Як прошити або перепрошити GPS-навігатор Explay

Прошивка навігатора Explay потрібна, якщо пристрій не включається, або оригінальне ПО перестало функціонувати. Оновлення програмного забезпечення допоможе, якщо девайс гальмує або повільно завантажується. В інших випадках, краще не робити з пристроєм ніяких подібних маніпуляцій. Поки пристрій стабільно працює, не треба з ним експериментувати.

Змінити прошивку (Firmware) досить просто. Для цього не потрібно розбиратися в технічних особливостях навігатора Explay. Але якщо зробити щось неправильно, гаджет може прийти в непридатність. Тому перевстановлювати ПЗ тільки в крайньому випадку.

Прошивка GPS-навігатора Explay

перед прошивкою

Вам потрібен комп’ютер, USB-кабель, що входить в комплект поставки, і microSD карта (мінімум 2 Гб — розмір залежить від того, скільки пам’яті займає Firmware). Може знадобитися підключення до ПК.

Перед тим як перепрошити навігатор Explay, зробіть наступне:

 • Спробуйте повністю зарядити його, щоб акумулятор не сів під час оновлення ПЗ.
 • Дізнайтеся модель пристрою. Необов’язково шукати в інтернеті, чим відрізняється SLS7 від ND-51 — необхідна інформація є в інструкції на коробці, в якій знаходився девайс, і в його налаштуваннях.
 • Про всяк випадок, збережіть на іншому носії вже встановлену прошивку. Підключіть гаджет до ПК. Він визначиться, як зовнішній накопичувач. Скопіюйте всі файли з нього на комп’ютер. При переході на нову прошивку будуть стерті призначені для користувача дані, скинуті настройки і реєстрації навігаційних програм.
 • Подивіться, який серійний номер (або ліцензійний ключ) у програм навігатора. Це можна дізнатися в параметрах. Там повинно бути меню «Інформація про пристрій». Після завантаження Firmware ключ доведеться вводити заново.
 • Встановіть на ПК драйвери Explay Navigator. Вони повинні поставлятися разом з девайсом. Також їх можна знайти на сайті компанії-виробника або на профільних форумах.
 • Скачайте прошивку, яка підходить для вашого гаджета. Якщо у вас, наприклад, навігатор Explay SLS7, треба качати програми тільки для цієї моделі. Не існує «універсального» ПО, яке буде працювати на будь-якому пристрої. Firmware є на офіційному ресурсі фірми-виробника. Там же ви можете знайти детальну інструкції по установці. Потрібні утиліти можна знайти і в мережі у вільному доступі.
 • Зареєструйте навігатор на сайті Navitel. Для цього створіть акаунт, в спеціальному розділі вкажіть модель (Explay SLS7 або будь-яку іншу) і введіть ліцензійний ключ. Тоді в особистому кабінеті на вкладці «Завантажити» можна буде завантажити прошивку.

  Navitel - реєстрація навігатора

  Зареєструйте свій виріб, щоб завантажити актуальну прошивку

 • Величезна кількість Firmware для різних потреб є на сайті 4pda. Там до програм додаються описи, інструкції та поради. Ще буде корисний ресурс x-proshivki.

Прошивка через комп’ютер

Ось як прошити навігатор Explay, використовуючи комп’ютер:

 1. Відформатуйте девайс.
 2. Вимкніть його.
 3. Розпакуйте каталог з Firmware на ПК (її треба завантажити заздалегідь). Назва папки не повинно містити російських символів і пробілів.
 4. Приєднайте навігатор до комп’ютера за допомогою кабелю USB-microUSB. Якщо ви раніше не підключали прилад до ПК, будуть автоматично завантажені драйвери. Якщо система не знайде їх, можете вказати до них шлях.
 5. Зайдіть в директорію, в якій знаходиться прошивка, і запустіть інсталяцію (двічі клікніть на виконуваний exe-файл).
 6. Дотримуйтесь інструкцій майстра установки.
 7. Якщо не вийде, спробуйте зробити те ж саме, включивши девайс.

Для кожного пристрою є своя Firmware. Якщо ви спробуєте завантажити ПО, призначене для Explay SLS7, на навігатор моделі SLK5, нічого не вийде. І це в кращому випадку. Швидше за все, гаджет просто зламається.

Не варто встановлювати неофіційні програми, якщо ви не впевнені, що вони нормально працюють. Програми, розроблені користувачами-ентузіастами, бувають корисні. Але іноді таке ПО видає помилки. Навіть один «битий» файл може привести до проблем.

Прошивка через SD-карту

Ось як встановити прошивку на навігатор Explay SLS7 і інші моделі:

 1. Знадобиться «чиста» microSD. Її необхідно підключати до комп’ютера, тому потрібен «перехідник» microSD-SD і кардрідер (якщо немає слота для SD).
 2. Вставте карту в ПК.
 3. Зітріть з неї всю інформацію. Для цього клацніть по ній правою кнопкою миші і натисніть «Форматувати». У випадаючому списку «Файлова система» виберіть FAT і клікніть на «Почати». Процес може зайняти деякий час.

Після цього можна завантажувати програми на Explay.

 1. Вимкніть навігатор.
 2. Вставте в нього карту SD і знову ввімкніть.
 3. Пристрій повинен автоматично встановити ПО. Але іноді для цього треба натиснути певні клавіші. Це залежить від моделі (SLS7, CTS5, ND-41, Onliner і так далі). Детальні вказівки повинні бути в інструкції.
 4. Чи не перезавантажувати Explay, поки йде завантаження. У деяких випадках вона ніяк не відображається.
 5. Щоб пристрій забороняв розрядилося, підключіть його до мережі електроживлення. Це не повинно зайняти занадто багато часу. Батарея не встигне сісти. Але краще підстрахуватися.
 6. Після поновлення доведеться заново вводити ключі на програми.

калібрування

Прошивка Explay-девайса може «збити» параметри калібрування екрану. Ось як їх відновити:

 1. Затисніть лівий верхній кут дисплея.
 2. Або покладіть палець на середину монітора і одночасно утримуйте кнопку вимикання вправо.
 3. Через 30 секунд з’явиться меню калібрування — хрестик на білому тлі. У нього потрібно кілька разів «потрапити» стилусом.

Перепрошивка навігатора Explay допоможе, якщо з пристроєм якісь проблеми. Оновлення ПО підвищить його ефективність. Поставити нову Firmware досить легко. Але якщо девайс працює нормально, краще нічого не встановлювати заново.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector