Zakaznoe.pochta.ru — що це, як реєструватися

В останні п’ять років, йде активний перехід всіх сервісів і послуг в онлайн режим. Так і Пошта Росії активно йде від паперової кореспонденції, запровадивши сервіс zakaznoe.pochta.ru. У статті ми розповімо, що цей сервіс означає, як працює і що робити, якщо вам прийшло повідомлення про замовний листі від даного сервісу.

Сервіс-Пошти-Росії-zakaznoe-pochta-ru
Сервіс Пошти Росії — zakaznoe.pochta.ru

Що це таке?

Zakaznoe.Pochta.ru — це онлайн сервіс, який дозволяє отримувати електронні листи замовного характеру від різних структур. До таких структур слід віднести державні органи, банки та інші організації.

На сьогоднішній день, електронні листи розсилаються ГИБДД (штрафи) і судами (повістки, розгляду) Московської та Ростовської областей. Але вже скоро планується підключити до сервісу багато інших служб, а також розширити карту обслуговуються регіонів.

Як працює сервіс?

Держ. органи передають лист на ім’я одержувача в базу СМЕВ (система електронної взаємодії). Пошта Росії підхоплює ці дані і звіряє по ПІБ та адресу, чи є користувач в системі «Електронні листи». Якщо людина там зареєстрований, то рекомендований лист відразу ж йому надсилається до особистого кабінету. Якщо людина не має в базі — відправляється звичайне паперове повідомлення.

Електронне-лист-від-ГИБДД-со-штрафом
Електронний лист від ДАІ з штрафом

Отримані в електронному варіанті листи мають юридичну силу і підписані ЕЦП відправника, тому просто ігнорувати їх не можна. Лист вважається прочитаним, навіть якщо ви просто відкрили особистий кабінет. Причому, прийде повторне повідомлення з датою доставки.

Якщо прийшов штраф в такому листі, як оплатити?

Варто зауважити, сервіс zakaznoe.pochta розсилає листи абсолютно безкоштовно, будь то юр. або фіз. особа. Заборгованість або штраф можна погасити через внутрішню опцію. Прямо в повідомленні буде кнопка «Оплатити зараз».

Крім цього, ви можете роздрукувати квитанцію, взяти свій УВП і звернутися в будь-яке відділення пошти. Також зручно буде провести оплату через банки, платіжні термінали або інтернет-банкінг. Головне мати номер і дату документа та УВП.

Будь-яке оскарження штрафів провадиться за загальною схемою — звертайтеся до підрозділу, яке виписало порушення або до місцевого суду.

Як зареєструватися в системі zakaznoe.pochta?

На жаль, зареєструватися в сервісі «Електронний лист» можна тільки через обліковий запис порталу держпослуги. Це зроблено для того, що б в базу потрапляли тільки перевірені (ідентифіковані) користувачі. Алгоритм простий:

 1. Відкриваєте сайт Gosuslugi, де проходите первинну реєстрацію (вказуєте ПІБ-адреса, дані паспорта, СНІЛС, ІПН).
 2. Після цього берете паспорт і йдете в будь-яке відділення банку / МФЦ / Пенсійного фонду і підтверджуєте там свою особистість для порталу держпослуги. З особистого досвіду скажу — набагато швидше зробити це в банку. Майте на увазі — це безкоштовна процедура.
 3. Після цього в особистому кабінеті держпослуг з’явиться статус-позначка «Підтверджена».

  Підтверджена-УЗ
  підтверджена УЗ

 4. Ось тільки після цього можна відкривати сервіс zakaznoe.pochta.ru і проходити нескладну реєстрацію.

  Підключення-сервісу-доставки-електронних-листів
  Підключення сервісу доставки електронних листів

Я не буду пояснювати звичайні кроки авторизації, там все до банального просто — вибираєте вид аккаунта ( «своя» або «організація»), вбиваєте ваш точну адресу. Все готово — ви в базі. Кожна наступна авторизація буде здійснюватися через держпослуги.

Що за сповіщення приходять?

Після приходу кореспонденції, на вашу підв’язану пошту або по СМС можуть надсилатися повідомлення / сповіщення про це. Переглянути сам документ можна буде в особистому кабінеті сервісу «Електронні листи». Що б не виникало проблем -відразу точно забивайте всі свої дані (телефон та емеіл).

Особисті дані також можна редагувати:

 1. Для цього увійдіть в сервіс і клікніть на вашу логіну (прізвище-ім’я).
 2. Під сплив меню буде пункт «Налаштування», там і редагуються дані.

  Налаштування-особистих-даних-і-телефону-в-кабінеті-Електронні-листи
  Налаштування особистих даних і телефону в кабінеті Електронні листи

 3. До речі, там же в налаштуваннях можна і зовсім відключити цей сервіс, при цьому всі раніше отримані документи будуть доступні.

висновок

У статті ми докладно розглянули, що означають електронні замовні повідомлення від листи від zakaznoe.pochta.ru і як правильно реєструватися в цій системі. Наостанок хотілося б зауважити, що сервіс може давати збої і покладені вам листа не будуть доходити. Щоб виключити будь-яку причину з вашого боку — уважно звіртеся за своїми особистими даними (включаючи портал держпослуг) і перевірте папку зі спамом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector