Типи Wi-Fi-роутерів

Можна виділити серед усього розмаїття гаджетів кілька типів Wi-Fi-роутерів, які застосовуються для широкого споживання. Чимало виробників пропонують різні моделі маршрутизаторів. З цієї причини у звичайних користувачів можуть виникнути складнощі при виборі роутерів. В цілому пристрої розрізняються за вартістю, фірмі-виробнику і технічним характеристикам. Одні маршрутизатори роздають високошвидкісний сигнал Wi-Fi, інші застосовують застарілий стандарт, при якому швидкість не перевищує 11 мегабіт в секунду.

Важливо відзначити, що для успішної роботи бездротового інтернету необхідно зважено підходити до вибору та купівлі маршрутизатора. Якщо не виконати настільки просте умова, користувачеві доведеться відчути ряд проблем, серед яких — постійні збої і відключення з’єднання, неможливість завантажувати і передавати великі обсяги даних, перегляду телебачення по протоколу інтернету, слабкий сигнал у віддалених від пристрою приміщеннях.

Гаджети для роздачі бездротового інтернету представлені в різних цінових сегментах. Правильний вибір дозволить користувачеві уникнути великих грошових витрат. Часто пристрої бюджетного класу, що володіють потрібними параметрами, роздають сигнал Wi-Fi не гірше дорогих роутерів, задовольняючи всім запитам користувачів.

Типи Wi-Fi маршрутизаторів

Складність вибору роутера полягає у великій кількості критеріїв та характеристик

Переваги бездротового інтернету

Провідний інтернет, який існує вже не один десяток років, міцно увійшов в життя кожного третього жителя Землі. З цієї причини виникла необхідність полегшити доступ до Всесвітньої павутини. Так з’явилися Wi-Fi-роутери, основним завданням яких стало перетворення сигналу в бездротовій і його роздача «по повітрю», адже це є дуже зручним. В цілому можна відзначити такі переваги бездротового інтернету:

  1. Відсутність величезної кількості проводів в будинку.
  2. Можливість паралельного використання Wi-Fi на кількох пристроях — стаціонарному комп’ютері, портативному ноутбуці, планшеті, смартфоні.
  3. Висока швидкість з’єднання, доступна сьогодні.
  4. Прийнятна вартість маршрутизаторів.
  5. Роутери в основній своїй масі підтримують різні параметри інтернет-з’єднання, що надаються провайдерами.

В цілому маршрутизатори можна розділити на два типи. Перші підключаються до кабелю, що передає провідний сигнал. Другий тип з’явився відносно недавно. Такі гаджети застосовують для 3G і 4G-з’єднання. У них встановлюється sim-карта мобільного оператора, який надає такий вид послуг. Серед недоліків пристроїв, що приєднуються до кабелю, можна віднести відсутність мобільності і неможливість переміщати маршрутизатор за межами будинку або квартири. Вони призначені для роздачі Wi-Fi виключно в тому місці, де встановлено. 3G і 4G-роутери можна переміщати для використання інтернету в межах покриття мережі. Територія, на якій присутній покриття швидкісного мобільного 3G і 4G-інтернету, залежить від рівня розвитку технологій країни і оператора, що надає послуги.

Бездротові роутери 4G

Варто відзначити, що існують роутери, які призначені для підключення корпоративного Wi-Fi з безшовним роумінгом. Такі пристрої встановлюють організації при необхідності надання бездротового інтернету великому числу користувачів. Покриття таких маршрутизаторів набагато ширше, ніж гаджетів, призначених для домашнього використання. Безумовно, вартість роутерів для корпоративного використання набагато вище.

Загальна класифікація

Кожен користувач Всесвітньої павутини повинен знати, які бувають маршрутизатори. Така інформація дозволить зробити правильний вибір при покупці, а також спростить процес налаштування нового гаджета. Відповідно до загальноприйнятої класифікації виділяють п’ять різновидів роутерів для бездротової мережі.

Перший вид — це трохи застаріла різновид пристроїв, які приймають сигнал по телефонному кабелю з роз’ємом RJ11. Їх називають ADSL-роутерами. Варто відзначити, що вони здатні приймати дані зі швидкістю не більше 1 мегабіт в секунду, а роздавати — всього до 700 кілобіт в секунду. Безумовно, такі параметри мало кого влаштують сьогодні, адже подібна швидкість не дозволяє завантажувати об’ємні файли. Але раніше така технологія була дуже поширена, оскільки не вимагала проводки нового кабелю в будинок або квартиру. Невисока швидкість підключення дозволила ADSL-роутера завоювати популярність. Але пізніше на зміну їм прийшли більш прогресивні технології.

Огляд ADSL-роутера

Другий вид — це найпопулярніша в наші дні технологія Ethernet. Такі пристрої мають порт WAN, за яким підключається кабель з роз’ємом RJ45. Безумовно, такі роутери бувають декількох різновидів. Вони можуть відрізнятися за типом застосовуваного протоколу, підтримуваного набору стандартів IEEE 802.11. На ринку представлені моделі самих різних виробників, починаючи від бюджетних і закінчуючи товарами з топовими характеристиками.

Третій вид — 3G і 4G-девайси. Вони використовують пакетну передачу даних. При цьому принцип дії у таких роутерів дуже схожий. Вони розрізняються тільки швидкістю роботи, кодуванням даних і робочою частотою. Слід зазначити, що багато в чому якість роботи такого роутера залежить від покриття, що надається оператором. При цьому роутери, які приймають радіосигнал, дуже зручні для людей, які часто працюють в різних місцях.

Четвертий вид — маршрутизатори, які підключаються до пасивних оптичних мереж PON. Як WAN-порту використовується оптичний пігтейл SC. Такі пристрої з’явилися відносно недавно. Це означає, що маршрутизатори підключаються до оптичного кабелю, заведеним у житло чи офіс. Такі види гаджетів не мають проміжних вузлів. При цьому головних їх недолік — слабкий захист від перехоплення даних.

Волоконно-оптичний GPON маршрутизатор

П’ятий вид являє собою універсальні гаджети. Суть полягає в тому, що один пристрій використовує відразу кілька технологій. Найпопулярніші комбінації — ADSL + Ethernet або Ethernet + 3G. Вони мають додаткові порти і вбудовані модулі зв’язку.

Варто відзначити, що покупка універсального пристрою повинна бути виправдана. Наприклад, в процесі придбання домашнього маршрутизатора зовсім не обов’язково переплачуючи і підбирати гаджет з підтримкою декількох технологій. Якщо ваш провайдер надає пакетну передачу інформації Ethernet, яка є провідний, досить придбати відповідний роутер.

Універсальний роутер з різними технологіями

протоколи

Існує кілька основних протоколів Wi-Fi. До них відносять, перш за все:

  • L2TP;
  • PPPoE
  • PPTP.

Налаштування WAN протоколу

На сьогоднішній день сучасні моделі пристроїв підтримують всі основні протоколи передачі інформації. Хоча існують і винятки. Перед покупкою маршрутизатора ми рекомендуємо дізнатися технічні параметри, які використовує ваш провайдер, щоб зробити правильний вибір. Можна купувати роутер безпосередньо у постачальника послуг інтернету. Так ви будете впевнені, що пристрій підтримує всі необхідні параметри. До того ж, провайдери часто здійснюють якісну прошивку роутера для своїх клієнтів перед його установкою і налаштуванням.

Набір стандартів IEEE 802.11

На якість сигналу Wi-Fi істотно впливає швидкість проводового інтернету, яка надається провайдером і залежить від тарифного плану. Маршрутизатор знижує швидкість, заявлену постачальником послуг. З цієї причини, якщо вам необхідний високошвидкісний інтернет, підключіть кабель з роз’ємом RJ45 безпосередньо до комп’ютера або ноутбука. Якість сигналу також безпосередньо залежатиме від розташування роутера в квартирі або будинку. Будь-які перекриття (стіни, перегородки) знижують якість сигналу, зменшують радіус дії бездротової мережі. На швидкість впливають такі характеристики, як стандарт IEEE 802.11. У Російській Федерації та Україні сертифікованими є п’ять наборів стандартів IEEE 802.11.

Стандарт 802.11a є застарілим. Він має невелику швидкість передачі інформації — до 54 мегабайт в секунду і функціонує на частоті 2,4 ГГц. Безумовно, цей стандарт не подобається сучасним користувачам, яким необхідна висока швидкість передачі даних. 802.11b працює на тій же самій частоті, що і його попередник — 2, 4 ГГц. При цьому швидкість підвищилася до 11 мегабіт в секунду. Стандарт 802.11g характеризується збільшенням швидкості до 54 мегабіт в секунду.

Четвертий протокол — 802.11n — може передавати вже 600 мегабіт даних за секунду. При цьому пристрій самостійно вибирає робочу частоту — 2, 4 ГГц або 6 ГГц. Найсучасніший стандарт — 802.11aс. Він затверджений всього два роки тому — в січні 2014 року. Працює в діапазоні частот 5 ГГц. Головною перевагою цього стандарту є висока швидкість передачі даних, яка може коливатися від 433 мегабіт в секунду до 6, 77 гігабіт на секунду. При цьому такий бездротової стандарт характеризується низьким енергоспоживанням.

Всім користувачам Wi-Fi важливо розуміти, які параметри застосовує провайдер, що надає послуги проводового інтернету. При цьому варто відзначити, що роутер з характеристикою 802.11aс роздаватиме сигнал, для якого потрібно стандарт 802.11n. Причина полягає в тому, що дані стандарти мають зворотну сумісність.

протоколи шифрування

Від застосовуваного протоколу шифрування також залежить безпека використання Wi-Fi. Всього існує три протоколи. Так, протокол WEP є застарілим і не гарантує збереження інформації, оскільки легко зламуються. Протоколи WPA і WPA2 / PSK зламати набагато складніше, тому їх рекомендують застосовувати всі провайдери і фахівці в області налаштування бездротового інтернету. Варто відзначити, що WPA2 / PSK є поліпшеним варіантом WPA. При налаштуванні маршрутизатора бажано вибирати саме таку характеристику для безпечної роботи.

Шифрування безпеки мережі

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector