Все про фото hosts: де знаходиться, як змінити і відредагувати і що повинно бути в ньому

Дорогі друзі, сьогодні ми з вами обговоримо величезна кількість питань: де знаходиться файл hosts, що має бути в ньому, як відкрити і змінити його і так далі. Незважаючи на те що піднімається великий перелік невідомого матеріалу, робота з ним буде нескладною. Тому не варто панікувати відразу. Для початку давайте розберемо, що такий hosts і що повинно бути в файлі.

файл hosts

Місцезнаходження файлу hosts

Що таке файл hosts?

Отже, файл hosts призначений для того, щоб перетворювати імена доменів, які складаються з набору символів (наприклад, Yandex.ru) в IP-адреси, які їм відповідають (складаються з набору цифр і точок). Він же, аналогічним чином, проводить зворотну операцію по перетворенню адреси в доменне ім’я. Його місце розташування розташовується в папці Windows локального диска вашої операційної системи. Але він не просто лежить в ній: вам потрібно зайти в папку system32, потім в drivers, потім відкрити etc і там знайти цей документ. Виходить, що повний шлях расположеніяhosts наступний: C: \ Windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts.

Працюємо з файлом hosts

  • Щоб відкрити його, досить перейти за вищевказаною шляху і натиснути по файлу правою кнопкою миші. Потім виберіть пункт «Відкрити за допомогою» з’явився меню і в списку натисніть на «Блокнот». У Windows 10 за замовчуванням можна натиснути по файлу два рази лівою кнопкою миші, і система сама запропонує варіанти програм для запуску документа. Тут теж потрібно вибрати стандартну утиліту «Блокнот».
  • Після запуску ви побачите текст, написаний розробниками Майкрософта: все що, йде після знака решітки є коментарем до вмісту файлу. Англійською мовою вас інформують про те, що це стандартний файл, який використовується компанією Майкрософт TCP / IP для операційної системи Windows. Далі, розповідається про те, що повинно міститися в цьому документі (про це ми вже говорили вище) і для чого цей файл призначений. В кінці наводиться невеличкий приклад, після якого вже йде ваш список сайтів.
  • Що ще потрібно знати перед редагуванням? Після запуску hosts не факт, що у вас буде величезний список сайтів і доменних імен. Якщо там не буде жодного, то нічого страшного в цьому немає. Це означає, що ніяких блокувань не встановлено.

Вміст файлу hosts в Windows 7

Вміст файлу hosts

  • Що за блокування? Справа в тому, що, внісши в hosts який-небудь сайт під адресою вашого власного комп’ютера, ви заблокуєте до нього доступ. Наприклад, якщо після рядків коментарів, ув’язнених знаком решітки, ви побачите рядок ХХХ.Х.Х.Х an.yandex.ru, де замість Х використовуються цифри адреси вашого комп’ютера, то ви не зможете зайти на сайт an.yandex.ru. Таким чином, можна вносити шкідливі або небажані сайти.
  • Щоб редагувати файл hosts досить просто натиснути лівою кнопкою миші по вільному місцю на сторінці блокнота і друкувати необхідну інформацію. Зверніть увагу, що при занесенні великого числа сайтів (більше ста) в цей документ, рекомендується відключити службу DNS-клієнта. Це пов’язано з можливим зниженням швидкості роботи інтернету.

приклади використання

Коли може бути корисна робота з обговорюваної Директорією? Наприклад, якщо після якогось вірусу, навіть очищеного і віддаленого спеціальної антивірусною програмою, може бути закритий доступ до певних сайтів. Тоді вам буде потрібно вручну змінювати ці дані в файлі hosts, щоб знову у вас була можливість відкривати деякі веб-сторінки. Для цього просто виділіть потрібний рядок лівої кнопкою миші і натисніть клавішу delete або backspace для видалення набраного тексту.

У деяких випадках працювати з файлом зручніше за допомогою сторонніх програм і додатків. Запропоновані нижче утиліти пропонуються для безкоштовного скачування і установки на своїх офіційних сайтах. Наприклад, ви можете використовувати одну з наступних:

  • HostsMan

HostsMan

Вікно програми HostsMan

  • Online Solutions Hosts Editor
  • HostsXpert

висновок

Шановні читачі, сьогодні ми з вами обговорили основну інформацію про файл hosts на комп’ютері або ноутбуці під керуванням операційної системи Windows компанії Microsoft. Сподіваємося, що ви почерпнули багато нового для вас, і ця інформація стала в нагоді для того, щоб зробити необхідне. Розкажіть, які дії ви зробили: можливо, вам це допомогло подолати роботу вірусного коду. Також поділіться в коментарях своєю думкою, враженням і досвідом роботи з hosts-файлом на вашому пристрої.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector