Скільки трафіку їсть Ватсап в різних режимах, як це підрахувати

Популярний месенджер WhatsApp, встановлений на мільйонах мобільних пристроїв у користувачів у всіх країнах світу, використовує для передачі інформації інтернет, а не телефонні мережі. Але навіть якщо б він умів з’єднуватися через телефонні канали, проте виникає виправданий питання: скільки ж трафіку витрачає Ватсап. Поговоримо про те, наскільки дорого його використовувати.

Ілюстрація на тему Скільки трафіку їсть Ватсап в різних режимах, як це підрахувати

Скільки трафіку споживає Ватсап

Відповісти однозначно на це питання не представляється можливим. Видів даних, які обробляє Ватсап, не один і не два, і вони мають різний «вагу». Хоча зрозуміло, що найбільше доступну смугу пропускання забиває передача відеофайлів або навіть безперервний стрім, а найменше — обмін короткими повідомленнями в чаті. І співвідношення різних видів зв’язку у всіх індивідуальне. Комусь достатньо пару раз в день зайти в свій аккаунт і перекинутися з кимось кількома фразами, а хтось віддає перевагу безперервно стрім в HD-якості все навколо. Зрозуміло, що і витрата буде абсолютно різний.

Враховуйте ще і те, що WhatsApp, як і інші подібні програми, зазвичай знаходиться постійно у включеному стані. Якщо смартфон при цьому в зоні дії відкритої мережі з виходом в інтернет, Ватсап самостійно починає спілкуватися зі своїми серверами. А коли ви виходите з зоною доступу, ця передача припиняється.

Все це призводить до того, що сказати абсолютно точно, скільки трафіку «з’їв» Ватсап сьогодні або вчора, дуже складно.

Ілюстрація на тему Скільки трафіку їсть Ватсап в різних режимах, як це підрахувати

Витрата трафіку на дзвінки

Можна поставити питання по-іншому. Наприклад: «Скільки трафіку витрачає WhatsApp на одну хвилину голосового дзвінка?» Це можна сказати вже більш-менш точно. З практики відомо, що одна хвилина розмови буде «важити» від 1 до 1,3 мегабайт. З цієї цифри і слід виходити при підрахунках. Зіставте ваші тарифи на мобільні дзвінки і на інтернет, і зробіть висновок, що і наскільки вигідніше.

І при цьому, звичайно, потрібно мати на увазі, що якщо ви постійно в зоні дії безкоштовного Wi-Fi, то для вас взагалі будь-який вид трафіку WhatsApp буде безкоштовним!

Як підрахувати витрата трафіку в WhatsApp

У будь-якій операційній системі є вбудовані засоби вимірювання витрати трафіку. Залежно від модифікації, ці інструменти розташовані в різних місцях, наприклад, «Налаштування — Інтернет-трафік» або «Налаштування — Використання даних». Так чи інакше, штатні засоби ОС зазвичай дозволяють побачити, скільки трафіку «з’їло» ту чи іншу програму за різні проміжки часу. Ви можете знайти в цьому списку WhatsApp і перевірити, наскільки ви балакучі.

Ілюстрація на тему Скільки трафіку їсть Ватсап в різних режимах, як це підрахувати

Якщо вам недостатньо загальної інформації, і ви хочете точної деталізації, можна для цієї мети скористатися сторонніми програмами.

наприклад, My Data Manager — одне з типових програм такого роду, доступне на Google Play. Дозволяє стежити за витратою трафіку Wi-Fi і мобільних даних як в домашньому регіоні, так і в роумінгу, налаштовувати оповіщення про можливі перевитрати понад встановлені ліміти. Можна завжди бачити, скільки хвилин або текстових повідомлень залишилося в установленому тарифному плані. Є спеціальний віджет, який буде завжди активний на робочому столі. Він дозволяє одним поглядом оцінити загальний витрата, не відкриваючи ніяких додатків. Ви можете керувати відразу декількома пристроями, відстежувати статистику за різні періоди, і так далі.

Подібних програм для контролю трафіку відомо кілька десятків, і ви зможете знайти для себе відповідне рішення.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector