер, щоб підключити антену.
 5. Пристрій для захисту від грози. Двохпозиційний рубильник повинен служити саме для такої мети. Хороша зовнішня антена здатна швидко відключатися від апаратури і заземлюватися під час грози.
 6. Відрізок дроту з міді. Діаметр — 1,5-2 мм. Також ви можете скористатися дротом із сталевого матеріалу в оболонці з цинку. Мідь буде більш зручна, щоб зробити роботи по монтажу. Дріт з міді

види антен

Антени FM-діапазону можна умовно розділити на три окремі види:

 • біжить поверхневої хвилі;
 • лінійні;
 • апертурні.

Апертурою називається розворот антени. Хвильові канали — це, скоріше, окремий випадок конструкцій з хвилею, що біжить. Директори в їх модулях розташовані так, що вони мають вертикальною поляризацією. Саме на хвильовому каналі ловиться телебачення. Антена FM дозволяє врахувати особливості майбутнього розташування.

Приклад кімнатної антени

Монтаж уловлювача радіосигналу

Установка зовнішньої антени горизонтального типу починається з вибору опорних конструкцій. На них ви згодом закріпіть своїми руками ізолятори. Одна з опор повинна бути встановлена ​​на даху будинку. Її потрібно зміцнити дротяними розтяжками. Дерево підходящої висоти можна використовувати в якості другої опори. Ізолятори можна буде встановити на будівництвах за допомогою сталевих тросів.

До ізоляторів ви повинні своїми руками закріпити зовнішню частину FM-антени. Її не потрібно піддавати великим натягу. Дріт стискається, якщо температура повітря досить низька, і може втратити цілісність при низькій температурі. Роликові блоки дозволять усунути непотрібні коливання. Для їх використання розмістіть на другому кінці дроту вантаж малих розмірів. Він буде з’єднаний з FM-антеною, якщо перекинути його через ізолятор і блок.

установка опор

Приймальна частина антени повинна складатися з одного шматка однорідного матеріалу. Якщо ви не маєте однорідним проводом, краще скласти FM-антену з окремих однакових елементів. Їх потрібно зачистити і пропоїти оловом. Устаткування для вертикального спуску антени не представляє серйозних труднощів. Зверніть увагу, що провід не повинен з’єднуватися з сторонніми елементами. Провід антени своїми руками потрібно закріпити на спеціальній відтяжної стійці. Це не дозволить йому перебувати в неправильному положенні в вітряну погоду.

Якщо місце для установки FM-антени своїми руками обмежена, потрібно застосувати іншу конструкцію. Це кілька шматків дроту, які мають вигляд «віника». Своїми нижніми кінцями вони будуть надійно з’єднані кабелем. Кінці дротів можна щільно залити розплавленим оловом. Місце пропайки ви повинні покрити надійною ізоляцією у вигляді бітуму або подібного матеріалу.

Конструкція типу волоть

Кімнатна антена, зроблена своїми руками, буде кращим варіантом, щоб замінити зовнішній уловлювач. Ізолятори повинні закріплюватися всередині приміщення. Їх розташування ближче до стелі дасть перевагу в якості прийому сигналу. Провід повинен бути натягнутий горизонтально або згорнутий в спіраль.

Приклад резонансної рамкової антени

Резонансні рамкові антени з успіхом використовуються механіками, щоб приймати короткохвильові сигнали. Щоб вести спрямований прийом сигналу, досить просто повернути антену в будь-якій можливій площині. Магнітна складова поля радіохвилі дозволяє приймати сигнал набагато чистіше.

Як виготовити рамкову конструкцію?

Алюмінієвий обруч діаметром 77 см і внутрішнім діаметром 1,7 см можна знайти майже в будь-якому спортивному магазині. Сантехнічні труби з комбінованої конструкції металу і пластика добре обробляються. Для радіо також непогано підійде мідна трубка трохи меншого (16 мм) діаметра.

Конструкція класичної антени

антена Рахматтулаева

Конструкція антени радіо є досить простий.

 1. Центральну жилу, обплетення і короткий відрізок коаксіального кабелю потрібно припаяти до контактів конденсатора змінної ємності.
 2. Інший кінець, центральну жилу і оплетку потрібно припаяти до алюмінієвого обруча. Також можна використовувати автомобільні хомути, які потрібно ретельно зачистити, з діаметром 16-26 мм. Місце контакту також потрібно ретельно зачистити.
 3. Співвідношення довжини окружності рамки до довжини окружності петлі зв’язку повинна дорівнювати 1: 5. приклад конструкції
 4. З кінця коаксіального кабелю, а також з центральної жили своїми руками потрібно видалити зовнішню ізоляцію на довжину в 1 см.
 5. Від середини кабелю для FM-антени потрібно відміряти по півсантиметра в обидві сторони і зняти зовнішню ізоляцію. Після цього оплетку кабелю потрібно видалити. Це призведе до її розриву. збірка антени
 6. Перевірте діапазон пріёмопередающего пристрої так, щоб рамка мала резонанс від 5 до 22 Мгц. При інших ємностях конденсатора можна змінити параметри приймально-передавального пристрою.
 7. Якщо вам більше цікаві діапазони з низькою частотністю — краще використовувати рамку з діаметром більше — 1 або 1,5 метра. Якщо ж високочастотні — 0,7 метра.

Таке рішення — простий варіант, щоб отримати резонансну антену, здатну працювати в багатьох діапазонах. Її діаграма спрямованості буде являти собою цифру 8. Антени з алюмінію і міді працюють приблизно однаково.

висновки

Ми запропонували вашій увазі популярні типи антен для радіо, які можна зробити своїми руками. Більшість таких рішень досить прості для виготовлення будинку, а простота їх налаштування дозволить без праці справлятися з найскладнішими проблемами.

Вам сподобалася інструкція? Діліться нею в соціальних мережах і на сторінках своїх сайтів. Залишайте в коментарях свої замітки і поради нашим користувачам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector