Один навушник не працює як полагодити?

Багато хто з нас користуються навушниками. Вони дозволяють не заважати оточуючим гучним звуком, і одночасно насолоджуватися улюбленими мелодіями, де б ми не були — на роботі і вдома, на прогулянці, в подорожі і інших місцях. Але приходить час, коли один з вкладишів виходить з ладу. І все, що нам залишається — це слухати улюблені треки на останньому робочому пристрої. Але не поспішайте йти в ремонт. Є способи виправити виниклу проблему. Розберемо, що робити, якщо один з навушників чомусь не працює, і розберемо, яким чином їх можна полагодити.

Що необхідно зробити в першу чергу, щоб полагодити навушник

Якщо звук в одному з навушників не чутний або регулярно пропадає (хрипить), то насамперед необхідно діагностувати причину виниклої проблеми. Спочатку необхідно визначити, чи винні в цьому самі навушники, або все ж причина в пристрої, до якого навушники підключені (телефон, комп’ютер, приставка та ін.).

Для цього підключіть вкладиші до іншій працюючій пристрою, і перевірте якість відтвореного звуку. Якщо «поламані» навушники працюють нормально, то це означає, що причина проблеми лежить не в них, а в телефоні, ПК та інших пристроях. Для більшої впевненості підключіть до вашого телефону (ПК) інші навушники. Якщо звук в одному з них також відсутній, тоді це точно проблема базового пристрою, який потрібно полагодити.

Якщо ж на іншому пристрої один з навушників також не працює, значить необхідно переходити до подальшої ідентифікації проблеми і її вирішення.

Читайте також: Як правильно одягати і вставляти навушники.

Базові дії, якщо один навушник не працює

При ідентифікації проблеми, коли один з вкладишів перестає працювати, зверніть увагу на наступне:

Що потрібно перевірити: Пояснення:
Перевірте баланс ваших навушників.Якщо ви використовуєте навушники з ПК, перевірте настройку балансу сторін динаміків з метою переконатися, що баланс не встановлено тільки вправо або тільки вліво.
Перевірте, чи не є відтворений вами трек монофонічним.Монофонічні доріжки можуть використовувати тільки один динамік навушників (правий або лівий), на іншому звук може бути відсутнім як такий.
Вимкніть-включите навушники.І переконайтеся, що проблема залишилася або зникла.
Вимкніть і підключіть Блютуз на вашому телефоні (ПК) якщо ви використовуєте бездротові пристрої.Спробуйте відтворити аудіофайл і переконайтеся, що питання залишається невирішеним.
Вставте до кінця в аудіороз’єм штекер навушників.У деяких випадках не щільно підключений штекер може бути причиною, чому звук в одному з навушників не чутний. Можна відключити і підключити один штекер звукового кабелю в гніздо кілька разів. Часто це може вирішити проблему забитого брудом і пилом гнізда. Подібне багаторазове включення-виключення дозволить очистити внутрішні контакти роз’єму від забруднення.
Виконайте скидання налаштувань бездротових навушників.Це може вирішити проблему, викликану через неправильне утворення пари вкладишів з телефоном.

Це може бути корисним: Як правильно заряджати бездротові навушники.

Перевірка звукових драйверів

У деяких випадках базовий драйвер звукової системи може застаріти або працювати некоректно. Рекомендуємо перевстановити драйвера вашої аудіокарти на ПК, а також драйвера самих навушників, якщо один з них не працює.

оновлення драйвера
Оновлення ваш звуковий драйвер

В останньому випадку перейдіть на сайт виробника вашого пристрою, знайдіть там розділ драйверів. Скачайте і встановіть драйвера саме під вашу модель навушників.

Пошук обриву в провідних навушниках

Якщо у вас не видає звук один з провідних навушників, тоді використовуйте наступний варіант пошуку місця обриву. Підключіть навушники до вашого телефону (ПК), запустіть на них відтворення музики. І починайте послідовно м’яти пальцями провід починаючи від штекера до проблемного навушника. Коли в динаміці непрацюючого навушника з’являться будь-який звук (тріск), відзначте цю ділянку проводу маркером. Зазвичай ця ділянка є проблемним, і саме на ньому є обрив проводу.

Найчастіше виникає обрив біля входу кабелю в штекер, біля входу кабелю в динаміки і розгалуження на перемичці.

Також може бути обрив в самому одному навушнику, коли один кінець дроту просто відірвався від контакту, тому він не працює і вимагає ремонту.

Провід навушника відірвався
У деяких випадках провід навушника може обірватися від контакту

Далі необхідно буде видалити проблемну ділянку кабелю і запаяти кінці залишився дроти між собою.

Видалення проблемної ділянки кабелю
Видаліть проблемну ділянку кабелю навушників

Виконання пайки, коли один вкладиш не працює

Якщо провід обірвався прямо біля штекера і вкладиша, буде краще його відрізати. Наприклад, якщо кабель обірвався біля одного навушника, буде необхідно розібрати навушник. Потім отпаять від нього обірвався шматок кабелю, після чого відрізати пошкоджену частину кабелю. Що залишився край цілого кабелю необхідно зачистити, залудити мідну жилу оловом з флюсом, і припаяти до контактів динаміка. Тим самим вийде полагодити пристрій.

Пайка
Неушкоджені частини дроти потрібно буде запаяти

Ту ж операцію виконує зі штекером, якщо обрив стався прямо біля штекера.

Обрив проводу біля штекера навушників
В цьому випадку обрив стався прямо біля штекера

Яким чином полагодити навушник, якщо пошкоджену ділянку виявився посередині

Якщо провід обірвався де-небудь посередині, місце розриву буде необхідно розрізати ножем. Потім зняти верхню ізоляцію (обплетення), і звільнити три жили довжиною приблизно 3 см для зручного виконання пайки. Оскільки жили мають покриття різного кольору, переплутати їх не можна. Всі жили потрібно припаяти відповідно до їх квітами, з’єднавши між собою решту цілі частини кабелю. Зачищені кінці прогрівають паяльником і лудять флюсом і оловом.

Обробка кінців кабелю навушників
Обробіть кінці кабелю і запаяти їх

На кожну припаяну жилу надягають термоусадочну трубку, прогрівають феном або іншим зручніше інструментом, і обжимають. Щоб уникнути розриву з’єднання його підсилюють товстою ниткою, обв’язавши разом три жили.

Провід обмотані товстою ниткою
Припаяні дроти буде краще обмотати товстою ниткою

На отриманий бандаж краще надягти термоусадочну трубку з метою надати роботі естетичний вигляд.

Термотрубкі на дроті
З термотрубкі це буде виглядати естетично

Проблема з мембраною одного вкладиша

Мембрана динаміка у вигляді тонкої пластинки може бути пошкоджена, через що звук в проблемному навушнику може пропасти. Якщо мембрана деформована, тоді акуратно пальцями розігніть її, надавши їй первісний вигляд.

мембрана навушників
У деяких випадках мембрана навушників може бути пошкоджена

Якщо мембрана лопнула, то відновити функціонал навушників ви не зможете. Доведеться задуматися про покупку нового пристрою

Читайте також: не працює один навушник JBL — що робити.

висновок

Вище ми розглянули причини, чому не працює один з ваших навушників, і яким чином його можна полагодити. Використовуйте перераховані нами поради, що дозволяють ідентифікувати поломку. А потім і відновити функціонал ваших вкладишів за допомогою описаних нами способів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector