СМС від Megafon OFD з чеком — що це прийшло?

Повідомлення від мобільного оператора — звичайна справа в сучасному світі. Однак, останнім часом багато абонентів Мегафон стали отримувати дивні повідомлення, відправником яких вказано загадковий OFD. Що це за смс з чеком від Megafon OFD і чи варто переживати з цього приводу — розповімо в даній статті.

Що за повідомлення прийшло?

Уявімо ситуацію — ви отримуєте SMS з чеком на 1.000 рублів від невідомої організації Мегафон ОФД. Відразу ж починається паніка, адже ви нічого не оплачували, а гроші за щось «пішли в нікуди». В кінці повідомлення також вказано посилання на чек в електронному вигляді.

Насправді нічого страшного не сталося — ви всього лише отримали повідомлення про поповнення балансу телефону або карти за новою системою розрахунків в РФ. З 1 липня 2018 року Мегафон, як і всі інші мобільні оператори, зобов’язані повідомляти користувачів про здійснення платежу і перекладах усередині системи. Компанія своєчасно уклала договір з ОФД — новою системою контролю платежів та оповіщення.

Електронний-чек-від-Мегафон-ОФД
Електронний чек від Мегафон ОФД

До речі, ця опція буде вводиться у всіх операторів мобільного зв’язку. Наприклад, вже абонентам Йота вже приходять повідомлення від Yota OFD.

Що робити з отриманим чеком в смс?

Отриманий електронний чек — гарантія отримання платежу адресатом. Він може бути використаний в спірних ситуаціях для встановлення істини.

Не варто лякатися раптовості появи повідомлень — система повноцінно і повсюдно запрацювала недавно, з огляду на поправок в Законодавстві РФ. Надалі будьте готові до отримання чека при кожній операції всередині Мегафон.

Варто відзначити, що смс з чеком від Мегафон ОФД отримує власник номера телефону або пластикової карти, а не сам платник (в разі поповнення рахунку родичами, друзями, колегами).

Що таке Мегафон ОФД і як це працює?

Мегафон ОФД — новітня система обліку і контролю платежів в режимі онлайн, остаточно запущена після введення відповідного закону в силу. Простою мовою: ОФД або Оператор фіксальних даних — це посередник між юридичними особами і ФНС Росії.

Повна реалізація проекту передбачає підключення касових апаратів до системи після підписання всіх договорів між власником компанії і ОФД. Останні повинні пройти спеціальну атестацію, після чого потрапляють в список на офіційному сайті Федеральної Податкової Служби — www.nalog.ru.

Після дотримання всіх нюансів ОФД отримує повний контроль над угодами тієї чи іншої організації. Це стає можливим завдяки наступним механізмам:

  • На старті робочого дня касовий апарат передає відповідний сигнал ОФД за допомогою мережі інтернет.
  • З цього моменту кожна транзакція закінчується відправкою чека в базу ОФД, яка зберігає інформацію протягом 5 років.
  • По закінченню робочого дня додатково відправляється повний звіт про скоєних операціях.

Принцип-роботи-Мегафон-ОФД
Принцип роботи Мегафон ОФД

У разі втрати інтернет-з’єднання інформація накопичується в оффлайн-режимі і передається ОФД після усунення технічних неполадок.

У підсумку, система дозволяє власникам великого та середнього бізнесу прибрати зі свого робочого процесу постійну паперову тяганину — дані після обробки і аналізу передаються безпосередньо в податкову, а чеки відправляються кожного клієнта на мобільний телефон.

До речі, якщо ви хочете отримати більш детальну інформацію про платіж відразу після оплати, можете скористатися новим додатком від ФНС на Андроїд — Податки ФО. Досить відкрити його і навести камеру на QR-код виданого паперового чека.

Крім конкретних деталей платежу, автоматично надсилається копія чека на електронну пошту (необхідно прив’язати її заздалегідь).

Як відключити SMS від Мегафон ОФД?

Якщо ви з якоїсь причини не хочете отримувати чеки на мобільний або ж банально втомилися від них через постійні поповнень, можете скористатися одним з трьох швидких методів відключення:

  • Наберіть * 313 # і натисніть виклик. У меню, виберіть графу «Відключити».
  • Зайдіть в особистий кабінет і знайдіть розділ з переліком підключених послуг. Необхідна нам називається «SMS-чек» (можливий інший варіант, за аналогією). Просто відключаємо послугу, нічого більше робити не потрібно.
  • Відправляє смс зі словом «STOP» / «СТОП» на короткий номер 5013.

Кожен із запропонованих в інструкції варіантів безкоштовний, як і сама послуга (на випадок, якщо ви вирішили відключити її, щоб уникнути непотрібних витрат).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector