Як правильно заряджати новий акумулятор смартфона

Біч будь-яких сучасних телефонів або планшетів — елементи живлення. Їх заряду ледве вистачає на добу, що турбує багатьох власників девайсів. Але часто ми самі псуємо батарейку на телефоні, тільки почавши їй користуватися. Частково тому, що не знаємо, як правильно заряджати новий акумулятор смартфона або іншого гаджета. Зробити це легко, проте не всі обізнані або ж нехтують цими правилами.

Всі ми краєм вуха чули, що є якийсь особливий спосіб зарядки в перший раз, щоб «розгойдати» батарею. Але все при цьому представляють різні способи. Для початку варто розібратися, які, взагалі, типи елементів живлення використовуються в гаджетах.

Lego iPhone зарядка

Часто при покупці нового смартфона постає питання: як правильно зарядити батарею?

види АКБ

нікелеві

Сьогодні це минуле століття особливо по відношенню до телефонів. А виною тому відразу кілька причин. По-перше, ресурсомісткість. Вона нижче, ніж у сучасних аналогів. А по-друге, вона додатково знижується за рахунок того, що ці елементи мають так званий ефект пам’яті. Досить кілька разів не зарядити новий акумулятор до кінця, і після цього ємність почне зменшуватися.

літієві

З назвою «Li-ion» стикалися практично всі. Саме такого типу стоять АКБ на ваших ноутбуках, мобільниках, планшетах. Мають вищу енергетичної ємністю в порівнянні з нікелевими, використовуються практично у всіх сучасних пристроях. Ефект пам’яті на літієвих енергетичних елементах практично не проявляється. Сьогодні це ідеальний акумулятор для телефону.

Літій іонна батарея

Найчастіше сучасні гаджети комплектуються літій-іонними акумуляторами

розгойдування

Розгін або розгойдування представляють собою особливий спосіб, як правильно зарядити батарею на смартфоні. Розгойдувати АКБ потрібно, щоб обійти цей самий ефект пам’яті.

«Однак навіщо тоді це робити, якщо літієві елементи живлення позбавлені такої недуги?» — запитаєте ви. Потім, що заряджати новий акумулятор телефону все одно варто іншим способом, оскільки це допоможе збільшити використовувану ємність навіть на сучасних батарейках. А також збільшити термін експлуатації. Ви ж не хочете через рік міняти АКБ на своєму мобільнику?

Те ж саме можна сказати і про калібрування. Знати треба не тільки, як розігнати акумулятор, але і як відкалібрувати. Вона дозволяє девайсу отримати доступ до всього обсягу енергії. Таким способом ви зможете максимально ефективно використовувати АКБ свого девайса.

Процес «розгону»

Отже, як розгойдати акумулятор смартфона? Робиться це і при покупці нової АКБ, і при покупці нового пристрою.

 1. Садимо батарею до нуля відсотків з того моменту, як почали нею користуватися.
 2. Заряджаємо до повних 100%. Рекомендується також подивитися в інструкції час зарядки девайса і протримати пристрій підключеним до мережі стільки ж, додавши ще пару годинок.
 3. Зробити це 3-4 рази.

Ось, насправді і весь процес, який покликаний «розгойдувати» батарею. Після цього фахівці не радять кожен раз розряджати її до нуля і тримати на дроті до сотні. Досить допускати залишок 15-20% для початку зарядки і закінчувати її, коли мобільник показує 80-90%.

калібрування

Процес менш значимий, але майстри також радять проводити його. Робити калібрування досить раз в один-два місяці. Відразу варто попередити: власники девайсів з вбудованими батареями позбавлені такого обов’язку.

 1. Перед тим як заряджати, садимо телефон повністю, щоб він сам відключився.

  Смартфон Нокіа повністю розряджений

  Перед початком калібрування слід посадити батарею в нуль

 2. Підключаємо до мережі, але в вимкненому стані.
 3. Витягуємо заряджений елемент живлення, чекаємо пару хвилин, потім вставляємо і знову заряджаємо до 100%. При цьому гаджет ми не включаємо.
 4. Робимо так кілька разів. До тих пір, коли відразу ж після повернення батареї на місце телефон не буде показувати 100%.

Таким чином ми «калібруємо» батарейку. Тобто, даємо мобільнику можливість використовувати всю її енергоємність.

Тепер ви знаєте, як правильно заряджати новий акумулятор смартфона. Це дозволить підвищити термін використання елемента живлення. А також розкриє максимальну енергоємність.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector