Що таке Android Instant Apps і як цим користуватися

Розвиток технологій за останні роки значно розширило можливості смартфонів, і розробки компанії Google з кожним оновленням Android радують користувачів не тільки поліпшеннями, а й новими опціями. Починаючи з версії ОС Android 6.0, в функціоналі системи з’явилася можливість застосування функції Instant Apps. Інноваційне рішення Гугл у вигляді вбудованого в систему інструменту робить роботу з Play Market набагато комфортніше, до того ж вирішує проблему нестачі пам’яті на пристрої, що іноді є ключовим моментом при роботі з додатками на смартфоні.

Що таке Android Instant Apps і як цим користуватися

Використання функції миттєвого запуску.

Що це таке

Багато вже чули про вихід у світ Instant Apps і навіть знають, що це. Технологія була представлена ​​компанією Google в 2016 році, а з наступного року в магазині додатків почали з’являтися продукти, що підтримують опцію, і за це весь час користувачі змогли оцінити зручність її застосування. Звичайно, далеко не кожен знає, що це за програма і чим вона корисна, тому розглянемо докладніше, що собою являє Instant Apps.

Функція дозволяє протестувати додаток з Google Play Market без його установки, скачавши всього лише невеликий файл. Пам’ять пристрою не безмежна, до того ж не всі програми можна перемістити на SD-карту, тому іноді навіть доводиться видаляти встановлене додаток, щоб завантажити нове і ще не факт, що воно дійсно необхідно. Якщо продукт не сподобався, не завжди його просто видалити, багато хто з них залишають за собою купу хвостів, пускаючи коріння в системі, тому для повного видалення пакета і компонентів, які йдуть в навантаження, часто потрібен спеціальний софт. З Instant Apps ця проблема вирішена. Тепер, щоб оцінити ПО з усіма його можливостями не потрібно при цьому завантажувати додаток на смартфон, займаючи пам’ять пристрою. Протестувавши програму або гру, користувач зможе вирішити для себе, чи потрібно встановлювати повну версію продукту.

У перекладі Instant Apps звучить як «додатки з миттєвим запуском». Завдяки технології ви істотно заощадите час і змогу вберегти себе від непотрібних дій по установці і видаленню софта, в тому випадку, якщо продукт не припав до душі. Поки не всі програми підтримують опцію, адже впровадження Instant Apps в кожне конкретне ПО залежить від його розробників. Так, при наявності підтримки функції на сторінці додатка в магазині Google Play Market ви побачите кнопку «Спробувати» поруч зі знайомою «Встановити», що означає можливість протестувати софт до установки. Натисканням цієї кнопки скачується маленький файл з демонстраційною версією продукту, який буде видалений після виходу з програми.

Що таке Instant Apps

Переваги та недоліки технології

Не всі функціональні можливості Android припадають до смаку користувачам. Як і будь-яке програмне рішення, Instant Apps теж має і достоїнства, і недоліки, тому для більш чіткого уявлення про інструмент розглянемо позитивні і негативні сторони нового сервісу від Google.

плюси

 • Маленький обсяг пам’яті, необхідний для завантаження софта з Instant Apps;
 • Впровадження опції в магазині додатків Play Market, що дозволяє легко скористатися сервісом;
 • Висока швидкість завантаження файлів;
 • Опцію підтримує велику кількість девайсів, які працюють на ОС Android;
 • Економія ресурсів пристрою, адже функція дозволяє оцінити додаток, без скачування його повну версію;
 • Можливість ділитися вподобаним софтом шляхом написати листа користувачу скопійованої посилання;
 • Крім завантаження демонстраційних версій ПЗ, існує можливість перегляду веб-версій сайтів.

мінуси

 • Підтримка функції не здійснюється старими версіями Android;
 • На даний момент додатків з підтримкою технології не так багато. Справа в тому, що розробник повинен сам технічно реалізувати опцію в своєму продукті і на практиці це відбувається не дуже активно;
 • Опція Instant Apps автоматично впроваджується і оновлюється, що не подобається багатьом користувачам і сприймається як нав’язування, хоча Google вважає такі дії зі свого боку нормою.

Як використовувати Instant Apps

Функція Instant Apps є стандартною для Android і активна за замовчуванням, але якщо пристроєм вона підтримується, а з якоїсь причини не включена, то зробити це просто:

 • Налаштуйте пристрій переходимо до розділу Google;
 • Вибираємо пункт «Додатки з миттєвим запуском» і перетягуємо повзунок в активне положення.

Активація Instant Apps

Функція активована і у вас тепер є можливість скористатися нею. Для цього необхідно виконати наступні дії:

 • Переходимо в магазин додатків Play Market, знаходимо цікавий софт;
 • На сторінці додатка, що підтримує функцію, бачимо дві кнопки «Спробувати» і «Встановити». Щоб побачити оглядову версію програми натискаємо першу;
 • Коли пробний файл буде завантажений, система повідомить вас про це;
 • Ознайомившись з призначеним для користувача угодою, тиснемо «Продовжити»;
 • Після закінчення завантаження демонстраційна версія програми відразу запуститься;
 • Ви зможете оцінити деякі можливості софта, закладені розробником в пробної версії, і якщо продукт припав до смаку, то можна його скачати з Google Play натисканням на відповідну кнопку;
 • Після скачування повної версії будуть доступні всі можливості програми.

Як використовувати Instant Apps

Додатків, що підтримують деморежім поки небагато, але популярність Instant Apps росте, і відомі розробники починають впроваджувати функцію в свої продукти. Дізнатися, який софт можна попередньо оцінити за допомогою опції просто — на його сторінці крім кнопки скачування є кнопка «Спробувати».

Як видалити або відключити

Як було сказано вище, Instant Apps постійно оновлюється, що з одного боку навіть добре, але не завжди до вподоби користувачам. Не всім подобатися, що ПЗ не питає власника пристрою чи потрібно йому оновлення чи ні. Встановити заборону на виконання автоматичних оновлень не вийде, як і видалити службу, але ви можете відключити Instant Apps в телефоні. Процедура буде обернена активації функції:

 • Переходимо до налаштувань пристрою;
 • Вибираємо Google;
 • У графі «Додатки з миттєвим запуском» деактивувавши функцію шляхом перетягування повзунка в положення виключення.

При наявності бажання повністю позбудеться від Instant Apps, як і у випадку з іншими стандартними службами Google, для цього вам будуть потрібні root-права. Тільки при відкритті рут-доступу ви отримуєте можливість видаляти будь-які системні компоненти на свій розсуд.

Деактивация Instant Apps

Додатки з підтримкою миттєвого запуску

Якщо ви бажаєте скористатися опцією, але не знаєте, де знайти софт, що підтримує Instant Apps, — загляньте в магазин Google Play. Тут вже з’явився новий спеціальний розділ «Миттєвий запуск», в якому зібрані додатки, які мають цю функцію. Користувачі пристроїв, що працюють на Android Marshmallow і версіях новіше, зможуть оцінити ПО без скачування його в пам’ять девайса. До речі, інструмент дуже корисний у разі сумнівів щодо купівлі платного софта, оскільки демоверсія дозволить зрозуміти, чи варто витрачати кошти на додаток. Так, ви зможете заощадити не тільки час і ресурси пристрою, але і власні кошти.

Додатки з Миттєвим запуском

Переваги використання технології значно переважують наявні мінуси, до того ж все більше розробників впроваджують інструмент в свої продукти, так що перелік ПЗ в розділі швидкого запуску в магазині додатків незабаром значно збільшиться.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector