Цей абонент намагався вам зателефонувати — що це СМС значить

Нав’язливий смс-спам став головним болем сучасної людини — постійні повідомлення, «Передзвони мені» та «Поповни рахунок» відверто захаращують телефон і вибивають з колії. Даний матеріал розповість, що означають приходять SMS «Цей абонент намагався вам зателефонувати» і чи варто відповідати на таку «прохання» передзвоном.

Що це за послуга?

«Цей абонент намагався вам зателефонувати» — це СМС повідомлення про спробу додзвону на ваш номер іншим абонентом, який має нульовий баланс / заборгованість за рахунками без примусового блокування. Також, в окремих випадках, така SMS приходить, якщо вам намагався додзвонитися абонент, який перебуває в чорному списку вашого телефону.

SMS-Цей абонент-намагався-зателефонувати-вам
SMS: «Цей абонент намагався зателефонувати вам»

Подібні «бонуси» існували і раніше, яскравим прикладом є «Передзвони мені» та «Я на зв’язку!». Дана розсилка є частиною послуг «Поповни мій рахунок», «інформери» у багатьох операторів зв’язку в Росії (МТС, Білайн, Теле2, Мегафон), підключається автоматично і чомусь всіляко приховується співробітниками колл-центру / онлайн-підтримки.

По крайней мере, про нього кажуть відгуки користувачів, які зіткнулися з проблемою і спробували розв’язати цю проблему без звернення до офісу своєї мобільної компанії.

Використання цієї слуги шахраями

Здавалося б, цілком невинна послуга — тим більше безкоштовна. Так, для тих, хто переживав за непотрібні списання з рахунку це стане невеликим розрадою. Справа зовсім в іншому — в останнім часом таке «зручність» від МТС, Білайн, Теле2 почали використовувати шахраї, безпринципні компанії. Останні — для просування власного продукту.

Сценарій банальна і проста — користувач отримує СМС «Цей абонент намагався вам зателефонувати» і іноді передзвонює за номером. Природно, зважаючи на деяку настороженості наших громадян (у тому числі з-за аналогічного спаму) відбувається це нечасто, але деякі все ж набирають заповітний номер.

Часто-такі-СМС-носять-шахрайський-характер
Часто такі СМС носять шахрайський характер

У відповідь цікавий чоловік отримує купу непотрібної реклами, пропозиція «безпрецедентних знижок», а іноді і зовсім натикається на відверті фінансові піраміди (іронія — у власників «великого бізнесу» немає коштів, щоб вам додзвонитися).

Останнє плавно перетікає в шахрайське русло — іноді свої кошти користувач втрачає відразу ж після набору номера. Всьому виною платні номери, з яких приходить «пропущений».

Підсумок — шахраї навіть не дзвонили, а ви самостійно набрали їх номер і віддали кошти за дзвінок. В такому випадку звертатися в правоохоронні органи, як ви розумієте, зовсім безглуздо.

Як відключити СМС «Цей абонент намагався вам зателефонувати»?

Після прочитання подібних ситуацій у кожного розумного людини виникає питання — як відключити послугу «Поповни мій рахунок» і перестати отримувати смс-спам? Однак, тут все не так просто — в більшості тарифних планів така смс-розсилка є частиною якоїсь послуги, іноді схожою за описом.

На жаль, назви від всіх мобільних операторів дізнатися не представляється можливим, тому доведеться трохи постаратися:

  • Заходимо до кабінету Користувача на офіційному сайті оператора мобільного зв’язку.
  • Переходимо в розділ «Послуги» / «Додаткові послуги», де шукаємо пункт по типу «Передзвони мені!», «Вам дзвонили», «Я на зв’язку!», «Поповни мій рахунок!», «Інформери».

    Послуга-Вам-дзвонили-від-МТС
    Послуга Вам дзвонили від МТС

  • Відключаємо подібне, якщо не впевнені в своєму виборі — дзвонимо на гарячу лінію компанії, чекаємо з’єднання з фахівцем, пояснюємо суть проблеми.

Якщо онлайн-підтримка не принесла плодів, вирушаємо в найближче відділення вашого району / міста. Вас зобов’язані обслужити за Законом (так як це прописано в договорі, що укладається при підключенні SIM-карти), якщо проблема не вирішена — пишемо скаргу, офіційний лист до Головного Офіс прямо під час відвідування.

висновок

Природно, подібна розсилка має і позитивні сторони — можливість повідомити рідних та близьких про нульовому балансі, отримати зворотний дзвінок в разі гострої необхідності.

Якщо точно впевнені, що номер з смс вам знаком — сміливо передзвонюйте. В іншому випадку краще проігнорувати повідомлення, зовсім відключити послугу за непотрібністю. Сподіваємося, цей матеріал роз’яснив вам всі нюанси і небезпеки СМС «Цей абонент намагався вам зателефонувати» — будьте обережні з приходять повідомленнями!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector