Як перевірити MacBook на віруси

Шкідливі програми для комп’ютерів Apple переживали свій кращий період в середині 2010 років. З початку 90-х з’явилися лічені утиліти, здатні завдати шкоди «найстійкішим до вірусів» комп’ютерів. Незважаючи на малий охоплення, їх творці зуміли чимало потурбувати користувачів макбуков. Часто програми такого штибу, створені умільцями, викрадали дані кредитних карт користувачів. Але зустрічалися і жартівливі додатки, просто виводять на екран зображення.

Перевірка ПК з Mac OS на зараження

Навіть комп’ютери на базі Mac OS вимагають захисту від вірусного зараження.

Сьогодні найпоширеніше шкідливе ПО б’є по браузерам. Це не віруси як такі — скоріше, нав’язлива реклама, яка агресивно впроваджується в окремі програми. Але ніхто не застрахований від виходу чергового серйозного шпигунського модуля. Саме тому в середовищі «яблучників» після бурхливих обговорень і дій великих компаній почали з’являтися повноцінні антивіруси.

Потенційні загрози для macOS

Серед недавніх можна відзначити такі віруси:

 1. Це так званий буткіт. Він впроваджується навіть не в саму ОС, а в EFI, отримуючи повний контроль над системою і всіма запущеними програмами. Якщо видалити операційну систему, Тандерстрайк продовжить «жити» на комп’ютері. Видалити вірус дуже проблематично. Набагато легше попередити зараження.
 2. Якщо заражений ваш ноутбук, має сенс перевірити і інші сумісні пристрої. Припустимо, WireLurker може передаватися через USB на пристрої від Apple. Через Макбук копіюється шкідливий код, який дозволяє зловмисникам відправляти повідомлення через телефон, переглядати адресну книгу і робити інші капості.
 3. Thunderstike 2 недавно викликав справжню паніку серед любителів macOS. Ця програма-вандал може передавати себе буквально за всіма існуючими каналам зв’язку. Від діяльності цього шкідливого ПО постраждали навіть співробітники Apple. Уразливість, яка використовується програмою, до сих пір не була закрита. Друга версія Тандерстрайк відома з серпня 2016 року. Thunderstike 2

профілактика загроз

Щоб убезпечити Macbook від вірусів, потрібно перевірити, щоб окремі функції:

 1. Якщо вимкнено автоматичне оновлення системи — терміново включити його. Еппл приділяє багато уваги «заплатки», роблячи роботу безпечніше з кожним апдейтом.
 2. Використовуйте для повсякденної роботи обліковий запис без повних прав (запис звичайного користувача).
 3. Технологія FileVault допоможе вам зашифрувати дані на жорсткому диску або SSD. Це буде корисно, якщо пристрій вкрадуть. FileVault
 4. Регулярно використовуйте Менеджер паролів. «Зв’язка ключів» дозволить безпечно зберігати всі паролі на комп’ютері за допомогою єдиного майстер-ключа. Його запит попередить вас, якщо шкідливий код буде запущений.
 5. Забороняється відключати файрвол в операційній системі. Регулярно перевіряйте його роботу.

Навіть усі ці дії не вбережуть ПК від шкідливого коду в мережі. Не забувайте іноді перевірити себе. Якщо ви бачите в браузері такі повідомлення, як:

«Дане вкладення містить виконуваний код. Запустити? »

або

«Програма намагається отримати доступ до системних файлів. Дозволити? »

Сміливо відхиляйте їх, натиснувши «Ні». Висока комп’ютерна грамотність допоможе вам уникнути елементарних помилок в роботі.

ВАЖЛИВО. Небезпеку можуть представляти і так звані псевдоантівіруси. Чи чули ви раніше назва виробника програми? Чи довіряєте ви йому? Якщо немає, ні в якому разі не користуйтеся антивірусним ПЗ.

Послуги з видалення небезпечних програм і файлів

Техніка Еппл досить дорога. Але перевірити її на наявність загроз і почистити файлову систему від «ворожих» файлів можна безкоштовно.

 1. Широко поширений безкоштовний антивірус. Має систему захисту з двома рівнями — для файлів на жорстких дисках і для інтернету. Програма йде в ногу з часом, тому має багато прихильників.
 2. Простакуватий, зате зрозумілий і ефективний софт. Гідно справляється зі своїми завданнями.
 3. Sophos Home Edition. Інші версії програми Sophos платні. Цього випуску цілком достатньо для гарного захисту в мережі.
 4. Як і Avast, має чималу популярність серед користувачів Windows. Повністю автоматизована і проста в освоєнні. Підтримує перевірку окремих елементів. Sophos Home Edition

висновки

У цій статті ми розповіли вам, як почистити комп’ютер Apple від потенційних загроз. Ми розглянули, які загрози для безпеки існують, як з ними боротися і наскільки вони можуть бути небезпечні.

Якщо вам не пощастило зіткнутися з шкідливою програмою на Macbook — поділіться цим з нашими читачами. Тільки разом ми зможемо протистояти таким загрозам!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector