Прийшла смс Перевірка СІМ-карти з номера 2037 — що це

В останні місяці, багато абонентів Мегафон, Білайн, МТС і Теле2 стали отримувати дивні системні SMS з номера 2037 з текстом «Перевірка СІМ-карти. Збій ». Після цього повідомлення може пропасти зв’язок, мобільний інтернет, або відключиться опція обміну СМС / ММС. У статті ми детально розповімо, що означає така перевірка і для чого вона необхідна.

Що це за номер?

Повідомлення «Перевірка СІМ-карти» з короткого номера 2037 розсилається для персональної ідентифікації абонента. Якщо оператор має підозри, що SIM-карта не належить вам (сіра), то відсилається таке повідомлення з позначкою «Збій».

Приклад-перевірки-номера-від-Теле2
Приклад перевірки номера від Теле2

Вся справа в законі «Про зв’язок», який був прийнятий і регламентований в листопаді 2017, а з 1 червня 2018 року, вимоги вступили в силу. Всі ці заходи введені для боротьби з нелегальними продажами / використанням сірих SIM-карт, які, за грубими підрахунками, займають 20% від усієї кількості номерів. Під «сірими» варто розуміти ті карти, абоненти яких не ідентифіковані за паспортом і ПІБ.

На сьогоднішній день, оператори перевіряють свої бази і, за спеціальними алгоритмами, виявляють підозрілі номери. Після цього є кілька варіантів:

 • абоненту продзвонювати оператор (або бот) з пропозицією прийти в найближчий офіс і підтвердити свою особистість;
 • також можуть запропонувати відправити скани документів через особистий кабінет, на e-mail;
 • система автоматично відсилає повідомлення «Перевірка СІМ-карти», а абонент повинен зв’язатися з підтримкою;
 • оператор сам перевіряє абонента за наявними даними через портал ЕСІА, держпослуги.

  Закон-спрямований-на-викорінення-сірих-SIM-карт
  Закон спрямований на викорінення сірих SIM-карт

Крім цього, всіх торгують точки зобов’яжуть відсилати дані про продані картах мобільним операторам, щоб ті вносили їх в свої бази. Майте це на увазі при покупці.

Що буде, якщо не відправити дані?

У перші місяці оператори зв’язку лише промацують дану ситуацію і намагаються знайти оптимальний алгоритм виявлення сірих номерів. Саме тому ще немає масштабних блокувань номерів (це ж їхні гроші як-не-як). Але, згідно із законом «Про зв’язок», якщо абонент не уточнив свої дані за відведені 15 днів — його повинні відключити. Все по закону — судитися не допоможе.

До речі, дані зміни стосуються і стаціонарного зв’язку і навіть інтернету. Провайдери теж можуть перевірити ваші дані, якщо буде запит з поліції або Роскомнадзора.

Перевірка від Google

Таку ж «законну» перевірку виконує і Google, перевіряючи прив’язку Андроїд до номерів. У багатьох в повідомленнях є посилання на довідкову від Google — goo.gl/LHCS9W. Обов’язково пройдіть по ній і виконайте всі зазначені там кроки. Якщо у вас з СІМ-кой все в порядку, а меседжі з номера 2037 продовжують йти — відішліть на 4424 смс-ку з текстом «OFF 2037» (актуально для МТС).

Хто ще дзвонив з номера 2037?

Все просто, вам дзвонили (відправляли смс) з номера 2037, так як він є основним сервісним. З нього також можуть приходити повідомлення про активацію підписок, або сповіщення про баланс / списання.

Якщо ви зіткнулися зі списанням коштів з-за номери 2037, то, швидше за все, ви активували підписку. Ось що потрібно зробити:

 1. Відкрийте особистий кабінет і перевірте списки активних підписок, звертаючи особливу увагу на розваги і контент доступ. Вимикайте все зайве.
 2. Обов’язково перевірте ваш смартфон на наявність зловредів. Віруси можуть відсилати дорогі СМС / ММС, за вас активувати підписки, красти дані телефонної книги.
 3. Продзвоните в підтримку — проконсультуйтеся, нехай оператор перевірить вашу деталізацію і виявить причину списання.

висновок

Тепер ви в курсі того, що означають повідомлення «Перевірка СІМ-карти. Збій »з короткого номера 2037 і що потрібно робити. Важливо! Якщо ви так і не зрозуміли, хто телефонував з 2037, або вважаєте що це шахрайська схема — продзвоните в підтримку. Поцікавтеся у оператора, чи йде перевірка в даний момент по вашому регіону. У зв’язку з законами «Про зв’язок» та «Яровий» — краще приведіть всі свої документи і особисті кабінети в порядок.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector