Як запустити гри на Linux

Багатьох користувачів, що бажають перейти зі старого доброго Windows на Linux, цікавить одне питання: чи можна грати в ігри на ПК, який працює під керуванням цієї ОС? Дійсно, деякі програми запустити під Ubuntu не вдається взагалі, або ж для цього потрібно проробляти додаткові маніпуляції. Як же запустити гри для Linux? Давайте розберемося в питанні детальніше.

Запуск ігор на Linux

Windows-ігри і додатки запустити на Ubuntu непросто

Чи існують гри для Linux?

Звичайно, вони існують. Ця операційна система, на думку багатьох людей, створена виключно для програмування в командному рядку. Однак в Лінукс-системах можна запустити додаток, включити фільм або аудіозапис улюбленої групи. Проблема полягає в тому, що тут йдуть далеко не всі утиліти, що і на Windows.

На жаль, менше двох відсотків частки ринку настільних додатків відводиться засобам для Linux. Така статистика спонукає розробників зосередитися на версіях для інших систем. Нарешті, знайдені методи, які дозволяють запустити процес на потрібної ОС.

Вибір додатків для Linux

типи

Всі ігри для Linux можна умовно розділити на такі типи:

  • консольні;
  • програми Windows;
  • нативні (підтримуються тут офіційно);
  • браузерні.

Якщо говорити про нативних програмах, то скачати їх можна без особливих зусиль, адже система підтримує їх роботу офіційно. Фахівці рекомендують спочатку пошукати в репозиторії дистрибутива. Наприклад, у Mint і Ubuntu є власний розділ ігор. Якщо цього виявилося недостатньо, спробуйте пошукати на таких ресурсах, як Steam, GOG.com, Penguspy, Game Datavase. Це великі колекції розробок для потрібної ОС, серед яких ви обов’язково знайдете щось цікаве.

Колекції розробок на Steam

Важливо підкреслити, що «рідні» програми для цієї системи зазвичай надаються у вигляді архівів, всередині яких знаходиться вихідний код. Установка являє собою процес розпакування архіву в домашню папку.

Ця ОС відрізняється ще й тим, що одна і та ж збірка підходить далеко не для кожного дистрибутива. Існують різні типи пакетів, при цьому для Ubuntu потрібно качати deb-пакети з грою, для інших дистрибутивів — rpm.

Завантаження deb-пакетів для установки

Про браузерних іграх говорити довго не потрібно, адже їх знають всі. Щоб запустити такі програми, досить обзавестися будь-яким браузером. У цьому випадку операційна система не має ніякого значення, а значить, вони будуть запускатися і в Ubuntu.

Цікавою особливістю цієї ОС є консольні додатки для Linux. Щоб грати в них, досить вписати певну команду через термінал (для Ubuntu підійде поєднання клавіш Ctrl + Alt + T), Програми тут трохи примітивні, але чудово підійдуть, щоб відволіктися від рутинної роботи на кілька хвилин.

Консольні ігри для Ubuntu

Найбільший інтерес у користувачів викликає пункт, де йдеться про програми для Windows. Як же їх запустити?

Програми для Windows

У гри для Linux люблять грати навіть програмісти, тому вони розробили безліч способів, за допомогою яких можна вирішити питання несумісності програм для двох різних систем. Це розробки під назвою PlayOnLinux, Wine і CrossOver.

Почати необхідно з Wine, адже цей інструмент являє собою якусь прошарок між двома ОС, яка забезпечує сумісність. Скориставшись цією програмою, вам вдасться запустити будь-яку утиліту, яка до цього призначалася для Windows.

Робота програми Wine

В Ubuntu установка Wine займає лічені секунди, цей ресурс доступний в офіційному репозиторії. Крім того, існує велика база утиліт, які підтримуються цією розробкою.

Якщо говорити про інших виробах, які ми згадували вище, то це поліпшені варіації Wine. Наприклад, CrossOver пропонує ще й професійну технічну підтримку. Зворотною стороною медалі є його вартість: на відміну від Wine, щоб отримати гри для Linux через неї, доведеться заплатити гроші.

PlayOnLinux безкоштовний, і теж розроблений на базі Wine. Головним плюсом цієї розробки називають графічний інтерфейс, завдяки якому користувачам стало набагато зручніше його використовувати.

Установка програм через PlayOnLinux

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector