Що таке Вписка на молодіжному сленгу

Молодіжний сленг рясніє різними фразеологізмами, зрозумілими лише підліткам, молоді та деяким «присвяченим» в даний сленг дорослим. Серед всього багатства подібних виразів часто можна зустріти слово «вписка», згадується в контексті будь-якої молодіжної тусовки. При цьому для непосвячених таке слово виглядає «білим шумом», і слухач часом марно намагається здогадатися, що ж говорить має на увазі. У нашій статті ми постараємося трохи відкрити завісу, і розповімо, що ж таке Вписка на сучасному молодіжному сленгу. А також яке багатство його змісту.

Передісторія появи молодіжного терміна

Як відомо, підліткова культура — це, перш за все, бунт. Бунт проти влади, бунт проти дорослих, бунт проти усталених норм і правил, утвердження своєї індивідуальності, яскравості та неповторності. І не дивно, що багато слів (в тому числі «вписка») в лексиці підлітків були запозичені від популярного соціального руху, що виступає за максимальну свободу особистості, свободу від нав’язаних суспільством стереотипів і обмежень. Такий рух носило назву «хіпі», і було особливо популярно в 60-70 роки як у нас, так і за кордоном.

рух хіпі

Рух хіпі було дуже популярно в 60-70х роках минулого століття

Люди старшого віку, які народилися в СРСР ще в 40-60-і роки, напевно пам’ятають хлопців і дівчат з довгими кошлатими волоссям, в дивній для тих часів одязі, що не мають певного заняття і часто хаотично кочують по країні.

хіпі

Ті самі хіпі …

Оскільки постійно потрібно було десь ночувати, такі хіпі часто шукали притулку на ніч, де можна було б тимчасово «вписатися» до господаря житла. Звідси і стався популярний у молоді термін «вписка». Він означає молодіжним сленгом тимчасове житло, де хіпі міг би знайти для себе ліжко на нічліг.

Читайте також: що таке ИЗИ.

Що значить «вписка» на сучасному сленгу?

Сьогодні ж термін «вписка» дещо змінив свій формат. І нині під ним розуміється вечірка у кого-то з підлітків, де можна яскраво і весело провести час в компанії таких же хлопців. Зазвичай на вписки відсутні дорослі, є спиртне, і ви можете потусити, випити баночку пива (і не тільки). А також подивитися фільм, потанцювати, і навіть усамітнитися з сподобалася дівчиною.

вписка відпочинок

«Вписка» дозволяє класно відпочити і розслабитися

Особливості вписки наступні:

 • Зазвичай вписка проходить з ночівлею. Хлопці зависають там з вечора і до самого ранку. Деякі види впісок можуть тривати цілодобово безперервно;

  ночівля

  Ночівля на вписки може виглядати так

 • Веселий характер. Молодь збирається потусуватися і відпочити, а не забивати свій мозок роздумами про атомній фізиці;

  відпочинок

  На вписку хлопці приходять відпочивати

 • Наявність дівчат. Дівчата на вписки вітаються, адже їх присутність робить тусу веселіше, з можливими приємним продовженням;
 • Повага до житла і господареві. Непристойно без попиту брати речі, непристойно самому вибрати місце для ночівлі в будинку, непристойно запрошувати когось на вписку самому, непристойно використовувати ванну на тривалий час. На все це потрібна згода господаря житла.

При цьому вписки мають різні форми, які характеризуються особливою формою і настроєм. Які вони? Розповімо нижче.

Які існують види впісок

Після того, як ми розібралися, що ж означає вписка на молодіжному мовою, розглянемо які бувають види таких тусовок.

ВідиОсобенності
ЛегіонСпочатку даний вид вписки мав на увазі, що таку її відвідували хлопці, що запрошують на неї незнайомих дівчат. Тепер же під «легіоном» розуміється вечірка, на яку просто приходять потусити знайомі люди.
ФлетЗ англійської цей термін перекладається як «квартира». Під впискою-Флет розуміється збір знайомих між собою людей з метою зайнятися улюбленою справою.
Підводний човенТака вписка представляє повну ізоляцію від зовнішнього світу на якийсь час. Двері замикаються, нікого не випускають, користуватися телефоном і Інтернетом заборонено. Тут тільки учасники «підводного човна», більше нікого.
На стороніРозуміється вписка з незнайомими людьми десь в незнайомому місці, з непередбачуваними наслідками.
Road party (дорожня вечірка)Зазвичай означає тусовку під час якого-небудь подорожі.
Hustle (тиснява)Така вписка проводиться з великою кількістю народу. Відмінна можливість завести нових друзів.
Вписка-сосискаЗазвичай означає невдалу вечірку, на яку були запрошені дівчата, які так і не прийшли.

туса

Вписка — це просто можливість потусити з приємними знайомими

Де і як знайти молодіжну тусовку

Зазвичай на вписку запрошує її господар. Оскільки тусовка в більшості випадків має закритий характер, то інформація про неї не розголошується, а запрошені на неї хлопці тримають її місце і час в секреті. У деяких випадках для походу на вписку потрібно отримати перепустку, виконавши ту чи іншу дію, регламентоване господарем вписки.

В інших же випадках запрошення на вписку мають публічний характер, і розсилаються через соціальні мережі, месенджери, знайомих і інші форми поширення інформації. При цьому такі публічні вечірки часто мають масовий характер, і для них потрібна простора квартира або особняк.

Це цікаво: що таке censored.

висновок

У нашій статті ми розібрали, що ж таке вписка на сучасному молодіжному сленгу. А також які є види тусовок, і як на неї потрапити. Врахуйте, що не дивлячись на формальний характер таких вечірок, вони мають доброзичливу спрямованість і регламентовані деякими негласними правилами. Умисне порушення останніх може зіпсувати вписку, і вас перестануть туди запрошувати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector